Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányok, az oké, hogy később,...

Lányok, az oké, hogy később, olyan 6-7 hetes terhesen érdemes UHra menni, mert akkor látszik már rendesen a baba és a szívverés is hallható. De mi van, ha méhen kívüli a baba, azt nem látják már hamarabb?

Figyelt kérdés
halvány + tesztem van, és most jönnek elő ezek a félelmek.
2010. dec. 7. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! De, azt már látják korábban is, de én amikor felhívtam a dokit, hogy pozitívat teszteltem, megkérdezte, hogy rendben vagyok-e, nem vérzek vagy görcsölök. Mondtam, hogy teljesen jól vagyok. Így 7 hetesen hívott be vizsgálatra és uh-ra. Minden jót Neked és nagyon boldog babavárást! Üdv, 1 éves kisfiú anyukája
2010. dec. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszod. nem görcsölök egyáltalán, néha beleszúr az alhasamba, de azt olvasom mindenhol, hogy ez normális. orvosom nincsen, nem tervezett volt a pici. az egyetlen aggasztó dolog, hogy a mensim időpontja előtt egy nappal pár órás rózsaszín folyásom volt de vérzés vagy mansi nem jött. remélem ez természetes.
2010. dec. 7. 16:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, természetes, ne aggódj. :) Valóban elég 6-7 hetesen elmenni, akkor már van szívhang is. 4 hét után nem látni még semmit, 5 hét után már van petezsák, de szvhang csak a 6. hét után látható. Valahol azt olvastam, hogy 5 hétnél a méhenkívüli terhességeknek csak kb. a 20%-át lehet észrevenni. De ne aggódj, ne gondolj a legrosszabbra.
2010. dec. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 K.Andi83 ***** válasza:

Látják már hamarabb is. Nekem pénteki napon kellett volna megjönnie,szombaton +-at teszteltem és hétfőn mentem nőgyógyászhoz.Hüvelyen keresztül csinált UH-ot,és látszott,hogy nem méhen kívüli. Utána nekem is 7 hetesen kellett újra mennem.

Jó babavárást! 11+5 hetes km.

2010. dec. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A méhen kívüli terhességnek vannak tünetei:


[link]

2010. dec. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, vannak tünetei, de amiket ott felsoroltak, legalább a fele normál terhességnél is előfordul. Pl. én is kezdetektől folgva aluszékonyabb voltam, ájuldoztam az alacsony vérnyomás miatt, reggeli rosszullét az 5. hét után jelentkezett. Barnázás is többeknél van. Ami tényleg nagyon arra utalhat, az a végbélfájdalom illetve az erős alhasi fájdalom. Akkor azonnal orvoshoz kell menni. Szerencsére azért viszonylag ritkán fordul elő. De ha nyugtalanít, menj el 5 hét környékén, akkor már látszik a petezsák, és azzal bebizonyosodik, hogy jó helyen van.
2010. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!