Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Baj ha 19 évesen már gyereket...

Baj ha 19 évesen már gyereket akarok?

Figyelt kérdés
Nemrég elhagyott a párom,mert elvetéltem. Nem volt tervezve,de nagyon örültünk neki. De sajnos soha nem fog megszületni:( A volt barátomnak(30) már van egy kisfia,aki vele él és nagyon megszerettem. Azért hagyott el,mert szerinte én vagyok a felelős a vetélésért,pedig az orvos is megmondta neki,hogy ez hülyeség. Az ő szemében a gyerek a legfontosabb a világon,ezért is szerettem(szeretem?) annyira. Miután ő egész nap dolgozik én pedig már végeztem a sulival és nem mentem egyetemre nagyon sokat voltam én a kisfiával. Most iszonyúan hiányzik egy gyerek az életemből. Szeretnék talpra állni,de nem tudom,hol kezdjem. Szerintetek? Előre is köszi a válaszokat!
2011. márc. 14. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
a magyarázatod, és a kérdésed nem kifejezetten fedi egymást- Egyébként magánügy, saját döntés
2011. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha gyereket akarsz, csak kérdés hogy mit tudnál kezdeni vele. Én 29 évesen szültem, és azt mondom neked, hogy olyan nehéz volt, mejd belegebedtem. A pasid fia hány éves? Mert egy csecsemő egész más.
2011. márc. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19 évesen még nem alakul ki a legtöbb emberben egy olyan mértékű felelősségtudat, ami egy gyermek felneveléséhez szükséges. De ez csak az én véleményem. 19 évesen még szinte gyerekek vagyunk. Nincs elég élettapasztalatunk. Szerintem ilyenkor még az a dolgunk, hogy minél többet szórakozzunk, és próbáljunk minél többet megismerni a világból és magunkból. (Nehogy később megbánjunk valamit, vagy úgy érezzük, hogy lemaradtunk valamiről.)
2011. márc. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fel lehet nőni a feladathoz, mert még leányanyák között is vannak kiválóak. De nagyon sok mindent felad az ember az életéből, ha gyereket vállal, és nem mindegy, hogy hány évesen teszi ezt meg. Én is viszonylag fiatalon szültem (23), nem bántam meg, de sokszor összeszorul a szívem baráti társaságban, hogy mennyire kötött lett az életem, mi mindent nem tehetek meg... Arról nem is beszélve, hogy 25 vagyok, de első blikkre mindenki 30 felettinek hisz.

Ha jól értem, ez most nem is nagyon aktuális kérdés, hiszen nincs párkapcsolatod...?

Lehet úgy dönteni, hogy 19-20 évesen szülsz. DE: ne azért tedd, mert nem jutottál túl egy kapcsolaton, mert úgy érzed padlón vagy, mert valami pótlékot keresel stb. Ha a volt barátodat és a kisfiát már békével el tudod engedni, ha stabilnak érzed magad, és a babát saját maga miatt akarod, akkor vágj bele szerintem.

2011. márc. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!