Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállaljam vagy ne? Bizonytalan...

Vállaljam vagy ne? Bizonytalan vagyok! Hasonló helyzetben valaki?

Figyelt kérdés

A párom szeretne gyermeket vállalni. Ő most lesz nem soká 28 én 20 éves vagyok.

Ő már dolgozik, viszonylag biztos az állása, de mikor nem volt munkája akkor elment dolgozni, szóval ilyen téren nincs probléma, saját házunk, kocsink van.


De én még tanulni szeretnék ameddig lehet/tudok. Szeretném befejezni az egyetemet. Ugyanakkor mióta felhozta a bab dolgot nézegetem a pici babákat, gyerekeket és valahol én is benne lennék.

De ha most megszakítom az egyetemet (ha megfoganna egy pici). Suli mellett tudnák eleget foglalkozni vele, ha egy év után elkezdeném, jutna elég idő mindenkire.

Anyukámmal beszéltem, ő azt mondja inkább várjuk meg azt a 2 évet, de ha fordítva döntenénk rá és apára bármikor számíthatok.

A párom is tudom, hogy mindenben támogatna. Talán egy picit magamban vagyok bizonytalan. Hogy jól csinálnám e. De félek ha nemet mondok, ez tönkre teszi a kapcsolatunkat, vagy legalább is nyomot hagy rajta.


Az örök dilemma:

' Karrier ' vagy család?


2011. máj. 22. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Hát ha 28 évesen ennyire komoly,és megvan mindenetek,akkor biztosan jó lenne most neked a szülés.Nem minden sarkon terem ilyen társ,úgyhogy szerintem ne rontsd el.és amúgyis azt tartják,hogy egy nő vagy 20évesen szüljön,vagy 30évesen.Te az előbbibe tartozhatsz,ha akarod...Egytem,minek?Egyszerűen nincs munkalehetőség,persze te döntöd el,hogy a drága energiádat mibe fogod belefektetni.
2011. máj. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem könnyű kérdés, az biztos :-)

Mi akkor vállaltunk babát, amikor már befejeztem a főiskolát és volt 1-2 év munkaviszony a hátam mögött...a pénz szempontjából sajnos nem mindegy :-( Ha most szülsz, sajnos nem elsz annyi munkaviszonyod, hogy gyes-en kívül mást is kapj. Persze ha a pénz nem gond, akkor ez nem oszt vagy szoroz a döntésetekben. Én nem gondolom, hogy nyomot hagyna a kapcsolatotokon, ha még várnátok valamennyit, ha egy biztos párkapcsolatban élsz, akkor apárod meg fogja érteni. Csak azt tudom mondani, hogy egy babó rengeteg idő és energia (is), mellette tanulni lehet, de nem könnyű.

Biztosan jól fogtok dönteni ;)

2011. máj. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem spec az a véleményem, hogy ha nem vagy benne 100%-ig biztos h akarod e akkor még ne vállalj gyereket. egy 20éves lánynak igenis tanulnia, élnie, buliznia, utaznia stbstb kell. azzal sincs baj ha valaki nem igy gondolja, mint irtam- ez az én véleményem.én a legszebb legtartalmasabb éveim voltak 18-23ig...aztán dolgoztam 2évet és 25voltam mikor megszületett a fiam.a párom 32. 8éve vagyunk együtt. semmit nem csinálnék másképp...de ez ugyis a te döntésed lesz
2011. máj. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia

végigolvastam a válaszokat szerintem mindenkinek igaza van mert ha azt veszed tényleg 20 év körül van az a kor hogy milyen jó még bulik haverok stb, viszont én sajnos jelenleg 32 éves vagyok az 20 éveimben a párommal szerettünk volna babát még szóba se került nálam a fősuli, terhes is lettem de elvetéltem, azóta persze sok viz lefolyt a dunán volt másik barát bulik bár hál'égnek én kiéltem magam bulizás szempontjából és 28 évesen sikerül bejutnom a fősulira és jelenleg kellett volna államvizsgáznom ami még nem is sikerült. ja és ugy néz ki hogy most terhes vagyok ( a dilemma hogy hogy adagoljam be a családnak, mert én még csak azt sem mondhatom el hogy olyan biztos pár áll mellettem mint neked), ugy gondolom nem lehetsz egy buta lány aki már most fősulira jár szerintem ezt főleg ha van egy ilyen párod simán be lehet fejezni a sulit hogy segít hiszen a babához is meg ugy mindenben a kapcsolatotokban ketten kelletek, és azt mondom hogy szeritem segíteni fog a másik hogy a szüleid ha ennyire tiszteletben tartják a döntésed ők is segítenek, volt aki két diplomát szerzett két gyerek mellett, persze biztos nem könnyü. de meg lehet csinálni, és az hogy még most nem érzed magad 100% os nak? még szép de hiszen van 9 hónapod hogy ez kialakuljon, és valjuk be az se egy hátrány hogy anyagilag ennyire megvan mindenetek, én szerintem vágjatok bele, ja és ha már nézegetet a babókat meg rucikat, valahol a szíved mélyén azért talán már te is vágy arra hogy megteremsd életed legfőbb művét!!!:)

2011. máj. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! 20 éves vagyok, 38 hetes kismama. A Férjem 27 éves. Van saját lakásunk, kocsink, biztos jövedelem, megtakarított pénz. A bulikból nekem már elég volt, másra vágyom. A világ legboldogabb embere vagyok, hogy hamarosan anya lehetek, igaziból alig bírom kivárni, hogy kibújjon. Én azt mondom, ha szeretnétek, vágjatok bele! Csodálatos dolog! Sok sikert!
2011. máj. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mkinek igaz van. De ha nem vagy biztos várj vele ha tényleg komoly a kapcsolat és szeretitek egymást ez nem vethet gátat a kapcsolatotoknak. 2 év elrepül gyorsan és még akkor is olyan fiatal leszel :)

Nekem 18-tól 23 éves koromig volt egy komoly kapcsolatom sem buli sem haverok mert ő nagyon féltékeny volt dehát a tiniszerelem, azt hittem vele élem le az életem. Aztán szakítottunk kiábrándultam szép lassan. Rá kb 3 hónapra már bele is bolondultam álmaim pasijába egy igazi férfiba Ő a nagy Ő :) volt megszakítás a kapcsolatunkban na akkor aztán buliztam, csavarogtam éltem életem és nagyon élveztem annak ellenére hogy az én szívemben csak ez a férfi élt végül újra egymásra találtunk most is együtt vagyunk ,boldogok vagyunk ,de nem bánom hogy még csak most 31 évesen vállaljuk a babát párom 36 hamarabb nem is jöhetett volna,külföldre költöztünk volt mit megalapoznunk idekint bár nem védekeztünk nem jött a baba, lombikbabánk lesz. Most vágtunk bele :) Izgi hónap következik.

Sok boldogságot bárhogyan is döntesz!

2011. máj. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!