Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pozitív teszt esetén mikor...

Pozitív teszt esetén mikor kell nőgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés

Ma/holnap kellett volna megjönnie, de tegnap 2 tesztem is pozitív lett! :) Érdemes már holnaputánra bejelentkezni a dokihoz, azaz peteérés (megtermékenyülés) után 16 nappal dokihoz menni? vagy várjak, és addig is szedjem az Elevitet?

Csak azért kérdezem, mert sokszor hallottam ilyen esetet, aztán pár nap múlva mégis megjött nekik.


2009. jan. 13. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várj vele 1-2 hetet ha addig sem jön meg, mert ha vérzel, nagyon görcsölsz akkor azonnal menj!

Gratulálok!!!

2009. jan. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Hát ha nincs vérzés, nem volt még vetélés, nincs egyéb betegéséged akkor felesleges. Mert szívhangig a doki igazábol nem csinál semmit, a terhes gondozás a szívhangtol kezdödik. szív hang meg a magzat 5 hetes kora körül fejlödik ki. a magzat a megtermékenyüléstöl fejlödik, szóval a peteéréstöl számolhatod a heteket. (a terheséget az utolsó mensitöl számolják)

szóval ha nincs semmi bajod akkor nem érdmes menni, mert a dokinál csak plussz pénzt dobsz ki az ablakon.

ha esetleg még is elmegy a baba az ellen a doki sem tud mit tenni, mert ha nicnsenek tüneteid akkor ugysem fog semmit felírni.

2009. jan. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Orvosok az utolsó menstruációtól számított 5 hetes korban (kb. 1 héttel a vérzéskimaradás után) szokták javasolni az első vizsgálatot, mert akkor már látszik a petezsák, ezáltal az, hogy méhen kívüli-e vagy sem a terhesség. Ennek megállapítása nagyon fontos, életmentő is lehet. A szívhang a magzat/embrio "életének" 22. napján indul be, de az esetek többségében csak az utolsó menzitől számított 7. hét körül látható uh-n. Természetesen van akiknél már 6. héten látszik, van kinél csak 8.

Én tehát 5 hetesen, majd ha az orvos megállapítja, hogy minden rendben, akkor 7-8 hetesen mennék vizsgálatra. Jobban mondva ez nem feltételes mód, immáron második alkalommal így is teszek. Minden jót :)

2009. jan. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!