Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Férjemmel 8 hónapja szeretnénk...

Férjemmel 8 hónapja szeretnénk babát, de nem nagyon jött össze, illetve volt egy vetélésem aminek missed ab lett a vége.Mit tennétek a helyemben? A babát nagyon-nagyon szeretném.

Figyelt kérdés
Most beletörődtem hogy nehezen lesz baba és megpróbálok másra koncentrálni. Most váltottam munkahelyet ahol jelenleg 3 hónap próbaidőn vagyok. Két napja pozitív tesztem lett. Fel sem tűnt hogy nem jött meg mert az új munkámra koncentráltam. Elvileg 7 hetes vagyok. Nem merem elmondani a munkahelyen. Ki fognak rúgni? Meddig titkolhatom? Van esély hogy nem rúgnak ki és maradhatok? Irodai munka.
2009. jan. 19. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Én az első lánnyommal mikor teherbe estem nem tudtam.Vagyis augusztus 31-én kezdtem el dolgozni és szeptemberbe kiderült babás vagyok.

Nem voltam rosszul,igy kivártam a 3 hónapos próbaidőt és utánna jelentettem be.

2009. jan. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elvileg a próbaidő alatt kirúghatnak, de hátha nem lesz semmi gond. Sajna titkolni addig tudod míg nem lesz hasad. Ha jó fej a főnököd akkor talán előbb felvesz mintsem a próbaidő lejár.

Gratulálok a babához!

2009. jan. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Remélem ha kiderül megértő lesz és maradhatok. Nem lenne jó pénz nélkül. Egy darabig még nem mondom az biztos.
2009. jan. 19. 11:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is ugyanez volt a helyzet. Egy hete dolgoztam a munkahelyemen, amikor kiderült, hogy babát várok. Nagyon megijedtem, hogy mi lesz.

Megvártam a három hónapos próbaidőm végét, és csak akkor mondtam el a főnökömnek. Persze már suttogtak a hátam mögött, hogy nő a hasam. Szerencsére a főnököm nagyon rendes volt, és gratulált a babához, és azt mondta, hogy nyugodtan elmondhattam volna.

Persze nem mindenkinek van ilyen rendes főnöke.

Én azt tanácsolom, hogy ha tudod, akkor várd ki a próbaidő végét, ha szerencséd van, akkor talán tudod titkolni addig.

Egyébként törvény írja elő, hogy a terhesség megállapításától kezdve védve vagy, nem rúghatnak ki, kivéve fegyelmi eljárással (pl lopás). Azonban ugye próbaidő alatt bármelyik fél indoklás nélkül, és azonnali hatállyal felmondhatja a szerződést.

Hogy melyik törvény az erősebb? Jó kérdés, az ügyvéd barátnőm sem tudott rá választ adni.

Szóval a lényeg, kb 3 hónaposan kezd rendesen látszani a pocak. Ha kihúzod a próbaidő végig, akkor jó. Ha rendes a főnököd, akkor elmondhatod előbb is.

Mindenesetre sok sikert kívánok neked! Remélem hogy olyan szerencséd lesz, mint nekem volt.

2009. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt hiszem csak az a kérdés, hogy mikor mondjad el a főnöködnek.

Az erkölcs azt diktálná, hogy most mond el, de azzal kockáztatnád, hogy esetleg felmondanak (nem vagyok biztos benne, hogy a próbaidő alatt is védve vannak a kismamák, de utána kell nézni) és akkor esélyed sem lesz, hogy találj magadnak munkát, és a szülés utáni juttatások ideje még nagyon messze van.

Én biztos, hogy várnék vele, míg letelik a próbaidő. Gondoljon mindenki amit akar, de nem engedheted meg magadnak, hogy pocakosan az utcára kerülj. Persze biztosítsd őket, hogy addig maradsz, míg az állapotod engedi. Lehet, hogy mérgesek lesznek, de akkor már nem tehetnek semmit: már védve vagy.

2009. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nehogy elmondd, addig titkold, amíg csak tudod. Saját tapasztalatom, hogy 5 éves munkaviszony után idegileg kikészített a főnököm,pedig még táppénzre sem mentem el, nehogy kellemetlenséget okozzak nekik,csak közöltem 8 hetesen, hogy kismama vagyok és majd pár hónap múlva táppénzre mennék, de dolgozok amíg bírok. Húzta az orrát, szemétnek éreztem magam. 11 hetesen elment a baba, táppénzről már nem mehettem vissza, épp ma rúgott ki. Ebből csak az a tanulság, hogy csak a saját érdekeidet tartsd szem előtt, ne foglalkozz mással! Titkold, amíg bírod, húzd ki a próbaidő végéig! Ne szólj róla senkinek! Boldog babavárást!
2009. jan. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, hogy biztattok. Megpróbálom végig csinálni a próbaidőt úgy hogy ne tudják. Egyébként próbaidő után is szívesen dolgoznék HA minden jól alakul. Remélem sikerül. Puszi mindenkinek.
2009. jan. 19. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!