Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ilyen gyógyszer...

Szerintetek ilyen gyógyszer szedése mellett megtartható a baba ha esetleg terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem jön meg a vérzésem, még nem késik sokat, de máskor napra pontos. Viszont sajnos kismedence gyulladásom volt, és a nődoki Cifloxin nevű antibiotikumot írt fel. A betegtájékoztató alapján elég durva gyógyszer, itt a linkje: [link]

Azt írják terhességben kerülendő.

Igaz megszakítással védekezünk, szóval ez nem egy tuti módszer, de 7 évig így csináltuk, és nem lett baba. (már van egy kisfiúnk, nála élesben próbálkoztunk)

Ha netán terhes vagyok meg szeretném tartani, de nagyon félek ettől a gyógyszertől. Attól tartok végigrettegném a terhességet :(

Persze megkérdezem a dokit is ha nem jön meg és a teszt pozitív lesz.

Volt valaki hasonló helyzetben?

Köszönöm!


2011. márc. 18. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Előfordulhat,hogy a betegséged vagy a gyógyszer miatt késik.

A lényeg,hogy ne parázz!Ha mégis terhes vagy az orvos úgyis megmondja,hogy mi a helyes megoldás.

2011. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az orvost kérdezd inkább, de egyébként a terhesség első 1-2hetében még csak pársejtes,szedercsíra állapotú a gyerek, vagyis a sejtjeinek nagy része még mindenné tud alakulni. Ilyenkor ha negatív hatás éri, vagy elvetél, vagy pedig hiba nélkül túléli, mert még simán képesek a sérült sejtek helyét átvenni az egészségesek. De azért inkább orvost kérdezz erről.
2011. márc. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Szinte minden gyógyszerre rá van írva, hogy terhesség alatt kerülendő, sokszor csak azért, mert nem tesztelték le. Én teljesen szokványos gyógyszernek látom, és egyetértek az előttem szólókkal : ilyenkor a mindent vagy semmit elve érvényesül : ha baja lenne tőle a babának, akkor még a korai időszakban elvetélnél, ha pedig megmarad, akkor a gyógyszer nem károsította.

2011. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is hallottam már ezt a mindent vagy semmit elvet, de akkor is parázok :( Bújom a netet és ellentétes infókat találok. A webbeteg honlapon pont erre a gyógyszerre kérdezett rá egy terhes nő, és azt írta neki a doki, hogy nem lesz gond. Viszont az egyik oldalon meg benne van a betegtájékoztatójában a következő szöveg: (az enyémnek nem volt ilyen benne)

Szedhető-e ez a gyógyszer terhesség és szoptatás ideje alatt?

Terhesség alatt nem szabad Cifloxin-t szedni, mivel hatóanyaga, a ciprofloxacin - mint az más kinolonnál is ismert - állatkísérletekben károsította az utódok terhelésnek kitett ízületeit.

Na szóval kész vagyok :((

2011. márc. 18. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!