Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van aki olyan érzékeny, hogy...

Van aki olyan érzékeny, hogy a nagy babacsinálástól (sűrű együttlétek+késői mosakodás) gombás fertőzést kap?

Figyelt kérdés
Járt már így valaki?
2010. nov. 17. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem igazán értem hogy a sűrű együttlét miatt,hogy lehetne gombás fertőzést kapni :O
2010. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem is sűrűn volt gombás fertőzésem a terhességem alatt, de nem az együttlétektől.sokkal valószínűbb hogy nem megfelelően tisztított helyen mész el wc-re
2010. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Naponta csináljuk, reggelente mosakszom csak, szóval nem tud helyrerázódni a hüvelyflórám. Erre lehet érzékenynek lenni?


(Így gondoltam)

2010. nov. 17. 13:22
 4/9 anonim ***** válasza:
A késői mosakodással nem nagyon tudok mit kezdeni. Viszont a túl gyakori mosakodással lehet hogy legyengítetted a természetes védőköpenyét a nemi szervek környékének, így könnyebben vált gombák táptalajává.
2010. nov. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha te kúrálod magad a gomba miatt az kevés, mert a párod visszaadhatja, ping-pong fertőzés lehet.
2010. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem kúrálom magam, mert még csak a gyanú van meg, hogy talán nincs minden rendben odalent. Csak nem tudom, hogy mitől alakulhatott ki, mert odafigyelek mindenre. Régen sokszor volt, évek óta semmi, most meg, hogy babát tervezünk, lehet megint van valami. Ezért érdeklődtem.

Köszönöm a válaszokat!

2010. nov. 17. 14:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem függ össze a gombásodás és a sűrű együttlét. Viszont, nem biztos, hogy gomba, rengeteg más baktérium is lehet a háttérben, akár egyszerre több kórokozó is. Érdemes kivizsgáltatni magadat (nem olcsó játék, de megéri) mindenre, ha babát szeretnétek. Mert, ha akkor derül ki, akkor ne szedj antibiotikumot esetleg. A gomba az hagyján, mivel a terhesség alatt gyakran kijön még azoknál a kismamáknál is, akiknek nem volt előtte gombájuk és van gyógyszer, amit lehet szedni olyankor nyugodtan (Pimafucin), de az antibiotikumot inkább ne, ha előbb is ki tudod kúrálni magad.
2010. nov. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én értem mire gondolsz. Én is voltam ebben a cipőben. Sok-sok felfázás, és volt gombás fertőzés is. Majdnem 1 év ment rá mire rendbe jöttem. Ez nem a higénia hiánya okozza!!! A nőgyógyászom úgy magyarázta, hogy két oka van. A partnereknek össze kell, hogy szokjanak a flórái. Akár milyen hülyén hangzik igaz. A másik a felfázást nálam nem is az okozta, hogy nem vigyáztam, hideg kövön ültem stb, hanem e-coli volt a kenet tenyésztésemben, ami ugye alapjába véve van a szervezetben. Ezt szeretkezés közben beletuszkolóik a húgycsőbe, és ettől felfázásos tüneteim voltak. A kúra abból állt, hogy kikezelte antibiotikummal a felfázást, szeretkezés előtt neomagnolos vízzel le kellett öblíteni a párom...., és szeretkezés után a lehető legrövidebb időn belül pisilni kell, mert kimossa a bacikat ha bekerült. Rendszeresen tejsavas irrigálást kellett végeznem, ehinencia cseppet szedtem,ez immunerősítő, és ami még segített az a vörösáfonya kapszula. Az irrigálás sokat segített, már több mint 1 éve tünetmentes vagyok. De azt mondta a doki, hogy rendszeres nemi életet élő nőnél, évi 2-3 gombás fertőzés sajnos átlagban előfordul.
2010. nov. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem a doki után én is okosabb leszek.
2010. nov. 18. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!