Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Igaz az, hogy szülés után,...

Igaz az, hogy szülés után, míg 'vissza nem tér' a menzesz, addig nem lehet teherbe esni?

Figyelt kérdés
Két hónapja szültem, mostanság kezdünk újra házaséletet élni párommal, de fogamzásgátlót nem szeretnék szedni a szoptatás miatt. És az igaz, hogy míg szoptatok, addig nem menstruálok?
2011. márc. 6. 07:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg nem lehet, de gyakorlatilag nem biztos védekezés. Nagyon sok ismerősöm így esett teherbe.

Erre ne alapozz, inkább használjatok gumit.

Amíg aktívan szoptatsz, nem menstruálsz. De amíg nem menstruálsz, nem vagy fogamzóképtelen!

Az aktív szoptatás, a napi 5-6 szoptatást jelenti, ahogy csökkented, visszatérhet a menszesz.

Nekem 11 hónap után jött meg, de még mindig szoptatok napi 2x, 24 hónapja.

2011. márc. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 8 hónapig szoptattam és ,szülés után hat héttel már menstruáltam!Onnantól rendszeresen!Tehát nem feltétlenül igaz,hogy szoptatás alatt nem menstruálsz.De ha nem is menstruálsz akkor is teherbe tudsz esni!Mert a peteérés 2 héttel megelőzi a mensruációt!Barátnőm is azt hitte,hogy ha szoptat akkor nem lehet terhes,hááát 2 hónapos baba mellett teherbe esett!:(((Császárja volt előtte,így volt nagy kalamajka,nem is tarthatta meg,mondjuk nem is akarta!!!
2011. márc. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Léteznek direkt szoptatás alatt szedhető fogamzásgátlók. Dokid felírja.

2011. márc. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 10 hónapos a fiam, szinte csak szopizik, nem Én nem adok neki enni hanem ő követeli(!!) ki a cicit magának!1 hónapja menstruáltam szülés óta először. Szüléskor is 5 nap alatt kitisztultam.

6 hetes vizsgálaton a dokim mondta, hogy jöhet a második is akár , mondtam, hogy még várjunk vele 2 évet legalább. Kérdeztem, hogy mi a véleménye a szoptatós fogamzásgátlókról, azt mondta, hogy teljesen felesleges, mert nincs benne annyi hatóanyag a kiválasztódás miatt, így annyira nem biztonságos! Így maradt a gumi!

2011. márc. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!