Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Cisztás petefészekkel ugyanann...

Cisztás petefészekkel ugyanannyi az esélyem terhesnek lenni?

Figyelt kérdés
Policisztásak a veséim, azt nézettem meg ma ultrahangon. Felfedezték, hogy az egyik petefészkemben 53,a másikban 45 mm-es ciszták vannak.- Ezek sima ciszták. A menstruációm egyébként rendes, most két hete késik. Ha terhes lennék, azt észrevették volna? Nagyon szeretnék kisbabát, félek, hogy azok közé a nők közé fogok tartozni, akiknek nem sikerül teherbe esni.
2011. jún. 6. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem cisztásan is simán teherbe eshetsz. Nagyon gyakori a nőknél a ciszta kialakulása.
2011. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én teherbe estem és amikor megmutatták a petezsákot a doki megmutatta a cisztákat is a monitoron de azt mondta ne foglalkozzam vele ahogy a pici nő elpukkannak majd.
2011. jún. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Lehet, hogy most a cisztától késik a mesnesed. Ha cisztáid vannak a petefészkedben, az bizony okozhat problémákat a teherbeesésnél. Viszont ma már könnyen kezelhető betegség, amit a cukoranyagcsere felborulása okoz. Diétával, rendszeres mozgással és cukorcsökkentő gyógyszerekkel kezelik. Nem szabad összetéveszteni a már kialakult cukorbetegséggel, de nem szabad alábecsülni sem.

A kezeléssel pár hónap alatt helyreállhat az anyagcsere, és már kopogtathat is a gólya. Menj el endokrinológushoz (hormondoki), kér egy vérvételt, és rögtön megtudhatod, hogy van-e ilyen problémád.

2011. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak én is merkformintól lettem várandós(cukor anyagcsere gyógyszer.)
2011. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

csatlakozom a 19:19-s válaszoló véleményéhez

sajna nekem is találtak cisztákat mindkáét petefészkemben, nem gyógyszereztem hanem diétáztam és lefogytam, így helyrezökkentem (mondjuk ráment egy évem), de aztán a baba is jött ;)

2011. jún. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

55 kg vagyok, és 165 cm. Diétázhatok, de szerintem nem vagyok túlsúlyos. Sportra csak hétvégén lenne időm. Nem vagyok édesszájú, se cukros. Pénteken megyek dokihoz, majd leírom, hogy mit mondott. Félek gyógyszereket beszedni a vesém miatt, fogamzásgátlót sem szedhetek, sok benne a hormon.

Nagyon kedvesek vagytok, hogy megnyugtattok, lehet kisbabám. Igazán jól esik. :)

2011. jún. 7. 21:03
 7/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én sem vagyok sem túlsúlyos, sem cukros. 155cm vagyok és 50kg. És mégis van IR-em. :-( A túlsúly is csak egy lehetséges tünet, de nem kötelező. Ha cisztás a petefészked, mindenképpen érdemes IR-re kivizsgáltatni magad.

2011. jún. 8. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!