Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez tényleg szubjektív kérdés:...

Ez tényleg szubjektív kérdés: Ciki, ha anyagi okokból szeretne az embert MOST gyereket? (Most a legkedvezőbbek a gyedhez a jövedelmi viszonyok! ) Amúgy még várnék vele egy évet, de úgy nem kapnék már csomó juttatást, vagy nem ilyen összegűt.

Figyelt kérdés
Szörnyű örlődés ez nekem:(
2009. febr. 16. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Ne viccelj! Teljesen oké! A nagypapám nekem mindig azt mondja: egy gyerek sosem tud rosszkor jönni. S ha még ki is tudod számítani, hogy most kedvezőbb anyagi szempontból és baj sem lenne, hát hajrá. Azontúl nem is biztos, hogy elsőre összejön!

Kellemes hepajkodásokat!

2009. febr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ami miatt kb. egy év múlva szeretném, az az, hogy bár párommal már évek óta ismerjük egymást, de még csak minimális időt /heteket éltünk együtt./ Mi van ha kiderül, hogy valami nem oké. De a munkaviszonyom megszünőben, szóval ezért a dilemmázás.
2009. febr. 16. 18:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is ezért döntöttünk úgy, hogy ebben az évben megpróbáljuk hátha. Csúnya, hogy anyagi megfontolás is van mögötte, de a semmiből nem lehet gyereket nevelni. Nekem is most alakult úgy a helyzetem, ill. a jövedelmem, hogy azt merjem mondani, hogy ez a jó időszak. Nagy valószínűséggel sikerült is. Sok sikert és ne örlődj! Szerintem ez felelős gondolkodás, hogy az anyagi helyzetet is felméred.
2009. febr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Na így már mindjárt másabb :os....

O-ó... a párod mit szól az ötlethez?

Amúgy a mondás nagyon igaz: "Lakva ismerkszik az ember!"...

Így tényleg nehéz...

2009. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Párom szeretné. Ezért vett egy nagyobb lakást, hogy ott majd elférünk többen is:)Csakhát, igen: lakva ismerhető meg a másik.
2009. febr. 16. 18:19
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves korábbi hozzászóló. Gratulálok!:)
2009. febr. 16. 18:20
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

hát.... én mindenképp azt mondanám lakjatok vagy félévet együtt mielőtt belevágtok egy babaprojektbe... Az együttélés nem csak móka és kacagás....

Pláne mikor rájön az ember, hogy mondjuk a párja Mókusnak készült... S összegyűjti a szennyesét és jobbra balra eldugdozza, majd mikor nincs egy darab alsója sem már, rajtad kéri számon, hogy miért nincs tiszta... vajon?!?... mert mondjuk a wc-ben a kukának szánt bödönben nem néztél utána... :o)))))) Először viccesen hangzik és én is nevttem... de most már bosszantós....

meg egy két csipp csupp dolog.... én elalvás előtt olvasok, Ő meg utálja, ha ég a villany... :o) Szokható, de idő míg összerázódtok. Csak óvatosan!

2009. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen , igen, én is így gondoltam, de ha várok, akkor már munkanélküliként lesz gyerekem és jóval kevesebb juttatást kapok, ha kapok egyáltalán valamit:(Pl. táppénz sem jár, gyed is iszonyat alacsony lesz.)Tudom nem egyszerű és nekem kell eldöntenem, azért gondoltam futok itt egy kört:) Köszi mindenkinek!
2009. febr. 16. 18:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ciki, ha az anyagi oldalát is nézed. Abban is igazad van, hogy csak Te ill. Ti dönthetitek el.

Gondoltam megosztom Veled, hogy nálunk hogy volt. 20 évesen megismertem egy srácot egy koncerten, néha találkozgattunk, aztán pár hónap múlva babát vártam Tőle. Nagyon szerelmes voltam. A harmadik hónapban jártam, mikor összeköltöztünk.

Ennek már 12 éve, azóta született még egy gyermekünk, most várjuk a harmadikat. Még mindig nagyon szeretjük egymást és nagyon boldogok vagyunk.

A tanulság, hogy nem biztos, hogy a hosszú együttélés hosszú közös életet is jelent és ennek fordítottja is igaz lehet: nem biztos, hogy a rövid együttjárás nem eredményezhet évtizedekig tartó boldogságot.

2009. febr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Azt hiszem a lelkem mélyén ilyen biztatásokat vártam;)
2009. febr. 16. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!