Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vajon mitol lehet? Homérozos...

Vajon mitol lehet? Homérozos kérdés! Idegeskedés okozhat hoemelkedést?

Figyelt kérdés
Múlt héten kíváncsiságból kezdtem el homérozni de szóval nem egészen a ciklus elejétol csak a 8-ik naptól. 8-10-ik napig 36,5 volt az alaphomérsékletem 11 napon 37,1-et mértem nagyon meglepodtem hétvégén buliztunk így a 12. napi mérés kimaradt de ma a 13.napon 36,6-ot mértem lejjebb esett. Álltalába a 14 naptól szokott megemelkedni és stabilan 37 lenni a homérsékletem menziig. Okozhatja idegeskedés azt hogy megemelkedett a homérsékletem a 11.napon vagy az már a peteérés volt ? Elvileg ma vagy holnap kellene lenni csak a peteérésnek...Most akkor errol a hónapról is lemaradtunk ?
2010. dec. 6. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A következő dolgok befolyásolhatják a mérés eredményét:

-hőmérőváltás

-a mérés időpontjának változása

-a mérés módjának változása (egy cikluson belül mindig ugyanott kell mérni: száj, hüvely vagy végbél -én csak szájban mérek...)

-alkohol

-betegség

-utazás

-stressz, lelki vagy fizikai leterheltség

-egy rossz éjszaka (hánykolódós alvás bármilyen okból, vagy túl kevés alvás)

-egyes gyógyszerek

-késői étkezés



Ha nem csatolsz be egy görbét, akkor nehéz bármit is mondani, így egy picit kaotikus amit leírtál...

2010. dec. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha az már pé lett volna akkor magasan is maradt volna a hőd, vagy lemaradtál a méréssel és hétvégén és akkor lehetett egy hőcsökkenés és most kezd emelkedni vagy ezután lesz, az a hirtelen magas 37,1 bármitől lehet, nekem is volt ilyen, majd visszaállt, vagy a másik variáció, próbálkozott a szervezeted de nem jött össze, majd csak a napokban fog, nem jó ez a hőmérőzés, nagyjáboli eredmény csak, sok minden befolyásolhatja.Én mérem szájba és hüvelybe is egy másikkal de három tized fok különbség is van, hüvelyben magasabb, inkább ovu tesztet kezdtem használni sokkal megbízhatóbb, és ha pozitív akkor tudom, hogy szexelni kell mert másnap ovu van.,
2010. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves 2!

Az nem baj, hogy mást mérsz hüvelyben és szájban, ezért kell egy adott cikluson belül mindig ugyanott mérni. Itt a reláció számít!

első

2010. dec. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2.vagyok, igen tudom,ez az első hónap, hogy mindkét helyen megmérem ugyanakkor, persze két különböző hőmérővel. Azon agyalok, ha a szájba mért hőmet néztük a doki progi hiányra gyanakodott, és küldött vérvételre, rendben volt, ha viszont a hüvelyi hőmet akkor normál minden.
2010. dec. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-3 vagyok.

Azt nem teljesen értem, hogy az átlagos hőmérsékletből hogyan következtet a hormonokra a dokid. Hiszen ez egyénenként változó, van akinél az alap 36,0, és van, akinél ugyanez 36,5. Ettől még mindkettő teherbe tud esni. Az a kérdés, hogy van-e ovuláció, és hogy az alaphoz képest a megemelkedés megtörténik-e.


Tévesen olvasok sokszor olyat itt is, hogy 37-nek kell lennie ha valaki terhes, de ez egyszerűen nem igaz. Egyik terhességemnél sem értem el a 37-et...


Kérdezőnél pl. általában felmegy 37-ig, az is normális...

2010. dec. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, azt mondta, hogy a második azaz a luteális szakaszban nem elég magas a hő és ezért küldött a ciklus 3.és 21.napján vérvételre,mert van pé-m, de ha nem elég magas a progiszint akkor nem tud létrejönni a megtapadás, valami ilyesmit mondott, de mivel jó lett az eredmény azt mondja vagy mérjem hüvelybe vagy felejtsem el a hőmérőt:)
2010. dec. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát talán akkor még nincs minden veszve. Csak próbára kíváncsiságból mértem - szokom pár napig ovuláció kornyékén. 3 hónapig ovu teszteltem szépen szokott az a bizonyos 2.csík erosodni mégsem sikerult és meguntam és eldontottem nem foglalkozom vele a baba úgyis jon ha jonni akar -annyi mindennek kell osszhangba lenni hogy sikeruljon- de azért ott a kíváncsiság és így peteérés kornyékén megmérem és meglepodtem a magas homérsékleten a 11.napon és nem tudtam mi okozhatta. De ezek szerint sok mindentol fugg és sok minden okozhat homérséket emelkedést nemcsak a hormonok. Hát így nehéz lessz. Koszonom mindenkinek a válaszokat !
2010. dec. 7. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!