Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha peteérés van, törvényszerü...

Ha peteérés van, törvényszerü hogy legyen barnázás is? mert nekem nem szokott lenni. Vagy akkor nincs is peteérésem? Ha mindig rendesen megjön, akkor biztos hogy van peteérés?

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 12:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az policisztás ovárium szindróma. Elég gyakori, napjainkra népbetegség. Apró cisztákkal van tele mindkét petefészek. Súlyosabb formájában nincs peteérés. Nekem van spontán peteérésem minden hónapban, csak a mensim intenzitását fogja vissza. Nálam egyéb tünete nincsen. Ez igazán csak megnehezíti a teherbeesést. Clostit írják általában fel rá, akinek nincs peteérése annak csinál, nekem vélhetően több petém érik meg és nő a teherbe esésem esélye.
2009. jan. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
és azt honnan tudom hogy van-e ilyen betegségem?és esetleg azért nem sikerül teherbe esnem.de annyi a mensim mennyisége,mint mindig is szokott lenni.de nem tul sok.első nap kevés,második nap több,harmadik nap szintén kevés.a negyedik nap csak barnás,elég tisztasági.
2009. jan. 22. 16:20
 13/18 anonim ***** válasza:
Ezt csak nőgyógyász tudja megállapítani UH-on. Egyébként ha van peteérésed akkor sok gond nincsen, de ha orvosnál jársz kérdezd meg.
2009. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A mensi mennyisége egyébként egyénileg változó, így ebből nem lehet és nem is szabad ilyenre (PCOS) következtetni. az első baba átlagban 3-4 hónap alatt szokott sikerülni.
2009. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Bocsi csak most látom, hogy fél éve probálkoztok, így érdemes elmenni UH-ra. Mi is féléve próbálkozunk, szeptemberben voltam dokinál mert kevesebb volt a mensi mennyisége (azt reméltem baba) Ekkor közölte az orvos, hogy mind a két petefészekben apró ciszták vannak. Azt azért nem értettem, hogy minen éven mentem rákszűrésre és UH-t is csinált, ezt soha nem említette. Mérni kellett a hőmet, és azon látható, hogy van peteérésem. azért írt fel clostit, hogy több pete érjen meg és növeljük az esélyt a teherbeesésre. Jövő héten megyek ellenőrzésre, nézi Uh-val a peteérést, és mondani fogom neki, hogy ha most sem sikerül a következő ciklusban küldjön hormonszint mérésre.
2009. jan. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
de egyszer voltam orvosnál az miatt,hogy nem jön össze a baba.erre azt mondta h várjam meg az 1 évet,és utána vizsgál ki.de ha esetleg emliteném neki h 2004-ben elvetéltem,talán kivizsgálna,ugye?
2009. jan. 22. 18:08
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia! Lehet, hogy orvost kellene váltanod! Mi 1 hónapja próbálkoztunk amikor felfedeztem a kevés mensit.Rögtön elmenetem az orvoshoz (magánrendelésre) és foglalkozott velem. Csinált UH ahol a PCOS kiderült, utána biztatott hogy sikerülni fog és mérjem a hőmet majd 3 hónap múlva menjek vissza. Decemberben visszamentem akkor megnézte a görbéimet, bekarikázta, hogy mikor van peteérésem. Megint csinált UH-t. És fel is írta a clostit, pedig 6 hónapja próbálkozunk. Jövő héten megyek UH ellenőrzésre, hogy milyen a peteérés. De mondani fogom a dokinak hogy laborba küldjön el most a ciklus végén, az akkor is jó ha sikerül a terhesség, mert előfordulhat hogy a clostival sikerül teherbe esni, de ha hormon eltérés van fennáll a vetélés veszélye.

Ha nálad ilyen már volt is akkor mindenképpen, mivel ha eltéré derül ki ésújra teherbe esel, pár szem gyógyszerrel pl:Duphason orvosolni lehet, hogy nehogy elmenjen a baba. De azt hogy a vetélésednek hormon probléma-e az oka, azt csak labor vizsgálat tudja megmondani. Az én dokim nekem 1 év után már laporaszkópiát javasol, és valószínű átjárhatósági vizsgálatot. Páromnak spermavizsgálatot előtte. Úgyhogy szerinte a labort és az Uh-t nyugodtan kérd! Hiszen miért fizetjük a TB járulékot!!!!

2009. jan. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
vagy azt mondom az orvosnak h 1 éve probálkozunk a babával.és akkor kikell h vizsgáljon.
2009. jan. 23. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!