Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ennyi pénzből el lehet tartani...

Ennyi pénzből el lehet tartani egy babát?

Figyelt kérdés
Havi 200-250ezer forint a kettőnk keresete, ebből olyan 100ezer forint megy el az albérletre és a rezsire. Szerintetek ennyi pénzből el lehet tartani egy babát úgy, hogy mindent megadhassunk neki, amire szüksége van?
2011. jan. 6. 21:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A hitel rengeteg pénzünket elviszi plusz a rezsi. De vállaltuk és már a másodikat tervezzük, pedig azt hittem sosem lesz gyerekünk. Én előtte egy évvel elkezdtem vásárolni a teszveszen. Olyan gyönyörű szobája lett, hogy a gazdag rokonok is megdöbbentek. Csak bodyból vettem újat, és a lázmérőből. Ja igen és én minimálbér után kaptam minden pénzt. Sok sikert, csak ügyesen!
2011. jan. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Biztató, amiket írtok, köszönöm! Természetesen megfontoltan, átgondoltan kell csinálni mindent, de ugye az ember baba nélkül is próbál spórolni, félretenni, tehát a "rutin" megvan. A turis dolgot pedig megfogadom!!! :)
2011. jan. 6. 21:47
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Valóban vannak olyan családok, akik ennél kevesebbet keresnek, és van gyerekük. És az is sokat számít, hogy azért számíthattok innen-onnan gyerek cuccokra. Én megfogadtam, hogyha egyszer velünk is megtörténik a csoda, tuti, hogy turkálókban, vásárban fogok venni egy csomó cuccot. Elképedve látom, hogy a barátnőim micsoda ruhákat vesznek 100-200 ft-ért. És ha belegondolsz ezek a ruhák szinte vadi újak, hiszen egy kisbaba nem tudja agyonhasználni őket.
2011. jan. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van és beteg az egyik gyerek és ezért drága dolgokat kell neki venni (1 kg cukor 3ezer forint, 1 kg liszt, ezer forint), de még így is simán elég rájuk a havi 66, amit GYESsel, emelt családival kapunk. Jó a kicsinek nemigen veszünk ruhát, de általában egy százas elég ruhára évente, és úgy évi 50-et költünk egyebekre, játékra, könyvre, foglalkoztatókra.

Úgyhogy az a kérdés elég e nektek havi 100, kettőtökre.

2011. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A bevétel nálunk is kb. 250 ezer,ebből nevelünk 3 gyereket.

Fizetjük a hitelt,rezsit.Kettő már iskolás,a kicsi oviba jár.Nem mondom,hogy könnyű,vagy hogy nem kell meggondolni,mit veszünk meg,de azért boldogulunk.

Persze én is sokat járok turiba,meg követem az akciókat.

Szerintem ugyanennyiből 1 gyereket simán el lehet tartani.

2011. jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem azokat az embereket,akik azt mondják hogy havi 200 ezer mellett nehezen tudtok majd megélni. Nekünk a fix ami havonta jön az a kis 37ezer forint,+amit a párom keres,de az változó(kb havi 60ezer forint).És a kislányunk semmiben nem szenved hiányt. Ha mi és még nagyon sok ember boldogul ennyi pénzből is, hidd el te is fogsz.(akkor persze nem ha annyira nagyon-nagyon nagy lábon éltek)

Örülj neki hogy ilyen jól kerestek és vállalj nyugodtan babát,Sok sikert majd a babaprojekt-hez.

2011. jan. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekünk összesen nem volt 150 a keresetünk,miután megszületett az első babánk,akkor ez jócskán csökkent,mert nem a rendes fizut kaptam,hanem a gyedet. (65-70-párom keresete,50-a gyed+ családi) Használtan ismerőstől vettünk kiságyat,kaptunk babakocsit és ruhákat... nekünk csak a tisztálkodási dolgokra kellett gondolni, pelenkára popsitörlőre ... textilpelenkára.

Hiteleink nekünk is vannak.

A mostani felállás 2 gyermeknél 71 a családi+gyed, párom semmit nem keres(vállalkozó lett,de nem megy jól). Ebből a 71-ből fizetjük a hiteleket és tartjuk el magunkat. a csekkek kifizetése és a hó elei bevásárlás (liszt cukor étolaj,tészta...heti 1x hús,pelenka,popsitörlő...csak ami tényleg kell,semmi édesség,semmi rágcsa,semmi ruha) után napi 570 ft-ot költünk (kenyér,mellévaló friss főzni való...ha valaki megbetegszik akkor a gyógyszert is ebből kell megoldani)-de ezek mi vagyunk.


Ha Te elmész szülni,akkor már nem 200-250 lesz a kettőtök keresete,hanem kevesebb- Te a fizud kb 70 %-át fogod kapni gyed-ként,+12000 a családi. Azt,hogy Nektek a kijött összeg elég e,azt csak Te tudod kiszámolni!

Minden esetre egy kis élet,megér pár 10 ezer minuszt!!!

-ezt egy igazi Anya írja!!

2011. jan. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!