Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kapta még itt valaki a bromocr...

Kapta még itt valaki a bromocriptint hormonvizsgálat-vérvétel nélkül 2x1-es adagban?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég erős hormon gyógyszer így csak a semmire nem írhatják fel,főleg nem 2X1-et.Nincs valami testi tüneted ami esetleg indokolná?Mellekből tej csorgás,erősebb szőrzet állon és a mellbimbó körül?Általában ezek a tünetei a prolaktin hormon túltengésének amire a bromot adják vagy esetleg epilepsziás rohamok kezelésére!Mindettől függetlenül nagy merészség volt a dokidtól vérvétel nélkül fel írni mert ha esetleg nincs rá szükség csak rontja a hormon értékeid!

Javaslatom szerint vagy kérdezd meg tőle miért kell szedned és ha nem győz meg a válasz keress másik orvost mert ez így necces!!!

2011. ápr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia. A kaposvári Kaáli-intézetben írták fel egy öt perces konzultáció után. A mellemből szivárog valamennyi tejszerű váladék...én csak azt furcsálom, hogy azt mondta, hogy szedjem 1 hónapig majd hormonvizsgálat. De miért nem nézik meg alaphelyzetben a prolaktin szintem gyógyszer szedése nélkül? Nem értem...
2011. ápr. 7. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is felírták a vérvétellel egyidejűleg, azzal, hogy kezdjem el szedni. Szintén savó jött nyomásra a mellemből. A vérvétel nem igazolt magas prolaktin szintet, mégis azt mondták, hogy szedjem, a következő vérvételnél már csillagosan alacsony volt, mégis folytatnom kellett, igaz csak féllel kezdtem és a vérvétel után negyedet szedtem. Állítólag így nem ér semmit, mégis több vetélés után megmaradt a babám. Hogy ennek köszönhető-e nem tudom, mert egy enyhe vérhígítót is kaptam, lehet, hogy az használt. A doki egyébként azt mondta, hogy ha tej jön a mellemből, akkor mindenképp magas "magamhoz képest".
2011. ápr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nekem is ezt a gyógyszert kell szednem, és nekem is laborvizsgálat nélkül írták fel. A mellemből erős nyomásra jött a tej, pedig már több, mint 1 éve nem szoptattam. Ez a gyógyszer nem Hormon tartalmú! és tényleg segített egy kicsit, mert szerencsére van tőle peteérésem...

Nem tudom mennyire vagy ismerős a témában, de a magas prolaktin szint gátolja a peteérést, és tünete a tejsavó szivárgása

Remélem tudtam segíteni

2011. ápr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!