Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet kiszámitani hogy...

Hogy lehet kiszámitani hogy mikor estem teherbe, mikor lettem terhes?

Figyelt kérdés
utolsó menstruáciom oktober 27.-én volt és jelenleg 10hetes és 2napos vagyok.
2009. jan. 16. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha 28 napos ciklusaid szoktak lenni akkor 14 nappal az utolsó mensi után fogant, ha ettől több, akkor annyi nappal később fogant, ahány nappal hosszabbak voltak a ciklusaid.

Akkor nem lehet pontosan megmondani, ha össze-vissza jött meg.

2009. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Ezt a dokid az o naptarjaval szamitotta ki, nem? Mondd, hogy mutassa meg neked is a naptarjat!
2009. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Az a baj a dokik naptárjával, (legalábbis nálam ez volt a helyzet) hogy nekem nem 28 naposak voltak a ciklusaim.

mikor én igazából megfogantam, akkor a doki szerint már 1,5 hetes terhes voltam, így jól elszámolták a szülésem idejét. Ez már több mint 5 éve volt, és akkor nem csináltam görbét, de most amikor megyek viszem magammal, és ott fogom lobogtatni a dokinak, ugyanis tudom, hogy mikor fogant!!!

Jó babavárást!

2009. jan. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de akkor mindenképpen novemberben kellett megfogannia nem ?
2009. jan. 16. 20:59
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Ajánlanám a www.ciklus.hu oldalt. Találsz rajta érdekességeket.
2009. jan. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Ha 2008 Október 27 volt az utolsó mensid első napja,akkor 2009 Aug 3-ra vagy kiírva.E hónap 12-én voltál 11 hetes.
2009. jan. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy kihordott terhesség 38-42 hét között van.Azért a mensi 1 napjától számolják a terhességet,mert rendszeres nemi élet mellett nem lehet pontosan meghatározni a fogantatás idejét.28 napos ciklusnál ez kb a 14 nap köré tehető,de ez sem biztos.Bármikor előfordulhat spontán ovuláció is,akkor is teherbe lehet esni.Tehát ahogy az orvos számolja a terhességet,az valójában kb 2 héttel fiatalabb,mert a mensi 1 napjától kezdi számolni a heteket,úgy jön ki a 40 hét a kiírt napig.Ezért van,hogy 38-42 hetet tekintenek normálisnak,40-ik betöltött hét után már fokozottan ellenőrzik a kismamát,hogy ha gond van elindíthassák a szülést.Én is tudtam mindhárom gyerekemnél pontosan mikor estem teherbe,mert mindig figyeltem a peteérést,és az első pont 40 hétre született spontán,a másodikat 42, a harmadikat 41 hetesen indították,de Őket túlhordtam,és nem számolták el.Sajna meg is kellett velük császározni,mert rosszul lettek a vajúdás alatt.
2009. jan. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Te bizony már 11 hét 4 napos babás vagy:)!És 2009 07.30.a szülés várható időpontja! Gratula!!
2009. jan. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Helló. Juli 27 ig vagyok ki írva.

Október 21 tol 24 ig volt menstruációm. Jelenleg 5 és fel hónapos vagyok. Annyi lenne a kérdésem hogy akkor október vége november elején estem teherbe?

ápr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!