Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes a tünetek...

Lehetek terhes a tünetek alapján? Terhességi tesztek ilyenkor már pontosak?

Figyelt kérdés

Lindynettét szedek évek óta, augusztusban 1-2 szem kimaradt, 12-24 órán belül pótoltam sose volt probléma eddig (ritkán előfordult már). Viszont lefeküdtem a barátommal (ovuláció után bőven) utána 10.nap megjött a megvonásos tű pontosan erősen, megnyugodtam.

Viszont volt egy nap amikor rosszul voltam, így 17. 19. es 24. nap csináltam tesztet negatívak lettek. Ezután együttlét után minimálisan véreztem és sokat szúrt az alhasam így elmentem nőgyógyászhoz 31.nap. Hüvelyi ultrahangot csinált nem látott semmit. Viszont most a megvonásos vérzés más volt mint szokott, 6-7 órával később jött meg, alig fájt a hasam, most is enyhébb volt sokkal a vérzés a megszokottnál, elég volt 1 tampon egy napra (egyik nap 2), ugyanúgy 5 napig tartott. Sok stressztől lehet, esetleg a méh nyakhártya elvékonyodott vagy kezdjek aggódni terhesség miatt?

Szedem a tabit, viszont 3 napja egész nap rosszul vagyok, a hasam is ment. Már nem tudom terhes vagyok-e vagy pánikrohamom van, elkezd a szívem kiugrani majd rosszul leszek, pánikolok, egész nap émelygek, étvágyam nincs, szorul a torkom...a negatív tesztek biztos eredményt mutattak?



ma 15:02
 1/6 anonim válasza:
77%

Hát azért ha orvos is látott és minden teszt negatív, meg meg is jött, talán nincs ok a pánikra. Viszont figyelj jobban! Létezik hüvelygyűrű, ha feledékeny vagy, esetleg arról kérdezd meg az orvosod, az adagolja a hormont, nem kell mindig fejben tartani.

Ha nem múlik a pánik, vegyél még egy tesztet, négytől már biztos megnyugszol.

ma 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen "ovuláció után bőven"? Azt írod, hogy tablettát szedsz, a kimaradt szemeket is időben bevetted, akkor hogy lenne ovulációd? Hacsak nem maradt ki túl sokáig egy tabi, vagy nem volt más (pl. hányás/hasmenés, betegség stb.), akkor nem érhetett a petéd.

"Viszont volt egy nap amikor rosszul voltam, így 17. 19. es 24. nap csináltam tesztet negatívak lettek."

Ezeket a napokat az aktus utántól számoltad? Mert akkor nyugodtan hihetsz a teszteknek, nem vagy terhes. (5-6 hetes terhesen már a doki is látott volna valamit, főleg ha mondtad neki, hogy mitől tartasz.)

Szerintem minden tüneted a pániktól van, vagy máskor is van hasonló, csak nem figyeled ennyire.

Próbálj megnyugodni, nincs semmi gond!

(Én kb. 10 évig szedtem gyógyszert, az utolsó fél évben már a ciklusközi pecsételés is rendszeres volt, ezután mondta a doki, hogy nem biztos már, hogy véd, de még így sem lettem terhes... mondjuk utána abba is hagytam, felesleges lett volna)

ma 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valamit akkor nagyon rosszul csinalsz, ha foggatlo mellett van ovulaciod.

Viccelek, csak nem tudod hogy mukodik ezek szerint, de nyilvan nincs.

Nem, nem vagy terhes. Tovabbra sem.

ma 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, igazabol tudom hogy fogi mellett nincs ovulacio, de amikor mar panikol az ember mindent szamitasba vesz, en meg ezt is kiszamoltam. :’D

Fogok venni tesztet amint tudok, csak videken vagyok nagyon sajnos most…

A teszteket aktustol szamitottam, csak annyi mindent olvastam mar, hogy lehet all negativ, korai teszt, 31.napon lehet meg a petezsak nem lathato, ha terhes az ember…es miutan ennyire megvaltozott most a verzesem nagyon megijedtem es azota egesz nap emelygek, tegnap egy mareknyi kajat nem birtam lenyelni…de remelem hamarosan megnyugodhatok :)

ma 15:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__1280..


Kérdező, nemár, legalább hatszor, ha nem tízszer kiírtad már a kérdést. Le lehet pontozni, hajrá, de már tényleg nagyon unalmas.


Eddig kedvesen válaszoltunk, sokan. NEM VAGY TERHES. Ha nem hiszel nekünk, akkor miért írod ki a kérdést? Mindig megnyugtatunk, de te újra és újra kiírod. Azaz nem hiszel nekünk. De akkor minek írok ki újra? Tudod, mi az őrült definíciója? Hogy ugyanazt ismételgeti, újra és újra, közben más eredményt várva. Menj pszichológushoz, komolyan mondom, kezeltesd magad, különben bele fogsz őrülni.


Ha megy a hasad, akkor valószínűleg nem véd a gyógyszer, csak szólok...


És használjatok óvszert tabletta mellett, ha ennyire izgulsz, dupla védekezés.

ma 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen tudatlan vagy ebben a témában, érdemes lenne utána olvasgatni.

Fogamzás gátló mellett nincs ovuláció.

A fogamzásgátló mellett sem kell tű pontosan, órára pontosan megjönnie , hiszen nem egy gép vagy. A 7 napos szünetben kell megjönnie, nem tíz óra nyolc perckor.

A vérzések lehetnek másak hiszen megint csak azt tudom mondani, nem vagy gép.

A hasmenés továbbra sem terhes tünet, viszont ilyenkor kellhet mellé óvszer ha nincs ideje a gyógyszernek felszívódni.

A fogamzásgátló lényege pont az, hogy nincs ovuláció, illetve elvékonyítja a nyálkahártyát, ezért kevesebb lesz a vérzés.

Az alig fájt a hasam tünet is tök normális.

Szóval vedd elő a fogamzásgátló betegtájékoztatóját és olvasd el figyelmesen. Fele kérdésedre benne a válasz.

Illetve érdemes lenne a terhesség tüneteire is rákeresned valami hiteles oldalon.

Az első tünet a menzesz kimaradása és a pozitív teszt. Itt kezdődik.

Amiket te írsz azok inkább a felesleges stressztől vannak. Nem tudom miért idegeled ki magad teljesen.

Ha máskor kimarad egy szem akkor 1 hétig húzzatok gumit is és ennyi, de inkább ne maradjon ki.

ma 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!