Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelent ez? Petefészkek:...

Mit jelent ez? Petefészkek: bal: pco-s, jobb- pco gyanús?

Figyelt kérdés

egy hete voltam hüvelyi uh-n, akkor a leletemben az volt hogy bal: norm., jobb: norm. azt követően elvetéltem és amikor a kontrollra mentem vissza a doki egy ilyen leletet nyomott a kezembe.


kérdeztem, hogy minden rendben van-e? azt mondtam, minden rendben szépen kitisztultam. amikor hazaértem, akkor láttam a leleten ezt a pco-s dolgot. felhívtam a dokit, hogy mi ez? azt mondta nem kell vele törődni. engem viszont aggaszt..


ma vagyok a 12-13. ciklus napomom és nem érzem, hogy lennének pé-s tüneteim pedig ilyenkor már határozottan szoktak. ezért merült fel a kérdés..


2011. jan. 17. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem keress meg egy másik orvost, mert a pco-t (ha tényleg az van neked) kezelni kell. Főleg, ha kisbabát akartok.
2011. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kisnita ***** válasza:
100%

A pcos dolog az a Poli Cisztás Ovárium Szindróma rövidítése. Ez azt jelenti, hogy sok kis pici ciszta van a petefészkeden. Akinek ilyen van annak kisebb az esélye a teherbe esésre mert nem vagy csak nagyon ritkán vagy össze-vissza van pé-je. Az hogy pcos gyanús az nem tudom hogy mit jelent mert vagy van benne ciszta vagy nincs, ha van akkor UH látni kéne... Viszont olvastam vhol már, hogy az is lehet pcos akinek valójában nincs látható cisztája, de a tünetei meg vannak.

Én nem nyugodnék bele ebben a nem kell azzal törődni válaszba, megkeresnék egy másik orvost is és kikérném a véleményét. Főleg ha babát akarsz...

2011. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt, hogy pco-s vagy, ami nem valami jó. Nem tudom mért nem akart foglalkozni vele a doki.


[link]

2011. jan. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

én azt nem értem, hogy hogyan lehetséges hogy 1 hét alatt lettem az???


létezik ilyen?

2011. jan. 17. 15:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz a doki vizsgált meg? Lehet, hogy nem foglalkozott vele, nem nézte meg rendesen. Nem tűnik valami lelkiismeretesnek, ha azt mondja nem kell vele törődni. Keress fel inkább egy másik orvost, jó lenne utána járni, hogy most tényleg mi van nálad, esetleg az okokra rájönni.
2011. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

ugyan az a doki volt... és amikor felhívtam, azt mondta ez most egy ilyen ciklus...


tényleg van olyan, hogy váltakoznak a pco-s és nem pco-s ciklusok?!?! :S

2011. jan. 17. 15:54
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
ez egy nagyon komplex betegseg aminek csak az egyik kovetkezmenye az hogy sok kicsi cisztad van. nekem is volt de csak ez az egy tunetem volt semmi mas ezert nem is kezelt...ez csak pco szindroma volt...szedtel fogamzasgatlot? alltalaban akkor tortenik ez ha sokaig fogamzasgatlot hasznalsz es egy kicsit "megbolondul" a hormonhaztartasod. nem kell panikolna mert ha ebben a honapban sem sikerul akkor biztosan elkuld vizsgalatokra ami utan aztan fel lehet allitani a pontos diagnozist es a kezelest. ha nem vagy megnyugodva akkor vagy keress egy masik orvost vagy probalj meg bizni a jelenlegiben. sok sikert
2011. jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

semmi tünetem nincs ezek közül..

és még soha nem szedtem fogamzásgátlót..!!! a dokitól kérdeztem azt is, hogy mi a következő lépés? szükséges-e kivizsgálás? és azt mondta NeM!


akkor megnyugodtam, de azóta feljott bennem, mivan ha talán emiatt is vetéltem el.. :(

2011. jan. 17. 16:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia,


Most vagyok 36 éves, 10 évvel ezelőtt elsőre összejött a kisfiam. 2009. novemberében belecsaptunk az újabb babaprojektbe, de csak nem akart összejönni (rendes ciklus, pozitív Lh teszt, Uh-al ellenőrzött peteérés)2010. májusában megkaptam az első closty adagomat, rögtön össze is jött, de hat hetesen elvetéltem. Újabb eredménytelen clostys hónapok, majd mindezt megunva 2010. novemberében orvost váltotta. Megvizsgált és PCO gyanújával elküldött terheléses vércukor és inzulin vizsgálatra. Az eredmények alapján megállapította, h inzulinrezisztenciám van, ami kihatással van a hormonokra és a peteérésre! Szerencsére még alsó határértékek voltak és csak diétát javasolt, meg is lett az eredménye: dec. 5-én volt az utolsó menszeszem, a closty mellé kaptam utrogestant, és ma 6+2 hetes vagyok! Ennyit az orvosokról, mindenképp vizsgáltasd ki magad és ha a saját orvosod nem hajlandó erre, akkor keress másikat! Sok szerencsét és kitartást!

2011. jan. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok 16.37-es, nekem se volt semmilyen tünetem, amit a PCO-nál leírtak, ezért kell találni egy olyan orvost, aki nagyon tudja mit kell keresni, és orvosolni tudja a problémát :)))
2011. jan. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!