Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem sikerül teherbe esnem?

Miért nem sikerül teherbe esnem?

Figyelt kérdés
Már kb. 7-szer próbáltuk, hogy gyerekünk legyen a férjemmel de nem sikerül teherbe esnem. Elmentem dokihoz, azt mondta hogy próbálgatni kell még.. De még mennyit??... Tudtok valamit ajánlani?
2011. máj. 4. 17:55
1 2
 11/18 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én leginkább a szexet javasolnám. :-)

Mondjuk úgy kétnaponta mensi végétől pozitív tesztig. Ez egészséges pároknál beválik. :-)

Ha mégis gond van, és nem sikerül, akkor egy évnyi próbálkozás után menjetek el mindketten kivizsgálásra.

2011. máj. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

sziasztok, en 1 evet probalkoztam es aztan vettem cyclotest baby-t es teherbe estem. Ez a ciklusfigyelo szamitogep segit gyorsabban teherbe esni :-) mert meg tudod hatarozni a termekeny idoszakot es a peteerest nezd meg a

www.teherbeesni-cyclotest.hu weboldalat, sok info van ott a cyclotest-rol

2011. máj. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Mindannyian mások vagyunk, ezért nem kritizállak azért, hogy pánikolsz - az egyébként egyáltalán nem egyedi - helyzeteden, és nem is mondom azt, hogy olvasgass egy picit ezen az oldalon, és meglátod milyen sokan próbálkoznak már sokkal hosszabb ideje a babával - sikertelenül.

Sőt, nem tudod hány sikertelen hónap, próbálkozás, csalódás, negatív teszt, felcsillanó majd szerte foszló remény áll még előtted, de egy dolgot jegyezz meg: az orvoslás mai tudása alapján ma már előbb-utóbb minden nő képes arra, hogy gyermeket szüljön, még ha kisebb-nagyobb beavatkozások, kezelések, rossz időszakok árán is.

Leírom a saját történetem, csak hogy lásd, nem egyszerű, de nem is reménytelen:

9 hónap "védekezés mentes" sikertelen próbálkozás után kértem a kivizsgálást az orvosomtól - akivel egyébként nagyon jó a viszonyom, nem mellesleg a keresztanyám az asszisztense a magánrendelésen. (Bár az az igazság, hogy nem hiszem, hogy bárkit is el kell ítélni, ha azt "nyilatkozza", hogy már 1 éve próbálkoznak, kinek árt ezzel? - mivel a legtöbb orvosnál ez a minimum.)

Az első lépés a hormonvizsgálat volt a ciklus 3. és 21. napján, amelyből rögtön kiderült, hogy 1 gond van: nincs peteérésem - enélkül pedig nehéz lenne. Következett a párom andrológiai vizsgálata, amely során kiderült, hogy NB1-es "játékosai" vannak. Ezt követte az első és remélhetőleg utolsó Clostilbegyt hónap. A ciklus 5. napjától kellet szednem 1x1 szemet, 5 napig. (Mellékhatása némi farkasétvágy, majd ahogy ért a pete, "szurkálások")A 11-13. napon figyeltük UH-val a peteérést, szépen alakult, a 11. napon 16mm, a 13. napon 21 mm volt. Emellett használtam LH-tesztet, ami gyönyörűen mutatta is a tüszőrepedést. (Ami nem egyenlő a peteéréssel, ezt ne felejtsük el!) Amikor az LH teszt kimutatta, 5 nap "böjt" után együtt voltunk majd másnaponta pár napig. Ezt követően én tudatosan figyeltem a testem, és egyszerűen tudtam, éreztem, valahogy belülről jött, hogy elkezdődött valami (a tüneteket is leírom majd ha érdekel). A nem várt menstruációm előtt 4 nappal már halvány pozitívat teszteltem, és ez szépen erősödött. Közben - csak hogy ne legyen egyszerű- éreztem, hogy gomba rontja a komfortérzetemet, ezért 3 napig Canesten G kúpot használtam, ami a 2. napon igen megijesztett, ugyanis enyhe rózsaszínes vérzést okozott, felmarva a hüvelyfalat. Plusz ebben még bezavart, hogy ez pont egybe esett a nem várt - és szerencsére nem is jött - menstruációm első napjával, így egyből hívtam az orvosomat, aki megnyugtatott, hogy ez a hüvelytabletta hatása, valamint a szervezetem "megszokásból" elindított egy pici pecsételést, de ez csak nagyon minimális lehet! De a megnyugtatásomra írt föl Utrogestan-t, biztos ami biztos. Azóta is teszteltem már, inkább azt nem írom le, hogy hányszor. És bízok benne, hogy minden rendben lesz, bár reálisan látom, és tudom, hogy még bármi történhet.

Fel a fejjel, és kérdezz nyugodtan, nagyon szívesen segítek!

2011. máj. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
4-5 hónap után még ne pánikolj. Attól is lehet, hogy nagyon görcsösen akarod azt a babát.
2011. máj. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Ismerek olyan párt, akiknek hét év után sikerült. Persze, tudom, ezzel nem vidítottalak föl. Lehet, hogy hülyén hangzik, de ne akard ennyire görcsösen. Sokszor hallani, hogy amikor már nem akarták annyira, akkor fogant meg a baba. Nem működünk "gombnyomásra".
2011. máj. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Anyuéknak a bátyám 9 év után jött össze. Már kétségbeesetten járt anyu orvoshoz, hogy mi baj lehet, aztán egyszer csak azzal fogadta a doki, hogy várandós :)
2011. máj. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Több mint 4 évig szexeltünk védekezés nélkül, mire terhes lettem. Használjatok ovulációs tesztet, ha nagyon vágytok babára, lehet a DM-ben kapni, és talán a Rossmanban is, na meg persze a gyógyszertárban. Megmutatja a legalkalmasabb napokat:)
2011. máj. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ovu teszt van a vaterán vagy a teszveszen is 65ftdb-ért! Azért nem kis pénz ha hónapokig használod ezért nem mindegy mennyiért veszel és nekem bevált. Nekem 8-9db megy el 1 hónapban.
2011. máj. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!