Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan mennek a meddőségi...

Hogyan mennek a meddőségi vizsgálatok?

Figyelt kérdés

Február elején megyünk először a Budai Meddőségi Központba.

Másfél éve nem jön a baba. Tudom, az első alkalom még csak beszélgetés lesz, meg adatfelvétel. Utána hogyan megy? Mennyi idő?

Férjemnek van tavaly nyári spermavizsgálati eredménye, nekem is van nyárról hormonvizsgálatom. Ezeket majd megint meg kell csinálni? Vagy elfogadják az eddigi eredményeket?


2011. jan. 19. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:

SZia. Sztem max fél éves eredményt fogadnak el. Ha rendszeres a mensid 2 ciklus alatt kivizsgálnak. Első ciklus3-21 napi vérvétel, a 21 napon uh, következő ciklusban HSG. Ez idő alatt a férjednek 2 mintaleadás, és 1 vérvétel. Első alkalommal a beszélgetés is túlzás. Legalább is nálunk az volt. Végig szaladtak pár kérdésen, 5 perc ,és slussz. utána konzultáció ahol kiértékelik az eredményeket, erre is 3 hetet kellett várni.

Inkább úgy készülj ez egy futószalag. Darab-darab. Rüheltem oda járni, de végül is most babás vagyok, de spontán jött hsg után. Soha ne jöjjetek úgy el, hogy nem tudjátok mi a következő, vagy nem kértetek időpontot. Néha kétszer is sorba kell állni a recepción inkább és érdeklődni.

2011. jan. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az első alkalom után mit konzultálnak 3 hét múlva, ha még nem történt semmi közben?
2011. jan. 21. 12:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves válaszadó!

Gratulálok először is :)

Komolyan HSG után elsőre sikerült? Akkor neked ez lehetett a baj?

Azt kérdezném még, hogy mindez, amiket leírtál, mennyibe kerül? Vagy ti hogy kerültetek oda? Küldtek vagy mentetek?

Köszi ha válaszolsz :)

2011. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Én a Forgácsba járok,és magánrendelésre is párhuzamosan és szinte majdnem mindenen túl vagyok már...kivizsgálások, hsg, 2 inszemen is mégsem jön a baba, pedig férjemnél és nálam is rendben van minden.De a legutóbbi uh-n ahol azon kívűl, hogy 22mm-es tüszőket látott az orvosom, a bal petevezetőmben folyadékot látott, és laparoszkópiát javasol, szóval megijedve erre készülök.Akit érdekel mi volt, és hogy működik írjon privit, szivesen leírom neki.De arra készülj fel, hogy nem lesz olcsó, sőt ezt pénz nélkül ne is kezdjétek el.

Drukkolok Mindenkinek és NE ADJÁTOK FEL!

2011. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi a szegedi Kaáliba járunk. Volt már 1 sikertelen beültetésem. A hormonok, vitaminok összesen 60-70 ezerbe kerültek (pedig nem kaptam sokat)

Itt szeptember végén voltam az 1. konzultáción és november végén már a beülti volt, úgyhogy gyorsan ment.

Kellett:

-spermiogramm

-HIV és hepatitis eredmény mindkettőnktől

-nekem rákszűrés, Clamidya teszt

-valamint az altatáshoz EKG, vérvétel, belgyógyászat

Persze én már eddig túl voltam 6 inszemen, 2 hsg-n, és 2 méhenkívüli terhességen.

Sok sikert!

2011. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocsi félre érthetően írtam, tehát, ha megvannak a kivizsgálások utána van egy konzultáció amikor is kiértékeli a doki az eredményeket. Nálam rendben volt minden az átjárhatóságin, a férjemnek volt nagyon alacsony a spermaszáma, ezért egy kész csoda, hogy sikerült. Gondolom, az a kevés könnyebben jutott fel, mert csak kitágították valamennyire, még ha átjárható is volt amúgy is.
2011. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és ez mind ingyen van, mert a BMC államilag támogatott. Ezért vannak baromi sokan. Mi arra is hogy bekerüljünk az első konzira 2,5 hónapot vártunk. A Káli, Forgács Dévaványai mind,mind fizetős,de ott is elfogadják az előzőleg sztk-ra megcsináltatott leleteket. A kivizsgálásban itt is minden benne van, AIDS szűrés, Clamídia minden. 21 napon 3 kenetet is levesznek az uh melett.
2011. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!