Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki volt hasonló helyzetben...

Aki volt hasonló helyzetben tudna tanácsot adni?

Figyelt kérdés
A teherbeeséssel nincs problémám. De 2X egymás után elvetéltem. Először 8 hetesen, utána - elég korán - 5 hetesen. Ez mitől lehet? Előfordul, természetes? Vagy szednem kellene valamit? Mi lehet a baj velem. Aki volt hasonló helyzetben az kérem adjon tanácsot!
2009. jan. 20. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az orvos nem javasolt valami gyógyszert? Nekem vérzésem volt a terhesség első harmadában, amire utrogestant kaptam, ami segít megtartani a terhességet. Igaz én nem vetéltem el, de azonnal ezt kaptam.

Én a helyedben elmennék egy genetikushoz ( I. Női klinikát nagyon ajánlom) és ott kérnék tanácsot, mert lehet, hogy genetikai oka van. Menj utána ne hagyd annyiban.

Az I. Nőit orvos szempontjából is ajánlom, nagyon felkészültek mindenre, én mindkét kisfiamat ott hoztam világra.



Nagyon sok szerencsét!


Judy

2009. jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 volt.11 és 9 hét.Keress másik dokit.Az én akkori orvosom sem jól kezelt.Én is simán teherbe estem.Az új dokim a 3. terh.nél rögtön az elején progesteron pótlót írt fel(Utrogestan) és most 1 éves múlt a babám.
2009. jan. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Judy. A genetikai okot kizárnám, mivel van már egy makk egészséges fiam, akivel a terhesség és a szülés is tök sima volt. Utrogestant én is kaptam mind a két alkalommal, bár lehet elég későn, még hamarabb kellett volna elkezdeni. Azért köszönöm az ötletet. Ma megyek dokihoz amúgy és remélem tud mondani valamit. Biztos ami biztos a genetikai problémát is felvetem.
2009. jan. 20. 11:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Judy vagyok. Csak azért jutott eszembe a genetika, mert azt szokták mondani, hogy általában a vetélés oka az, h a magzat nem volt egészséges.

Remélem minden rendben lesz!


Judy

2009. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elnézést félreértettem, mert azt hittem hogy esetleg a nálam lévő valamilyen genetikai okra gondoltál. Köszi
2009. jan. 21. 15:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon sajnálom, ami veled történt. Nekem 3 évvel ez előtt volt egy vetélésem. Nem tudták megállapítani az orvosok, mitől lehetett, csak tippelni tudok. Egyrészt volt egy gombás fertőzésem is a terhességgel egy időben. Hüvelytablettát is kaptam rá hogy rendbejöjjek. Szóval az anya betegsége is közrejátszhat, pl. ilyen. Másik ok, hogy akkor már volt egy 6 éves kislányom akit hozni-vinni kellett az oviba, biciklivel (...) A férjem akkor reggel 6-tól este 6-ig dolgozott, így magamra maradtam szinte mindennel. Kijutott nekem, főleg úgy, hogy terhes voltam. Nehezen tudtam túltenni magam rajta, mert csalódtam magamban, mint nő, hogy kudarcot vallottam, holott az első kislányomat "fél lábon" kihordtam, simán megszültem mint a karikacsapás és mi lett akkor velem? De kibeszéltem magamból a dolgot a családnak, barátnőnek. Azóta is sokat gondolok még rá. Nekem szerintem nem is tudott rendesen beágyazódni a pici, amin így utólag visszagondolva nem is csodálkozok. Gondold át, hogy tudtál-e vigyázni magadra ahogy kell, nem volt-e valamilyen fertőzésed, gyulladásod? Szülésznő ismerősöm mondta, egyre több a vetélés mostanában és nem tudják az orvosok sem, miért ilyen gyakori. Azóta hál istennek a vetélés után 1 év múlva ismét terhes lettem. Te is leszel még kismama, nyugodj meg, csak vigyázz nagyon magadra most is és ha teherbe esel, akkor még jobban. Az orvosom nagyon szigorú volt velem, én megbíztam benne és hallgattam rá mindenben. Nekem csak 1 vetélésem volt, nem mondta, hogy szedjek valamilyen gyógyszert a Magne B6-on kívül. Nem tudom mennyire vigasztal, ha vigasztal, de mint előttem is írták és orvosok is mondják, ezek a magzatok akik "elmennek" valószínű nem lettek volna egészséges kisbabák.
2009. jan. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!