Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes ha: szedem a...

Lehetek terhes ha: szedem a diane fogamzasgatlot 1 honapja es egyutt voltam a baratomal mensi utan 4 nappal, de nem vedekeztunk?

Figyelt kérdés
Aztan bevettem a postinort (72 oras surgosegi fogamzasgatlot) aztán rá 1 nappal ujra egyut voltunk de elszakadt a gumi de nem élvezett el de az a "második menet" volt már.a diane-t folytatom szedni!
2009. febr. 22. 17:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
nem lettél volna terhes a tabi a szünetben is véd!!! jól megkavartad a szervezeted
2009. febr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt véd a két levél közt is a tabletta, másrészt ilyenkor még nincs érett petesejted, tehát nincs mit megtermékenyíteni. A peteérés egyéntől függően a ciklus 10-15 napján kezdődik el. Vagyis akkor lesz érett petesejt. van olyan fogamzásgátlási módszer is ami erre alapoz. De az állítólag nem teljesen biztonságos.


Detti 22/L

2009. febr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
biztosra akartam menni! azért mert azt mondta az orvos hogy a diane nagyon gyenge tableta. lehetek terhes vagy nem? és miért vagyok csont száraz ezek után?
2009. febr. 22. 17:45
 4/14 anonim válasza:
14%
Tanulsz biológiát??Menstruáció után nem lehetsz 2hétig csak előtte 1hét!Mert akkor van peteérésed!!!!
2009. febr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
bocs, nem tanulok biológiát.lógot a tanárnő, nem mindenhol egyformán adják le a leckét! kősz a megértést és a válaszokat
2009. febr. 22. 18:03
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Az orvosod akkor jól átvert!A diane az egyik legerősebb fogamzásgátló!Ettől vannak jóval gyengébbek is ugyanezért az árért.
2009. febr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
kőszőnőm, nekem azt mondta a patanásokra irja fel és egyike a leg gyengébeknek, jól át vert akor!!!nos akor meg nyugottam, de mégis milyen bajom lehet hogy be vettem a másik tabletát is?(hányinger, fáratság, érzékenység?? mert ezeket érzem)
2009. febr. 22. 18:25
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

kedevs válaszolók, szerintem nem száz százalákig kizárt a terhesség, simán lehet terhes, ha valaki akár egy napot is kihagy és ha esemény utáni után történik "baleset", arra sem garancia az ha bevette valaki a tablettát, én az utolsó együttléthez képest 10-14 nappal csinálnék egy terhességi tesztet és utána nyugodnék csak meg teljesen.

Kedves válaszoló, nem igaz, hogy mensi után két héttel nem lehet teherbeesni, mert a középidő normálisan egy héttel a mensi utolós napja után van, vagyis akkor a legfogékonyabb az ember lánya a terhességre.

Kedves Kérdező! maradj az oldalom, mert úgy vettem ki a bejegyzéseidből, hogy van szükséged némi ismeretre a nemiséggel kapcsolatban. és ha elfogadsz egy tanácsot, akkor legközelebb szex előtt kérdezz kevesebb idegeskedéssel jár!

2009. febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Tehát ha jól értelek... Megjött, elkezdted szedni a tabit és miután elmúlt a mensi (addigra hány tabit szedtél be?), azután 4 nappal nem védekeztetek.

Ebben az esetben gyanítom nem vártad ki a fog.gátló hatóidejét (ami legtöbbször 2 hét), így nem hathatott, tehát teherbe eshettél. Ezért bevetted az esemény utánit...Ebben az esetben is van 15 % esély a teherbe esésre (pearl index).

De rá egy napra megint baleset volt. Akkorra már nem vonatkozik az esemény utáni hatása, és még a fog.gátlód sem védett addigra, szal akkor ismételten teherbe eshettél (még ha kicsi is az esélye, mert csak előváladék került beléd).

Kérdés, hogy addigra hány fog.gátlót vettél be, tudott-e hatni addigra. Azt kéne tudni, mennyi tabit szedtél be az 1. balesetig, majd a 2.-ig és mennyi a hatóideje a diane-nak.

Az esemény utánit meg a fog.gátlót nem egyszerre kéne szedni... A helyedben 2 hét múlva csinálnék egy terhességi tesztet, mert így piszkosul nehéz kitotózni, hogy most milyen esélyeid vannak a terhességre.



Ha úgy értetted, hogy már benned volt 1 levél és épp az 1. gyógyszermentes napjaid tartottad, mire jöttek a balesetek, akkor addigra valószínűleg védett voltál, tehát nem kellett volna a 72 órás sem, mivel a fog.gátló a szünetben is hat. Ebben az esetben az orvosnak nem kellett volna felírnia a 72 órásat. Nem is értem, miért írta... Gyanítom, hogy addigra a fog.gátlód is védelmet nyújtott.



Egyébként a diane fogamzásgátló hatása csak mellékhatás, eredetileg bőrproblémákra való gyógyszer és egyáltalán nem gyenge! Pont ezért szabad max. fél évig szedni! Szal jól félreinformált a dokid.

2009. febr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Okos lehet a dokid... A diane gyenge???

Én 2 évig szedtem, és az abbahagyása olyan hormonzavart okozott, hogy már 1 éve nem akar jönni a baba. A legundorítóbb gyógyszerek egyike. Ráadásul nem fogamzásgátló, hanem olyan gyógyszer, aminek a MELLÉKHATÁSA a fogamzásgátlás...

Keress másik nőgyógyászt!

2009. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!