Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A sárgatest hormon fontos a...

A sárgatest hormon fontos a teherbe esés céljából?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy butaságot kérdeztem de kiderült,hogy alacsony a sárgatest hormonom és tudni szeretném,hogy ez az oka?Meg azért barnázok mindig?És ezért nem jön meg rendesen?
2009. jan. 23. 06:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok butaságot írni, de úgy tudom, hogy az a baba megtapadásához fontos. Nekem is alacsony, ezért mikor teherbe estem Utrogestant kaptam, hogy biztosan megtapadjon a baba.
2009. jan. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A teherbeesés szempontjából nem fontos, sőt, meg is tapad a baba, ha netán sárgatest elégtelenségben szenvedsz, viszont nem valószínű, hogy elindul a fejlődése és megmarad.
2009. jan. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jan. 23. 10:41
 4/8 anonim ***** válasza:

1.válaszolótól szeretném megkérdezni,hogy sikerült a baba?

Mert nekem is alacsony,és én is utrot kaptam.

2009. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A sárgatest hormon a terhesség fenntartásához szükséges. Ez a hormon a progeszteron, amit eleinte a sárgatest, majd elsorvadása után a méhlepény termel. Ez KELL és FONTOS!

HA alacsony a sárgatest hormonod, akkor a még beágyazódás megtörténhet, de a terhesség fenntartásához, mint említettem szükséges, ha nincs elég, elmegy. Erre szokták adni az Utrogestan-t Ami egy progeszteron hormon tartalmú gyógyszer. Ez segíti a terhesség fenntartását, és a placenta megtapadását.

A barnázás okai az első időben a magzat beágyazódása miatt van. Ugyanis "beleeszi" magát a megvastagodott méhnyálkahártyába, ezért van olykor barnázás, néha kis vérzés is.

2009. jan. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem szedhetek hormonális gyógyszereket mert volt trombózisom.Nem tudom hogy ilyenkor mivel kezelik az alacsony sárgatest hormont.?
2009. jan. 23. 20:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat a kérdezőtől.

Első vagyok, válaszolnék az egyik hozzászóló kérdésére:

Spontán estem teherbe, de már az elején be is véreztem, rögtön Utrogestant kaptam. A babám most 5 hetes. :)

2009. jan. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló!Semmi gond!Gratulálok a babához!
2009. jan. 24. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!