Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan vészeljem át, hogy a...

Hogyan vészeljem át, hogy a legjobb barátnőm terhes?

Figyelt kérdés

Örülök neki, de fáj, mert nekünk nem akar összejönni. Nem akarom, hogy érezze ezt, hogy maradjak természetes?

Várom a válaszokat!


2009. jan. 16. 12:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
ez nehéz kérdés. Ilyenkor szokott kiderülni mit bír a barátság:-)
2009. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem szabad irigynek lenni. Gondolj arra, hogy amikor majd TE leszel babás, akkor ott lesz a legjobb barátnőd, és megosztja a tapasztalatait, segít... tényleg ne érezze hogy ez fáj neked!
2009. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Elhiszem, hogy rossz, de próbálj örülni neki, és ha te addig nem is esel teherbe amig megszül akkor is legyél vele sokat, amennyit eddig is, de ne zavard. Figyeld meg észre sem veszed és te is állapotos leszel és együtt babáztok majd.
2009. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
85%
Biztos nehéz, de gondolj arra, hogy mennyi tapasztalattal és praktikus ötlettel leszel gazdagabb, mire Neked is jön a Baba. A barátnődnek arra van szüksége, hogy mellette legyél, hogy meg tudjátok beszélni a terhességével kapcsolatos dolgokat. Biztos nagyon hálás lesz, hogy Te ott vagy!
2009. jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én már mindkét oldalon voltam, irigykedtem és irgyeltek. Tapasztalatból tudom, hogy az ember a legjobb barátjával hiába próbál természetes maradni: minél jobban figyelsz magadra, annál jobban fogja érezni, hogy nem stimmel valami.

Ezt meg kell beszélni, nyiltan, tisztán, őszintén. Mond el neki hogy érzel és azt is, hogy ettől még nem örülsz kevésbé az ő boldogságának. Ha tényleg jó barát, akkor meg fogja érteni. Nincs értelme "megjátszani" magad (most nem a szó negatív értelmében), mert csak félreértést félreértésre fogtok halmozni és eltávolodtok egymástól, pedig most van igazán szükségetek egymásra!

2009. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, nehéz úgy mosolyogni, hogy közben...nem azt érzed, mert annyira vártad, hogy egyszerre legyetek terhesek. És mégse.
2009. jan. 16. 13:09
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is azon az oldalon vagyok, hogy terhes vagyok és még nem mertem elmondani a barátnőmnek.

Most ért véget a kapcsolata is, állítása szerint gyereket sem akar.

Félek, hogy eltávolodunk egymástól.

Értékeld, hogy oda állt eléd és elmondta, neki sem lehetett egyszerű (tudva, hogy tud a problémátokról)!

Én még olyan gyáva voltam, hogy eddig nem mondtam el, pedig nem lenne szabad.

Esetleg Te tudsz nekem tanácsot adni?

Habár Én nem sok használhatót írtam neked :(

Köszi, és fel a fejjel, lehet, hogy a következő hónapban pozitívat tesztelsz és együtt babáztok majd!!

2009. jan. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Miért nem beszélsz vele arról, mit érzel? Miért kéne titkolnod, hogy bár örülsz annak,hogy neki sikerült, de nagyon fáj, hogy neked még nincs pocaklakód.

Azt hiszem a barátságnak azt is el kell bírnia, hogy neked fáj, nem csak azt, hogy ő nagyon boldog.

Attól, hogy valaki babát vár, még megérti ám, hogy nem mindenkinek olyan rózsaszín és kerek a világ, mint neki.

Szerintem beszélgess a Te problémádról is a barátnőddel, hidd el, meg fog érteni és ez segít majd neked is abban, hogy együtt tudj vele örülni a babájának.


Üdv: a 35 hetes kismama, akinek a barátnője 2 éve szülte kisfiát

2009. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát a szemedbe kiakadni biztosan nem fog, csak ha elmondtad neki, akkor hagyj neki pár napot. Most nekem is jó, hogy a héten nem találkozunk. Elsőre ne legyél túlzóan lelkes, hanem a reagálásától függően oszd meg vele a hírt.

Sajna én csalódott vagyok/voltam, de nem mutattam neki, mert nem akartam az örömét elrontani, de nem tudom, hogy lesz a következő 7 hónap során. Bárcsak már az enyém is szeretne jönni.

2009. jan. 16. 13:17
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Én is babàt vàrok,és a baràtnöm nagyon irigy.

Nekem ez nagyon fàj,hisz igazàbol rajta kivül senkim sincs,és örültem volna ha màsképp àll a dolgokhoz.

Ö nem jön àt hozzàm néha meglàtogatni,mindig nekem kell mennem a nagy pocakom,fàradtsàgom ellenére.

Ha én hivom,akkor mindig kiatlàl valamit.

Volt hogy rosszul lettem,szoltam neki hogy menni kell a korhàzba,akkor is inkàbb a férjével vitetett,ö nem volt hajlando bevinni.

Amikor vàsàroltunk a baba részlegre nem tartott velem,ha mégis,akkor igyekezett lebeszélni,és a legolcsobb dolgokat megvetetni velem.

Most is a legszivesebben annak örülnék,ha itt lenne velem,és beszélgethetnék valakivel.vagy mehetnék vele egy kicsit sétàlni.

Ehelyett màr honapok ota a négy fal közé szorultam azért mert ö elzàrkozik.

Hidd el a te baràtnöd is szàmit ràd,most lesz a legnagyobb szüksége egy olyan személyre,akivel megoszthatja a rossz és jo pillanatait is.

Ne hagyd cserben.

Hidd el te is leszel még vàrandos,és bizony jol fog esni ha valaki ràd nyitja az ajtot jo szivvel,nem pedig irigységböl!

2009. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!