Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párom még egy évet várna a...

Párom még egy évet várna a babával. Valahol érzem, hogy igaza van, de sokszor viszont már nem bírom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hogy bírjam ki, komolyan 0-24-ben a babánkra gondolok. Egyszerűen nem tudom, mivel kössem le magam, mivel hesegessem el a gondolataimat.
2011. jún. 3. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sportolj, keress új hobbit. egy év nem olyan hosszú idő. addig tedd meg azokat a dolgokat amiket terhesen vagy kisbabával majd jódarabig nem tudsz.
2011. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha a párod bármilyen okból még felkészületlennek érzi magát ill. a körülményeiteket, akkor ne kapkodj. Ugyanakkor mondd el neki, hogy te nem tudod kiverni a fejedből a babatervet. Egy jó beszélgetés mindkettőtöknek segíthet, talán bőségesebben napvilágra kerül, ki miért akarja vagy miért nem jelenleg a babát.
2011. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én is így voltam. Én mondtam, jó vagy egy gyerek, vagy egy kutya. Kutya lett. Akit "ugyanúgy" kellett gondozni, mert 6 hetesen hoztuk el. Azóta már van 2 szép gyermekünk és imádjuk egymást. A gyerekek meg a kutyát. Csak arra figyelj, hogy ez ne egy üres kifogás legyen és egy év múlva legyen egy újabb indok.
2011. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mondd el a párodnak az érzéseidet egy megfelelő alkalommal. Beszéljétek meg, hogy ki mit gondol/érez, esetleg kössetek kompromisszumot.

Tapasztalat, hogy akkor igazán szép a terhesség/babavárás, ha mindketten már vágynak rá.


Biztosan a párod is tud Neked segíteni abban, hogy hogyan tegyétek tartalmassá azt az időt, amíg még várnotok kell.


Különben meg egyet értek elsővel, vannak dolgok, amik baba mellett egy ideig nehézkesek, most átgondolhatod, számodra mik ezek, és éld ki őket. :o)

2011. jún. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Többféle verziót javaslok:

1. Három hónap múlva kezdjetek neki, és akkor egy év múlva pont meglesz a baba. :)

2. Számoljatok átlagot, te most akarod, párod egy év múlva, vagyis akkor fél év múlva legyen meg a baba, de ehhez már késésben vagytok. :)

3. Ha egy év múlva kezdenétek neki, az 21 hónap múlva lenne baba a legjobb esetben, 21-nek vegyétek a felét, az 10 és fél hónap, minus kilenc hónap, ugye, a kihordás miatt, tehát akkor is már másfél hónap múlva neki kezdhettek :)


Szóval próbálnék valami köztes megoldást. Különben nem is valószínű, hogy rögtön sikerülne. A párod engedhetne egy kicsit a nézetéből.

2011. jún. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló volt a helyzet, csak pont fordítva, én mondtam még, hogy várnék még egy évet.


Párom 31, én 27, ő már szeretett volna, felkészültnek találta magát, nekem pedig felemás érzéseim voltak, szerettem is volna babát meg nem is.

Illetve szerettem volna még kettesben elutazni vele utoljára egy olyan helyre, amire rég vágytam, egy kicsit csak kettesben lenni vele, kiélvezni még az életet.


Azóta megszületett a keresztfiam, és teljesen megváltoztak az érzéseim,sokat vigyázunk rá, látjuk a negatív és pozitív dolgokat is.

De így is nem egy évet, hanem csak 3-4 hónapot kellett várni arra, míg teljesen felkészültnek éreztem magam.

2 hónapja már, hogy elkezdtünk próbálkozni, baba még nincs,de valahogy úgy vagyunk vele, hogy jön, ha jönni akar, addig élvezzük, hogy ketten vagyunk, szabadabban élhetünk.


Én adnék időt a párodnak, beszélgetnék vele, hogy mennyire szeretnék már babát, és lehet hogy az az 1 év nektek is csak pár hónap lesz, mint nekünk.

Illetve ha van babás ismerősötök, akkor felajánlanám, hogy vigyázok a gyerekre 1-2 órát, vagy csak meglátogatnám, és akkor a párod is látná, hogy mit jelent egy gyerek, neked mit jelent, és akkor talán máshogy viszonyulna a dolgokhoz. Na meg te is gyakorolnál egy kicsit :) Csak szerintem arra vigyázz, hogy semmit se erőltess számára, mert akkor akár a visszájára is fordulhat a dolog.

2011. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

:) Nem azért várna még, mert nem biztos az érzéseiben. Ő is szeretne már apuka lenni, csak a pénzügyi biztonság miatt várna még. Nem állunk rosszul, de tény,hogy jobb lenne, ha egy kicsit több pénzünk lenne félretéve.

Egyébként úgy tervezzük, hogy pont egy év múlva körülbelül ilyenkor kezdünk neki a projektnek.


Tűkön ülök, kicsi korom óta az a vágyam, hogy édesanya lehessek! :)

2011. jún. 3. 14:37
 8/11 anonim válasza:
100%
Pont ugyan ebbe a cipőbe járok mint te! Nem tudom elhesegetni a gondolatot, ugyan úgy jövőre tervezzük, mert dolgokat akkor tudunk megvalósítani, felújítás stb. Mert akkor állunk "remélem" úgy anyagilag. Tudom, hogy igaza van, az az ésszerű, hogy jövőre kezdjük, de nem tehetek róla állandóan ezen jár a fejem. Pedig van mivel lekössem magam szabadidőbe! De mégi ez van!
2011. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ugyanígy érzek...
2011. jún. 3. 16:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet :) Hány évesek vagytok?
2011. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!