Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A hőmérőzésnél melyik mozgás...

A hőmérőzésnél melyik mozgás mit jelent?

Figyelt kérdés
Most kezdek majd hőmérőzni, még nem csináltam. Szájban gondoltam, és azt tudom, hogy még feküdni kell közben, így fogom csinálni, de értelmezni nem tudom, ami kijön. Milyen értékeknek kell kijönni? Ha felmegy mit jelent és ha leesik az mit jelent? Mikor kell együtt lenni? És mikor tudom, hogy lett-e baba? Tudnátok ebben segíteni?
2009. febr. 12. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a téma engem is érdekelne, én kb 1 hete kezdtem a hőmérőzést! én is szájban szoktam, ébredés, felkelés után! de sajna csak azt tudom hogy ha leesik a hő akkor meg fog jönni... Bár tudom valakinek a mensi napján esik csak le! És ha marad a hőd akkor baba lehet belőle! sok sikert neked!
2009. febr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
írd be a www.google.com-ba hogy hőmérőzéses módszer vagy ilyesmit és rengeteg dolgot találsz róla!!!!
2009. febr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok pl:

Ébredési hőmérséklet mérése


Az egyik legismertebb módszer a hőmérőzés, amelynek lényege, hogy a ciklus második felében, a petefészekben termelődő progeszteron hatására az alaphőmérséklet néhány tized fokkal megemelkedik és ez az emelkedés egészen a menstruációig (vagy az előtte lévő 1-2 napig) fennáll.


A hőmérőzést a ciklus első napján vagy a menstruáció utáni első napon kezdjük.


Az alaphőmérsékletet mindig közvetlenül ébredés után mérjük (minimum 5 óra alvás után), még mielőtt az ágyból kikelnénk, lehetőleg minden nap azonos időben. Kizárólag testüregben (szájban nyelv alatt, hüvelyben, végbélben) mért hőmérséklet értékelhető. A mérésre egyaránt alkalmas higanyos vagy digitális hőmérő, de a tapasztalatok szerint a digitális típus általában 1-2 tized fokkal alacsonyabb értéket jelez. Minden esetben ügyeljünk a hőmérő gondos fertőtlenítésére, nehogy pont attól kapjunk el valami fertőzést.


A hőmérsékleti adatokat soha ne önmagukban, hanem grafikonon vezetve értékeljük. Minimum két hónapon át vezetett görbe értékelése után lehet egyértelműen következtetni a peteérés meglétére, valamint az ovuláció idejére.


A szabályos görbén a ciklus első felében a hőmérséklet alacsonyabb, majd közvetlenül az ovuláció előtt hirtelen leesik (figyelem: ez nem mindenkinél történik meg). Az ovuláció után 24-48 órával a hőmérséklet hirtelen vagy fokozatosan megemelkedik és a ciklus második felében a hő pár tized fokkal magasabb a ciklus első felében mért eredményhez képest. (Nem baj, ha a hőmérséklet nem megy 37 fok fölé, mert ez egyénenként változhat, mindig a ciklus első felében mért hőmérsékletez viszonyítsuk.) Ha nem következik be a teherbeesés, akkor a menstruáció előtt egy-két nappal, vagy akár a menstruáció napján a hőmérséklet hirtelen leesik. Amennyiben a hőmérséklet fent marad, akkor jó esély van a terhességre. (Figyelem: vannak, akiknél csak a menstruáció 2. napján esik le a hő, így csak több hónap hőmérőzés után lehet következtetni terhességre.)


A hőmérőzés legnagyobb hátránya, hogy időigényes, macerás és a legkisebb betegség, gyógyszerszedés, kialvatlanság is befolyásolhatja.

www.babatervezok.otthona.net oldalon millió görbe!!

2009. febr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2009. febr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én is köszönöm szépen a választ, sokat segitett!

a 11:21 es voltam!

2009. febr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyértelmű így is és majd nézegetek hozzá példagörbéket. :-)
2009. febr. 12. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!