Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha spirál mellett estem...

Ha spirál mellett estem teherbe és nem akarom megtartani, akkor a spirált is kiveszik meg a babát is?

Figyelt kérdés

Még nem teszteltem de 1 hete késik. Már van 2 gyerekem, nem akarok többet. Csak az idegesít, hogy nem elég az abortuszt fizetni majd, még új spirált is vegyek?

Bár ha tényleg terhes vagyok már úgysem bíznék meg többet a spirálban. Esetleg a hormon tartalmúban.

És mennyibe kerül manapság egy abortusz? Vagy lehetséges lenne, hogy ilyen esetben ingyenes?


2011. jan. 31. 10:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy leveszik a spirált is.
2011. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát, igen. Logikus is, mert biztos nem jó helyen van, ha besikrült.

Köszi a válszt.

2011. jan. 31. 10:44
 3/15 anonim ***** válasza:
11%

Szia!


Egyáltalán nem biztos, hogy terhes vagy. Nekem is spirálom van, és van olyan hónap, hogy egyáltalán nem jön meg. Van olyan, hogy rendesen megvan hónapokig, utána meg kimarad egy hónap... De másoktól is hallottam, hogy van így.

Az orvosom is azt mondta, hogy ez teljesen normális spirálnál.

Ha terhes lennél, akkor kivennék a spirált is és a babát is szerintem. Ha megtartanád, akkor meg bennmaradna a spirál is, nem tudnák kivenni... (de koraszülést okozhat...)

Azt nem tudom, hogy lehet-e ingyenesen abortuszt kérni, ha nem, akkor kb. 30 ezer Ft.

2011. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy igazad van és csak kimaradt, vagy késik. Csak az a furcsa, hogy feszül a mellem és pont ilyen volt a 2 terhességemnél is.
2011. jan. 31. 11:03
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az abortuszt nem kell kifizetned, elvégre nem felelőtlenségből estél teherbe, teljesen önhibádon kívül történt.Tesztelj mindenképp és akkor kiderül mi a helyzet.

Sajnálom, hogy így alakult.

2011. jan. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
1.vagyok!De sajnos ki kell fizetni az abortuszt!Nekem Mirena hormonos spirálom van és mikor felrakták,akkor kérdeztem,hogy ha véletlen teherbe esnék akkor mi van.És ki kell fizetni ,mert a spirál leírásában benne van,hogy nem 100% a védettség ,hanem csak 99.9%.
2011. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én ugyan fogamzásgátló mellett estem teherbe, de nekem is ki kellett fizetnem :(
2011. jan. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Időközben teszteltem és pozitív lett. Pénteken megyek dokihoz.

Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy meddig fog ez az egész tartani. Mikor leszek túl rajta? 2-3 hét? Több?

2011. febr. 2. 09:40
 9/15 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem is csak akkor lenne ingyenes ha orvosi szempontból indokolt az abortusz. Pl ha olyan helyen ágyazódott be, hogy közel van a spirál, stb. De hátha szerencsém lesz.

Egyébként még az is benne van a pakliban hogy méhen kívüli...

2011. febr. 2. 09:44
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia! Uhh sajnálom:(

Nem két hét, 1-2 nap, persze az előzetes procedúra hosszabb, doki, családsegítő, csekkbefizetés aztán megint családsegítő és utána abortusz. Azért erre a fizetésre kérdezz rá. Azt nem lehet bizonyítani,hogy a tablettát rendesen szedted-e azt sem, hogy az óvszert időben felhúztad-e, de a spirált a doki tette fel, szóval egy próbát megér, hátha mégsem kerülne 30 000 FT-ba.

2011. febr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!