Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Óvszer mellett esett valaki...

Óvszer mellett esett valaki teherbe, úgy, hogy nem történt semmi "baleset"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 06:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Mindig baleset mentes volt a védekezés gumival, nem is estem teherbe.
2011. ápr. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Óvszerrel nem, tabletta mellett az egyik barátnőm igen. Nem hagyott ki egyet se, normálisan szedte, mégis teherbe esett.
2011. ápr. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem történik "baleset", akkor hogy eshetne valaki teherbe?
2011. ápr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, baleset nélkül estem teherbe az ötödik gyermekünkkel. Óvszer + szoptatás + hormonprobléma + méhnyakgyulladás mellett. Én sem hinném el, ha nem velem történt volna. (Így is alig...) Eddig mindig tökéletesen működött a védekezés az elmúlt 8 évben (a többi gyerek akkor jött, amikor terveztük). Úgyhogy bármilyen hihetetlen, létezik ilyen! Korábban én is azt hittem az ilyen esetekről, hogy biztos nem csinálták jól...

11 hetes km

2011. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

kedves utolsó válaszoló, pont ez a helyzet velünk is.

Tudom pontosan, mikor voltunk együtt és tudom, hogy akkor védekeztünk, és sosem szakadt el az óvszer vagy ilyesmi, minden rendben volt. Most 19 hetes kismama vagyok a 10 hónapos lányunk mellett, nagyon örülünk neki, csak kíváncsi voltam, hogy más is járt-e így.

Hogy fogtok védekezni majd a baba születése után egyébként?

2011. ápr. 7. 19:37
 6/16 A kérdező kommentje:
és persze aktívan szoptattam még (csak szopizott, mikor terhes lettem :)). Szoptatsz még?
2011. ápr. 7. 19:38
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor gratulálok! :-)

Én sajnos 7 hetesen el kellett, hogy válasszam az akkor 9,5 hónapos babát, mert nem bírtam tovább... Pedig a többi gyereket egy éves koráig szoptattam, és őt is szerettem volna addig... Viszont valószínűleg ő is érezte, hogy terhes vagyok, mert ő se nagyon rajongott már a tejcsiért (nem úgy, mint előtte).

Nálunk ráadásul az volt a vicces, hogy pont elmentem nőgyógyászhoz, hogy megbeszéljük a szoptatás abbahagyása utáni gyógyszeres fogamzásgátlást (mivel menstruációs gondjaim voltak, nagyon vártam, hogy szedhessek fogamzásgátlót). Rákszűrést is csinált, és akkor fedezte fel, hogy méhnyakgyulladásom van + tele van bacikkal a hüvelyem. Visszarendelt, és mire visszamentem, már látszott, hogy babát várok...

Mi amúgy terveztünk ötödiki babát, csak kb. 3 év múlva...

Fogalmam sincs, hogy fogunk védekezni a szülés után... Valószínűleg marad az óvszer, ugyanis a szoptatás alatt szedhető fog.gátlót nagyon nem bírom (már többször próbálkoztam). A hüvelykúpok pedig nagyon megbízhatatlanok a dokim szerint. (De hát ezek szerint az óvszer sem 100%-os...) Nekem még a spirált javasolta a doki, de azt nem szeretnék, mivel az egy folyamatos (steril) gyulladást tart fenn a szervezetben. Szóval, én is tanácstalan vagyok... Ha van valami jó ötleted, szólj!!! :-)

Mekkora lesz a korkülönbség a két gyerek között? Nálunk 17 hónap (nálatok kevesebb), de a vicces, hogy a legnagyobb gyerekünk is csak 6 éves még... Elég sűrűre sikeredett, de biztos jó lesz!

Mikor született a babád?

2011. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
78%
Nekem egyik ismerősöm is óvszer mellett lett terhes, nem szakadt el a gumi, havi vérzése is normálisan volt, nem is látszott, h terhes, csak annyi, h nagyon minimálisat hízott hasra, és 7 hónaposan mutatták nála ki a terhességet. Még az utolsó napokban sem tűnt terhesnek, ő sem érezte magán, h az lenne, az egész terhesség alatt 9 kg-ot hízott. Szép, egészséges babája született. :)
2011. ápr. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szia, bocsi, csak kicsit sűrű volt a hétvége :)


15 hónap lesz a babák között, az első lány, a második úgy látszik kisfiú :)

Mi is szerettük volna a másodikat, de kb. 18 hónap korkülönbséggel, kicsit korábban jött :).

Nem tudom, szülés után hogyan védekezünk, spirált én nem használnék- pont amiért írtad, és hogy abortálja a magzatokat-, néhány tabletta is ilyen, úgyhogy inkább nem. Marad valószínű az óvszer, míg jobbat nem találnak ki :) Addig meg élvezzük, hogy most még nem kell sehogyan védekezni :).


6 év alatt 5 gyerek nem rossz :) Lehet, hogy nálunk is sűrűn jönnek majd, hogy utána egyhuzamban tudjak dolgozni, ne kelljen visszajönni babázni. Fizikailag hogy bírod, hogy ilyen hamar lettél újra pocakos a gyerekekkel?

2011. ápr. 11. 06:40
 10/16 anonim ***** válasza:
az óvszer sem 100%-os. mi van, ha lyukas, vagy lejárt a szavija és akció közben elszakad? mondjuk utóbbit még észre lehet venni:)
2011. ápr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!