Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem Elevitet szedek, hanem...

Nem Elevitet szedek, hanem másik terhesvitamint, aminek más az összetétele. Okozhat e ez problémát?

Figyelt kérdés

Tegnap hasonlítottam össze a két vitaminban mi is van, hát elég eltérő! Egyelőre még csak szeretnénk babát nem vagyok még terhes. Csináltam egy táblázatot a másik vitamin összetevőiről. Mit gondoltok?


Összetevők 1 tablettában

A vitamin 1500 IU

Béta-karotin 1500 IU

E vitamin 30 IU

C-vitamin 100 mg

Folsav 1 mg

B1 vitamin 3 mg

B2 vitamin 3,4 mg

B6 vitamin 10 mg

B12 vitamin 12µg

D3 vitamin 250 IU

Pantoténsav 10 mg

Kálcium 250 mg

Magnézium 50 mg

Molibdén 25 µg

Vas 60 mg

Jód 150 µg

Mangán 5 mg

Réz 2 mg

Cink 25 mg

Szelén 25 µg


2009. márc. 7. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
nem ettől nem fogsz teherbe esni.
2009. márc. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha gyógyszertárban kapható és terheseknek ajánlják nem okozhat problémát. Legfeljebb ha elfogy szedhetsz utána másfajtát is. A legnépszerűbbek a Gravida, Elevit és a folsav miatt a Femibion. A folsav a legfontosabb az első 3 hónapban. De már a terhesség előtt javasolják a vitamin raktárak feltöltését.
2009. márc. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a folsav mennyisège kevès. A terhessèg elsô 3 hònapjàban ès màr a teherbe esès elôtt is 4 mg folsav bevitele ajànlott.
2009. márc. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én egyáltalán nem szedtem semmiféle terhesvitamint a nőgyógyászom tanácsára. Így is - bár már a 4. babámat szültem- teljesen jó volt végig a vérképem és a babám is tökéletesen egészséges:)) Igazság szerint mindegy, hogy melyik vitaminkészítményt szeded, mert a zsírban oldódó A-, E- és D- vitaminon kívül a többi, ha túl sok kerül a szervezetbe, kiürül. A többi anyag (nyomelemek) pedig kiegyensúlyozott táplálkozással bevihető tabletták nélkül is. Persze, ha téged megnyugtat, nyugodtan szedj bármilyen terhesvitamint. Szerintem bármelyik jó lehet, csak az Elevitnek most jobb a reklámja. A terhesség alatt általában egyébként a folsav és a vas a két olyan nyomelem, ami hiányozhat a kismama szervezetéből, abból meg ebben is van elég.
2009. márc. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat!
2009. márc. 7. 16:12
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
az elso valasz szerintem gonosz! jelzem, a kerdes nem az volt, hogy ettol teherbe fog-e esni!
2009. márc. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%
nem vagyok gonosz.
2009. márc. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem szedd ezt nyugodtan. Max. ha elfogy válts másikra , amelyikben több a folsav. Van olyan nődoki , illetve anyuka is , aki csak a "természetes" dolgokra esküszik, és egészséges gyereket szül. Rengeteg gyümölcs-zölség. Jó, jó tudom , tele vannak vegyszerekkel etc, de azért levegőn mégsem élhetsz! :) én is szedek terhesvitamint , és pröbálok mellé enni sok sok gyümit , főleg amelyekben sok c - vitamin van! (pl. kivi)
2009. márc. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!