Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kedves Met-et szedő PCOS...

Kedves Met-et szedő PCOS sorstársak! Nektek a Metformin/Merckformin gyógyszer szedésének megkezdése után mennyi időre sikerült a baba és hány mg-ot szedtetek?

Figyelt kérdés

Én még csak kb.2 hete szedem,mert magas volt az inzulin és a teszto szintem (bár nem vészesen),ja és napi 1x500mg-ot.

Nálatok volt esetleg még a Met mellett valami kiegészítő gyógyszer vagy kezelés?


Már nagyon szeretnénk a párommal közös kisbabát!


2010. nov. 24. 07:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem is szednem kellett, bár nem vagyok PCOS. 1000 mg-os Merckformint szedtem, napi 2X1-et, 7 hónap múlva sikerült a baba.

Sok sikert!

2010. nov. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi lehet a referenciatartomány, ha magamból indulok ki, nálam 45-ig volt normális, nekem 65... Ha ez vonatkozik rád is, akkor nincs IR-ed. Én napi 1x1000 mg-ot szedek 1 hónapja, előtte 9hónapig 1x500-at, csakhogy súlyosbodtak a tünetek. Baba még nincs...És én szedek folsavat meg e-vitamint is.
2010. nov. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

16,3-ig normális az inzulin szint(nekem ez volt a papíron)....nekem 20,2 volt.

Én is szedek folsavat+e-vitamint.

Akkor szerinted kevés az 500mg Met?

2010. nov. 24. 18:42
 4/12 anonim ***** válasza:
én két évig napi 2x1000 mg-ot szedtem, jobb nem lett, és most fél éve 3x1000 szedek. Nekem van IR. Baba sajna még nincs.
2010. nov. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Második hónapja szedtem a merckformint (napi 2*1000), mikor terhes lettem, de nem fejlődött a baba, így sajnos ennek a terhességnek vége lett. Mi most azon vagyunk, ha letelik a (számomra szigorúan kötelező) 3 hónap, előtte újra megnézetem magam endokrinológussal, hogy mennyit javultam, hormonvizsgálat, és csak utána vágunk bele, mert a gyógyszer előtt egyszer már a 12. hétben ugyanez miatt elmentek a babák. Szóval én azt tanácsolom, hogy előbb szedd a gyógyszert, diéta, mozgás (én nem mozgok sajnos eleget), és csak utána belevágni. Tudom milyen rossz, mikor az ember annyira szeretné a babát, és nem jön, hisz nekünk másfél éve ez a műsor.
2010. dec. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnálom,hogy ilyet át kellett élned (és nem is egyszer)!

Én is azt tanácsolnám,hogy újra csináltass hormonvizsgálatot, és beszélj megint egy endodokival.

Én még csak 1hónapja szedem(1x500mg-ot),de eddig semmi változást nem érzek.Nem kevés az adagom?

Nálad miben mutatkozott meg,hogy szeded/mi változott?

Milyen problémára kaptad?

2010. dec. 7. 08:28
 7/12 A kérdező kommentje:
Esetleg nem vezetsz hőgörbét?
2010. dec. 8. 07:54
 8/12 anonim ***** válasza:
a terhelt inzulinom 212 volt. másfél évig szedtem 1500 Merckformint ill. miután az nem hatott Avandamet-et. Avandamet után estem teherbe végül.
2010. dec. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

sziasztok!

Van remény!!!!

Én másfél hónap merckformint szedése után estem teherbe.

Mivel ez már három éve történt és nem is szedtem sokáig, ezért nem emlékszem pontosan, hogy hány grammot szedtem, de ha jól emlékszem, talán napi 2X1000mg-ot.

Most van egy két éves kisfiam, teljesen panaszmentes terhességem volt, az eredményeim is szupik voltak terhesség alatt.

Abban a másfél hónapban míg szedtem, mellette diétáztam és sokat mozogtam is.

Sok sikert nektek!

2010. dec. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jó tudni,hogy nem reménytelen a helyzet.Én napi 1x500-at szedek,de egyenlőre még peteérésem/menstruációm sincsen.

Nektek jó egészséget és sok boldogságot kívánok!

Remélem,hogy nemsokára én is átélhetem mindezt!

2010. dec. 15. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!