Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szilveszterkor lefeküdtem a...

Szilveszterkor lefeküdtem a barátommal,5 nap múlva megjött, de azóta nem. Ugye nem lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Azért furi, mert 5 nappal az aktus után 7 napig véreztem, pedig nem szokott addig tartani. Már ez előtt is rendszertelenül menstruáltam, gyakran kimaradt. Most egy hete meg kellett volna jönnie.
2009. febr. 13. 22:20
 1/4 anonim válasza:
nem akarlak megbántani, v. rossz hírt közölni, de szerintem jó eséllyel terhes vagy, hiszen ha az aktus után vérzel, és azóta 2 hónapja nem, az annak a jele, hiszen míg a hímivarsejtek, meg a petesejtek találkoznak, addig eltelik egy kis idő, aztán meg már beagyazódnak a méhedbe, és attól kezdve nem fog újabb petesejted megérni.
2009. febr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
csinálj 1 tesztet aztán rögtön rájössz hogy mi a helyzet! nekem is volt hogy nem jött meg 2 hónapig aztán még pasi közelébe sem voltam.
2009. febr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
én a helyedben rohannék egy tesztért. Pont ma szemeztem vel :S -600 ftért adnak már. És sok szerencsét!
2009. febr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nos szerintem nem vagy terhes, de ez csak az én véleményem!

A menstruáció előtti 1 hét és a menstruáció utáni 1 hét kevésbé veszélyes, mint a többi napok. Mivel 5 nappal utána megjött, ezért a petesejt nem termékenyülhetett meg, különben beágyazódot volna és akkor elmaradt volna a vérzés. A menszesz utáni 1 hét elvileg azért veszélytelen, mert még nincs érett petesejt, amit a hímivarsejtek elérhetnének. Ezen az elven alapul a naptár szerinti védekezés. Természetesen, mint annyi más módszer, ez sem jelent 100%-os biztonságot! Különösen nem, rendszertelen vérzéseknél, ahol igen nehéz előre kiszámítani a peteérés pontos időpontját.

Teljes bizonyossággal csak orvosi viszgálat után derülhet ki a terhesség a korai időszakban. Ha nem szeretnél elmenni orvoshoz, vegyél egy terhességi tesztet a patikában, azt otthon is elvégezheted magadnak. Azonban ez sem 100%-osan megbízható módszer, de még mindig jobb, mint a találgatás és a bizonytalanság!!!

2009. febr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!