Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ugye nem PCO? 5kg feleslegem...

Ugye nem PCO? 5kg feleslegem van a normál testalkathoz; LH/FSH: 0.6;1-2 pattanásom mindig van, főleg az államon; nincs peteérésem!

Figyelt kérdés
Már abban a hónapban, mikor a hormonokat nézték túl kevés volt az ösztrogén a peteéréshez. De menszi után pár nappal szokott fájni a hasam, hol jobb, hol a bal oldalon. Az orvosom meddőségibe küldött, a páromnál OK minden.2 éve nem jön a pici!
2010. nov. 8. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az egy nagy tévedés, hogy aki pcos az biztos túlsúlyos is. Én sem vagyok túlsúlyos, 17-es a BMI-m és mégis pcos vagyok!

A pco-szindroma.hu oldalon megtalálod a pcos-ra jellemző hormonértékeket, illetve a normáltartományokat. [link]

Ha az LH magasabb, mint az FSH, az PCO-ra utalhat.

Hüvelyi uh-t nem csinált a dokid? Ő kizárta a pcos-t?

2010. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is kérdeznék: hüvelyi uh-val megállapítható/kizárható a pcos? vagy más vizsgálat is kell hozzá?
2010. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Rajtad gondolkodtam ebéd közben, első vagyok.

A meddőségi helyett elmennék másik nőgyógyászhoz, olyanhoz aki csinál neked hüvelyi uh-t is! Érdemes lenne felkeresned egy pcos-ban jártas endokrinológust is és pajzsmirigyet is nézetni.

Azért nem rögtön meddőségibe mennék, mert sorstársak tapasztalataiból tudom, olyanokéból akik megjárták a BMC-t, Kaálit, hogy ezeken a helyeken sajnos nem okokat kutatnak és gyógyítanak, hanem reprodulálnak.

2010. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A pcos elég sokszínű betegség, mindenkinél mások a tünetek. Csak ismételni tudom, pco-szindroma.hu, minden össze van gyűjtve amit tudni érdemes!

A pcos a neve ellemére nem nőgyógyászati betegség, hanem felborult szénhidrát anyagcsere, inzulinrezisztencia áll a háttérben. Ez okozza a petefészek cisztákat sokaknál, ez miatt nincs pé, magas a tesztoszteron, ami miatt pattanásos a bőr, hullik a haj, szőrösödés lép fel.

De ismerek olyan pcos-t akinek nincsenek cisztái.

A diagnózishoz kell 3. napi hormonsor, LH/FSH, tesztoszteron, pajzsmirigy, hüvelyi uh és terheléses inzulin vizsgálat. Nem csak cukor, inzulin is! Attól hogy a vc rendben van, még lehet valaki IR-es, én is így vagyok.

Gyanú esetén érdemes endokrinológushoz fordulni (a fenti honlapon van orvosajánló), mert ez az ő szakterületük és nem nőgyógyászra hivatkozni. Sajnos nem egy esetről hallottam, hogy meddőségiben lazán inszemeznek, lombikoznak kezeletlen IR-rel. Zeherbe lehet esni, de nagy a vetélés kockázata...

2010. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A 3.cn: LH 5,26-FSH 7,60; 14.cn LH7,63-FSH 6,39; 23.cn LH 4,9-FSH 6,3.
2010. nov. 9. 07:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatot tudok leírni:

2 éve fedezték fel, hogy pco-m és enyhe hormonzavarom van. Metfogammát, majd később merckformin xr tablettát szedtem. A cukrom jó volt, az inzulinom magas. Van kb 20 kg feleslegem. A nőgyógyász megállapította, hogy mindkét petefészkemben több ciszta van és a méhem is hátrahajló. A belgyógyász és a nőgyógyász is azt mondta, hogy természetes úton nem fogok teherbe esni, ezért arra gondoltam, hogy feleslegesen nem fogok szedni fogamzásgátlót - minek. Mensi előtt sokat barnázgattam és nem jött meg soha pontosan, azért elkezdtem szedni a premens nevű tablettát. Ez beállítja a ciklust és a barátcserje kivonta jó a ciszták ellen. Féltem, hogy egyszer csak megnő valamelyik és műteni kell. Aztán egyszer csak nem jött meg. Most 12 hetes terhes vagyok. Nem terveztem, sőt úgy tudtam, nem is lehet gyerekem.

Utólag mondta a doki, hogy valószínűleg a merckformin tabletta miatt estem teherbe.

Ha nagyon szeretnél babát, akkor még kipróbálhatod a premens tablettát is. Vény nélkül kapható, rendezi a ciklust. Ja és nekem sok volt a pattanásom, hullott a hajam, és eléggé szőrösödni kezdtem az utóbbi években.

2010. nov. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!