Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan tudom, hogy teherbe...

Honnan tudom, hogy teherbe estem-e, ha meg nem is menstruálok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 es fel honapja szultem, es azota meg nem jott meg. Ugy tudom, hogy mar az elso menzesz elott is van peteeres, es azt szeretnem megkerdezni, hogy honnan fogom tudni, hogy terhes vagyok-e. Tudom, hogy 14 nap kb. a beagyazodas, de nem akarok havi 3-4 tesztet elloni, minden egyuttlet utan :-)


A masik kerdesem pedig, hogy ha mostanaban zsirosabb es pattanasosabb a borom, az vajon terhessegi tunet lehet, vagy peteeres?


Elore is koszi a valaszokat, mindenkinek szep napot!


2011. jan. 8. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még eddig ugyan nem voltam kismama sajnos, így annyira nem vagyok tapasztalt. Az első kérdésedre így a választ sem tudom. A másodiknál én úgy tudom, hogy peteérés környékén jelennek meg a pattanások (nálam legalábbis eddig így volt), csak most nem...nem tudom miért, de most nagyon tiszta az arcom az elmúlt vérzésem óta...Én úgy tudom, ha valaki terhes lesz, annak inkább kitisztul az arca mintsem pattanásos lesz...de lehet hogy tévedek...

27/N

2011. jan. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

koszi a valaszt :)


azert is vagyok megzavarodva, mert az elso terhessegemnel is az elso harom honapban olyan volt az arcom, mint egy tinilanye....


Mindegy, varok meg vagy ket hetet, es tesztelek, remelem jon a kisteso :)

2011. jan. 8. 17:45
 3/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Igen, van peteérés az első mensi előtt is. Csak a tesztekből tudod meg, ha terhes leszel. De miért nem védekeztek? Akár óvszerrel, akár tablettával, de lehet már ilyenkor is. A dokid megmondja, mit használhatsz. :-)

A pattanás lehet peteéréstól is, terhességnél a 8-ik hét környékén jelenik meg. Legalábbis a szakirodalom szerint. Persze ez is mint a legtöbb terhességi tünet, nem kötelező, hogy mindenkinél meglegyen, még akkor sem, ha előző terhességnél volt.

A zsíros, pattanásos bőr lehet pajzsmirigy problémától is, szülés után előfordulhat, hogy felborul a hormonháztartás. Rendeződhet magától is a dolog, de lehet tartós is, én mennék vele endokrinológushoz.

Nekem ezek jutottak eszembe.

Neked is szép napot!

2011. jan. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Manka68 ***** válasza:

Bocs, nem olvastam végig az előbb, hogy szeretnétek babát megint. :-)

A szoptatás nem tesz jót a teherbeesés esélyeinek, a prolaktin hormon nem engedi. :-(

Én megvárnám, amíg a nagyot el tudod választani, nehogy valami galibát okozzon a szoptatás.

Sok sikert!

2011. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!