Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeesett már valaki,...

Teherbeesett már valaki, miután abbahagyta a fogamzásgátló szedését?

Figyelt kérdés
Most kezdem majd el szedni a Belara fogamzásgátlót, de 5-6 év múlva már szeretnék gyereket, ha minden jól megy. Persze tudom, hogy 2-3 hónap kell, mire helyreáll a méh környezete, ezzel számolok, és fogok akkor is.
2009. jan. 8. 15:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Szóval arra lennék kíváncsi, hogy így is ugyanannyi esélyem van a teherbeesésre? Mert vannak, akik azt mondják, esélyes, hogy meddő lesz a nő miatta, vagy nehezebb neki teherbeesni. Igaz ez? Van valakinek ellenpéldája? 20 éves leszek most nyáron.
2009. jan. 8. 15:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha tankönyves, orvosi választ vársz: a mai gyógyszereknek nagyon alacsony a hormontartalma, tehát nem okoznsk meddőséget. Amit én olvastam: sok nő már az első gyógyszermentes hónapban teherbe esik. Amit én tapasztaltam: 6 év (elég nagy hormontartalmú gyógyszer szedése után -Diane35) a harmadik hónapban terhes lettem. Első hónapban peteérésem sem volt, de utána magától szerencsére beállt. De! Sok nőnek hónapok mire beáll a mensije, peteérése. Gyógyszert kell rá szednie. Sajnos ez lutri. Nem lehet előre kiszámítani azt, hogy a te szervezeted miként reagál. Az biztos, hogy ragaszkodj az alacsony hormontartalmú gyógyszerhez és időnként kb2 évente tarts pár hónap szünetet.
2009. jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elvileg a Belara alacsony hormontartalmú. Tehát olyan nem lehet, hogy amiatt nem lehet majd gyerekem, hogy fogamzásgátlót szedtem? Szerencse, vagy ahogy te írtad lutri, hogy beáll-e magától a peteérésem, vagy gyógyszert kell rá szedni? Vagy az a lutri, hogy egyáltalán beindul-e újra a peteérésem a tabi után?
2009. jan. 8. 17:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én kétszer is évekig szedtem és mindkét alkalommal mikor abbahagytam pár hónapon belül terhes lettem. Szerintem ezek mellett a tabik mellett már nem kell annyira félni.
2009. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 6-7 hetes terhes vagyok,ami azt mutatja, hogy a fogamzásgátló alatt lettem terhes, pont az utolsó levélnél. Szerencsére már decemberben nem szedtem. Remélem minden okés a babámmal. Holnap lesz az első ultrahang :)

De szerintem ez változó. Van aki azonnal teherbe esik, amint befejezi a tabletta szedését, van akinek kell egy kis idő és itt vagyok én aki tabletta alatt esett teherbe :)

2009. jan. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!