Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most pcos vagyok vagy nem?...

Most pcos vagyok vagy nem? (bővebben Lent)

Figyelt kérdés
Az egyik doki szerint aki többször is vizsgált uh-n mindent rendben talált.Egy másik aki endokrinológus pedig enyhe pcos-nak látta az egyik petefészkemet.Az furcsa hogy 1 hónap telt el a két vizsgálat között.Előfordulhat hogy nem veszi észre?
2011. máj. 7. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Hormonprofilt néztek már nálad?

2011. máj. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nekem a dokik 3 évig nem vették észre, pedig évente elmentem citológiára, meg ultrahangra (hüvelyire ráadásul!) is (közben volt vakbél műtétem , akkor is elküldtek külön nőgyógyászhoz), illetve mondtam a panaszokat, hogy nincs menszeszem, illetve hirtelen elkezdtem hízni nagy mennyiséget, s erősen elkezdtem szőrösödni az államon, karomon. Aztán egy endokrinológus is megvizsgált és mondta, hogy pcos-em van. Utána olvastam és a tüneteimet is láttam leírva.


Lehet, hogy az orvosok szerint még nem volt komoly, s akkor meg minek ijesztgetni az embert, pedig ez elég komoly. Mi most szeretnénk babát, és emiatt a betegség miatt nem lesz spontán babánk, mert nincs menszesz, meg peteérés sem. Illetve folyamatosan járok cukorvizsgálatra, meg máj-és vesefunkció vizsgálatra, mert szedtem gyógyszert pcos-re, s ezeket az értékeket megemelte.

Ha javasolhatom, akkor beszélj az endokrinológussal, meg egy másik nőgyógyásszal is, hogy ő mit lát. Megnyugodnál kicsit,s tisztán látnád a helyzetet.

2011. máj. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A hormonok rendben vannak.a terheléses cukor vizsgálatot megakarom ismételni mert a vizsgálat előtt este bevacsoráztam rendesen.Azt hittem hogy csak a reggelizni nem szabad és 83,1 lett.Kaptam rá meforalt amitől negatívak az ovu tesztjeim és rosszul vagyok tőle.De elmegyek másik dokihoz.
2011. máj. 7. 20:55
 4/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A PCOS nem nőgyógyászati, hanem endokrinológiai betegség. Vagyis hormonprobléma, amit vérvétellel tudnak igazából megerősíteni, vagy kizárni.Az ultrahang vizsgálat csak azt tudja, hogy vannak-e már emiatt cisztáid. Ez csak a betegséged egyik lehetséges tünete, de nem kötelező.

Tehát az endokrinológusnak higyj!

A nődokik ezt elbagatellizálják, nem veszik komolyan, csak ha már műthetik!

A cukoranyagcsere zavar nem csak a peteérést gátolhatja, de beágyazódás is elmaradhat, mert a méhnyálkahártya felépítése (nem a vastagsága, az nem elég!) nem megfelelő.


A 83-as inzulin nagyon sok, akkor is, ha bevacsoráztál. Amúgy az sem mindegy, mit ettél. Ha nem szénhidrátot, akkor nem igazán befolyásolja az eredményt.

30 felett soknak számít az inzulin. :-(

A metformintól eleinte mindenki rosszul van, később, ha hozzászokik a szervezeted, elmúlik a rosszullét. Ha nem rögtön a teljes adaggal kezded, hanem mondjuk csak napi egy tablettával, akkor nem olyan erős a rosszullét. Aztán fokozatosan lehet emelni az előírt adagra.

Nem befolyásolja az ovutesztjeidet, anélkül is azok lennének. :-(

Ez csak egy cukorcsökkentő gyógyszer, nem hormon!

Mielőbbi babásodást kívánok!

Egy link, hogy minél többet megtudhass a betegségedről :

[link]

2011. máj. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!