Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor történik ilyen, hogy ha...

Mikor történik ilyen, hogy ha valaki fogamzásgátlót szed pl. több mint fél éve és teherbe esik mégis?

Figyelt kérdés
Ha valaki fogamzásgátlót szed pl. több mint fél éve és teherbe esik mégis, olyan már biztos előfordult emberekkel, de az a lényege a fogamzásgátló hogy védjen.De ha ilyen történik valakivel hogy nem jön meg a mensije és terhes lesz, akkor miért nem véd a tabi?
2009. márc. 2. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem úgy szedte, ahogy kellett volna vagy olyan gyógyszert szedett mellé, ami miatt kieg. védekezés kellett volna, amit nem tartott be.
2009. márc. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ugy is teherbe eshet ha szex utáni nap volt hasmenése vagy ilyesmi....csak azért kérdezek ilyet mert hallottam ilyenről hogy fogigátló mellett is teherbe esett és én nem akarok
2009. márc. 2. 19:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátlók hatásukat a peteérés gátlásával fejtik ki. Ahhoz, hogy teherbe essél peteérés kell. Ez fogamzásgátló esetében akkor lehetséges, ha nem az előírásoknak megfelelően szeded, vagy valamilyen gyógyszer gyengíti a fogamzásgátló hatását. Előfordulhat az is, hogy a gyógyszer nem megfelelő számodra és nem minden hónapban gátolja a peteérést.
2009. márc. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
egyet értek az előzővel. de ha mégis meg tőrténik hogy fogi gátló mellet teherbe esél nem bátoritalak meg tartani a babát mert fogyatékos is lehet!
2009. márc. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jajj...én nem azért kérdezem mert velem ilyen volt vagy mert babáűt akarok...mégcsak 17 éves vagyok...csak odaakarok figyelni, hogyha a barátommal leszek ugy és ne legyen semmi ilyen dolog.
2009. márc. 2. 19:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag az így megfogant babák általában normálisak.

De ha biztosan terhes vagy, akkor abba kell hagyni a fogamzásgátló szedését!

2009. márc. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem biztos h terhes vagyok, mivel hogy még szűz vagyok...csak azért kérdeztem ezt mivel most fogom elkezdeni szedni
2009. márc. 3. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!