Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hányadik hétben jár?

Hányadik hétben jár?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam, és csak elméleti alapon, ha egy nő a menzesze előtt néhány napban esik teherbe, akkor mit mondanak, hányadik ,,hétben" jár? Azt tudom, hogy az utolsó menstruációtól számolják, viszont akkor már 3 hete nem volt meg a nőnek és azért nem lehet mindegy hogy 9., vagy 12 hét például...


Lehet butaság, amit írok, de őszintén érdekelne.


A válaszokat előre is köszönöm!



tegnap 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Nincs olyan, hogy a menzeszem előtti néhány napban esik teherbe, mert fixen 2 héttel a kimaradt menstruáció előtt esik teherbe mindenki. Akinek hosszabb a ciklusa annak az azt megelőző időszak a hosszabb.


Normális orvos a 12. heti UH-n mért méretek alapján számolja a kiírt dátumot, ha az eltérés a menstruáció szerintitől.

tegnap 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12. heti uh-n korrigálják, pl. nekem is kisebb volt 3 nappal, átírták a szülés időpontját.
tegnap 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 12. heti genetikain pontosítanak. Persze felmerülhet az a kérdés, ha a menzesz miatt valamiért mégis elszámolják, és emiatt túl korán vagy túl későre hívnák a kismamát 12 hetes genetikaira, akkor mi van? Az államiról nem tudok biztosra nyilatkozni, mert én magánban mentem. Kb. a 8. héten kértem genetikaira időpontot, és az asszisztens nem az utolsó menzeszem idejét kérdezte, mielőtt kiszámolta volna, mire adjon időpontot, hanem hogy a legutóbbi UH-n hány mm volt a CRL (embrió mérete).
tegnap 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
tegnap 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!