Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A pasimmal 3hónapja vagyunk...

A pasimmal 3hónapja vagyunk együtt és teherbe estem. Orvosilag is van bizonyítva, 2hónapos terhes vagyok de a párom tudtomra adta, hogy ő nem akarja a kicsit, én pedig szeretném. Mit tegyek, hogy győzzem meg?

Figyelt kérdés
2009. febr. 19. 17:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Hát ez szívás...Hány éves vagy? És ő? Mert a kor is sokat számít. Mert ha nagyon fiatalok vagytok, tanultok, el se tudnátok tartani a gyereket. Másrészt meg szerintem aligha akar bármelyik férfi ilyen rövid kapcsolat után gyereket. Tuti nem győznél meg, ha pasi lennék. Semmivel sem.
2009. febr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
én 17 éves vagyok ő pedig 22...eltartással nemlenne semmi gond...mindig avval biztat hogy bármi baj mellettem lesz...de most mióta megmondtam neki teljesen elhidegült tőlem...
2009. febr. 19. 17:27
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebben egyedül neked kell döntened. Szerintem nagyon fiatal vagy még ahhoz, hogy a babádnak megteremtsd azt a hátteret, amire szüksége van. Gondolom még iskolába jársz és lehet, hogy a baba miatt nem tudod majd "redesen" befejezni. El kéne gondolkodnod, hogy mi lesz így a jövőddel, amin a babád jövője is múlik. Arra, hogy a barátod eltart, soha ne apellálj! Amúgy gondolom azért viszonyul hozzád másként, mert nem szívesen vállalná a felelősséget értetek, és az, hogy ő nem akarja a picit, lehet hogy nem is felelőtlenségből fakad. Sőt! Talán ő már átgondolta mivel jár ez az egész. Igaz ezen akkor kellett volna gondolkodnia, amikor megcsinálta. Mert ahhoz két ember kell. Mindenesetre jól gondold végig, hogy döntessz. Biztos nem könnyű, főleg ha szeretnéd a babát. Kitartást és sok sikert!
2009. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

ha nem akarod, ne vetesd el. mindig fogsz találni valait aki elfogad egy gyerekkel, és ha elveteted, lehet, hogy soha nem lehet többet, voltam én is a te helyzetedben (annyi különbséggel, hogy nálam nem maradt meg), és azt gondoltam, hogy inkább vállalom, hogy egyedülálló anya leszek semmint meddő. ha a gyerek meg akar születni, szülessen, én végül gyerek mellett lediplomáztam, élem a teljes életem.

a párodat nem biztos, hogy meg tudod győzni, de ha döntesz és már nem kérdés, hogy megszülessen vagy sem, lehet, hogy ő is átértékeli a helyzetet és megbarátkozik vele és mire megszületik már alig fogja várni.

sok pasi van, aki kezdetben nem lelekes, de nagyszerű apa lesz, ha meg nem iztosan találsz valakit, aki elfogad a babáddal együtt.

az abortusz egy dolog, hogy van aki szerint gyilkosság, de a saját lelkedet nyomorítja meg.

ahogy olvasom Te már helyesen döntöttél a gyerek mellett, drukkolok, hogy a legideálisabb körülmények közé szülhesd Őt!

2009. febr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nehéz helyzet. Szerintem nem fogod tudni meggyőzni ha fiatalok vagytok. HA egy pasi nem akarja, akkor nem akarja. Ez nem olyan, hogy majd meggyőzöm. Egy gyermeket nem szabad ilyen körülmények közé szülni, állandóan látszódni fog hogy az apukája nem akarta.(már ha nem lép le mellőled az első adandó alkalommal) Sajnos ez is elég valószínű, egy fital pasinak ugyanis minen fontosabb mint egy síró csecsemő. Érthető, hiszen a gyerekvállaláshoz (is) meg kell érni. A védekezésre nem gondoltatok? Az is kettőtök ügye lett volna. Ahogy most a baba besikerülése sem csak a Te problémád. Beszéljétek meg, remélem sikerül úgy döntenetek, hogy mindenki győztesen kerüljön ki belőle. Sok sikert!
2009. febr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
hát az abortuszt nemszeretném,igaz hogy fiatal vagyok de szeretném a kicsit mertha már így sikerült nemszeretném őt megölni,és ez a másik dolog hogy ez is megfordult a fejemben hogy kesőbb már nagy a lehetősége hogy nemlehet gyerekem.én úgydöntöttem hogy megszülöm mert szeretném,és nem arra hivatkozom hogy majd a párom eltart minket.mert ezt nemvárom el tőle,és remélem,hogy később megarátkozik a gondolattal,és elvállalja ő is a kicsit.Köszönöm szépen a segítséget(:
2009. febr. 19. 19:17
 7/17 A kérdező kommentje:
a Védekezés ... védekeztünk mi ... csak ebből ítélve nemnagy sikerrel...óvszert használtunk de mégis terhes maradtam...
2009. febr. 19. 19:20
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi is óvszert használunk már 2 éve és lekopogom eddig nem volt semmi baj. Talán rosszul használtátok előfordulhat hogy ilyenkor kilyukad, de az mindig nagy szakadás kíséri észre lehet venni.


Örülök, hogy nem akarok elvetetni, reméltem hogy így döntesz! Sok sikert erős és kitartást kívánok a továbbiakban és sok boldogságot Nektek!

2009. febr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Ez hülyeség, fölösleges rémisztgetés, hogy meddő lehetsz. Persze, egy autó is elüthet és akkor se lehet gyereked.


Nem tudod rávenni és nem is érdmes. Mindig azt fogja a fejedhez vágni, hogy csak a gyerek miatt van veled.


Csak a te döntésed, de a szüleidet mindenképp be kell avatnod.


Én 18 voltam, mikor terhes lettem, gimi 4. osztályos. Elvetettem. Kövezzetek meg érte! Az én döntésem volt. Csak akkor sírtam el magam, mikor 10 évvel később a babám rámnézett szopizás közben... De most arra gondolok, Ő nm lenne, ha akkor, még a gimiben szülök.


Az anyaságra meg kell érni. Ha elég érett vagy, akkor ülj le a szüleiddel, és közöld velük, nagyszülők lesznek, és számítasz a segítségükre.


Ha téged szeretnek, támogatni fognak.


De az apukát nem tudod meggyőzni.


Esetleg ha elmegy veled ultrahangra, vagy majd mikor megszületik...


Remélem, jól döntesz! Sok erőt, kitartást!

2009. febr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%

Talán azért hidegült el, mert nem akar koloncnak a nyakába a gyerekkel és a felelősséggel! Már bocs, de elég buta vagy, ha elhiszed egy 22 éves pasinak, hogy 3 hónapos kapcsolat után azt mondja neked, hogy el fogja tartani a gyereketeket és mellettetek áll! Rövid úton meg fog lépni, amint közölted, hogy megtartod.


Ha milliomosok a szüleid, és eltartanak életed végéig, akkor vállald. Egy gyermekes, tanulatlan (mert még ugye 17 évesen semmi végzettséged) nő esélyei a munkaerőpiacon a nullával egyenlő. Párkapcsolatok esetén is jóval kevesebb eséllyel indulsz, mert sokkal nehezebb gyerekkel párt találni, pláne ennyi idősen!


Jól gondold meg kell-e 17 évesen, végzettség nélkül, gazdasági világválságban, valószínűleg apa nélkül gyereket nevelni úgy, hogy a jövőben is minimális esélyed lesz munkát találni.


Menj el a nőgyógyászhoz és tövéről hegyire beszéld meg, milyen következményei lennének az abortusznak.


Én 23 éves fejjel se vállalnék ebben a világban gyereket, pláne nem 3 hónapos kapcsolatban, diplomás munkanélküliként a gazdasági válság közepén... Ne érts félre, nem vagyok gyermekellenes, de ha nekem most mérlegelnem kéne, inkább a meddőség kockázatának vállalása, minthogy világra hozzak most egy gyermeket apa nélkül, 29 ezer forintos segélyből élve.

2009. febr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!