Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg aki dohányzik, az...

Tényleg aki dohányzik, az nehezebben eshet teherbe, vagy meddőséget is okozhat?

Figyelt kérdés
én dohányzok,de ritkán.és nagyon ritkán tüdőzöm le.inkább csak megszokás,vagy nem tudom.de július óta probálkozunk a babával,eddig sikertelenül.
2009. jan. 20. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
úgy tudom, igen, de azért nők milliói teherbe esnek úgy, hogy előtte dohányoztak. Terhesség előtt azonban le kell tenni, nem baj, ha egy évvel előtte. Ha fél évvel előtte leteszed, már az is klassz! Légy erős!
2009. jan. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én soha nem dohányoztam, de a barátnőm igen, nyáron kezdte csökkenteni a cigiadagját, ősszel abbahagyta és már 3 hónapos terhes. Nem tudom, lehet-e ennek köze hozzá. Sok helyen én is olvastam, hogy a cigi meddőséget okozhat, de mivel nem dohányzom, nem mélyedtem bele. Szerintem attól is függ, hogy mennyit szívsz. De jót nem tesz, az biztos.
2009. jan. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát jó,leteszem.remélem h még nem késő,és lehet babám.de nem is minden nap szoktam.ugy 2-3 naponta,esténként 2-3 szálat
2009. jan. 20. 15:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem egyik a másikat nem zárja ki.Én mielőtt terhes lettem,napi egy dobozzal minimum elszívtam,sportoltam is,és mégis teherbe estem,aminek persze nagyon örültem.Amikor megtudtam a jó hírt,abban a pillanatban letettem a cigit,és utána se szívtam.Tehát szerintem nem függ a dohányzástól.Viszont egy tanácsot fogadj meg:ne legyél kocadohányos(így hívják azokat,akik nem tüdőzik le),mert azzal még magadnak is ártasz,és nem keveset.Sőt,én 5 hetes voltam,amikor megtudtam,hogy jön a baba,és előtte hetente 2szer jártam edzésre,hétvégén pedig meccsekre(kézilabdázom).És októberben szültem egy 4 kilós,52 centis gyönyörű kisfiút.Minden rendben vele,igazi vasgyúró,nagyon erős baba.

Sok sikert a babához.

3 hónapos kisfiú nayukája

2009. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sajnos dohányos voltam, nem gondoltam,h. "hamar" teherbe esek mert ehhez még társult az,h. 2-3 havonta menstruáltam. Ehhez képest 8 hónap alatt lettem terhes. Ez normális ciklusokra átszámolva 3-4 hónap.

Persze amint kiderült egy szálat se de nem is esett nehezemre mert így utólag visszagondolva ez volt az első jel,h. megundorodtam a cigitől. De annyira ha valaki rágyújtott mellettem az utcán odébb kellett mennem mert rendesen rosszul lettem. Már nem fogok dohányozni soha többé.


Üdv

36 hetes kismama

2009. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!


Képzeld van 1 kolléganőm, 37 éves, láncdohányos, állandóan bulizott, ivott, folytonos stresszben él, havonta más színű a haja, szilikonnal "tömi" magát folyamatosan.... Gondolhatod! Szóval, 1 éve abba hagyta a gyógyszert, és most 4 hónapos terhes! Hihetetlen nem? Ez mindenre a cáfolat! Ha a baba jönni akar, jönni is fog! Ennyi!

2009. jan. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Bocsika, még annyit, hogy SOK SIKERT!:-)

Üdv.: Andi :-)

2009. jan. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a nyugtatást.még annyi h 5 éve elvetéltem,és remélem azért lehet babám.de sztem jobb lesz ha leteszem a cigit.
2009. jan. 21. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!