Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ciszta? Válaljam a mutétet?

Ciszta? Válaljam a mutétet?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk már régen!Pco-t állapítottak meg nálam.6hónapig duphastont szedtem.Tegnap elott voltam Uh-n,orvosom látott egy 13mm-es tuszot.Ma kellett visszamennem,de a tuszo a 12.napon 14mm!A tuszo mellett lát nagyobb cisztát.Hétfon kell visszamennem és megbeszéljuk lesz-e mutét vagy sem!szerintetek a mutét után nagyobb esély lesz terhességre?Szeretném a ti tapasztalatotokat kérni!
2009. jan. 8. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Már bocs, de milyen gyógyszer kiegészítésére szedted a duphanstont? Pecsételtél vérzés előtt hogy azt kaptad?

Én a meddőségire "járok" ott állapították meg a PCO-t. Semmiféle ilyen gyógyszert nem kaptam, hanem kiderítették hogy mi okozza a cisztákat és azt kezdték kezelni. Működik is a dolog.

Keress fel szerintem egy másik orvost ami nem levágja a gazt, hanem a gyökerét írtja.

2009. jan. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


teljesen igaza van az előttem szólonak. Mielőtt bárhogy is döntessz hallgass meg több véleményt.

Én 10 évvel ezelőtt voltam cisztás. A drága orvosom leszívta én gondoltam minden rendben. majd néhány évre mivel a cisztám burka ráborult és közben ránőtt a petefészkemre egy focilabda nagyságú cisztával már meg kellett műteni. Az "új" orvosom 2 órát bíbelődött velem a műtőasztalon hogy a petefészkem megmentse. Nem szabadott volna piszkálni kezelni kellett volna.

Most több mint 10 évre rá a másik petefészkemen ciszta(1 éve nem jön a baba). Az "új-régi" orvosom megoperál. Kiveszi a másik pf-e majd 3/4-ét. Endometriózis. Utána tojik rám. Rám akar erőltetni egy csomó kezelést amit már hallottam máshonnan hogy többet árt mint használ. Orvost keresek most.

Sose állj meg az elsőnél ha kételkedsz egy kicsit is. Több szem többet lát. És évek múlva is csalódhatsz az orvosban. Neki lehet mindegy de neked egy méhed, petefészked lehetőséged van. Ha elcsesznek max bocsánatot kér, de lehet egy életre Te iszod meg a levét.

Ne hagyd magad bepalizni csak azért mert ez a hazai módi vagy eljárás.


Üdv

2009. jan. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem volt rendszeres menzim és duphastonnal fél évig szépen rendbe szedtuk!Most kezdtem volna a clostilbegyt,de most itt van egy valamilyen ciszta,amirol csak hétfon tudok tobbet.Nagyon elvagyok keseredve!Lehet a végén még kiderul,hogy babánk sem lehet!Én 100százlákban bízok az orvosomban!Csak remélni tudom,hogy ha mutétre kerul a sor,akkor ettol már csak nagyobb esélyem lesz a babára
2009. jan. 8. 14:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt cisztám körben a petefészkem körül és azt sorban ki kellett "lyukasztani" műtéttel. Semmi gond nem volt utánna, és azóta van egy 4 és fél hónapos gyönyörű kisfiam.
2009. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Én csak azért írtam hogy keress meg más orvost és kérdezd meg az ő véleményét, mert nekem az orvosom azt mondta soha nem fogok spontán teherbe esni. Elmentem máshoz és azt mondta ez nem igaz.

Lehet hogy én voltam csak rosszkor rossz helyen. És szerencsés vagy ha tényleg jó az orvosod.


Attól pedig ne félj hogy nem lehet babád. Ne beszéld be magadnak. Semmiképp se.:)


Mielőbbi boldog babavárást Neked.


Puszi

2009. jan. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az orvosom Pálfalvi volt, kimagasló szaktekintély... nem vette észre mi a baj, 10000%-ig megbíztam benne. Csak 2 évvel lettem rövidebb baba nélkül, mert csak vártunk.
2009. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!