Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez a hő nem jelent semmit, ugye?

Ez a hő nem jelent semmit, ugye?

Figyelt kérdés

30 naposak a ciklusaim általában, ma vagyok a 30. Napon és 37.2 volt a hőm, tegnap 37 C volt kereken, előtte nap nem tudtam mérni, azelőtt 36.8 C, ezek szerint még mindig emelkedik. Később kezdődtek a PMS tüneteim, mint a mellfeszülés, a 25. Ciklusnapon, pedig ennél mindig korábban szokott indulni.


2024-ben egyedül a márciusi ciklusom lett hosszabb, 33 napos, akkor a 27. Napon volt már mellfeszülésem és a ciklus 29. Napján már esett lefelé a hőm. Kis túlzással mindig ez a minta, kb. 4 nappal előtte már elkezd esni.


Szerettünk volna babát, de sajnos létszámleépítés miatt új munkát kellett keressek, így viszont idén már nem lenne szerencsés teherbe esnem. :(


Egyetlen egyszer voltunk együtt megszakítással a hónapban, egyébként óvszerrel védekezünk.



júl. 22. 10:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb kérdező, ha végig követed a ciklust hőmérőzéssel. Rögtön tudni fogod, hogy azért késik, mert csúszott az ovulációd.


Az első naptól kezdve mérj, menstruáció kezdetétől. Minden nap azonos időpontban, szájban/hüvelyben, 2 tizedesjegyig mérő hőmérővel, minimum 3 óra alvás után.


Érdemes applikációban vezetni, pl. Fertility Friend. Felébredsz, mérsz, beírod az alkalmazásba. Vagy visszaalszol, a legtöbb digitális hőmérő meg tud 1 értéket jegyezni a memóriájában.


Önmagában pár érték sajnos nem mérvadó.


Ha rendszeresen mérsz (ezt sajnos nem írtad), akkor láttad volna, hogy például kereken 10 napja volt csak ovulációd, mondjuk a 22. napon. És tudod, hogy neked a luteális szakaszod mindig 14 nap, akkor látod, hogy várhatóan a 37. napon fog megjönni. De te ma vagy a 32. napon, még van pár nap hátra. És akkor nem izgulnál annyira, hogy késik.


Még így is teherbe eshetsz persze, a megszakításos együttlét a 17-22 nap körül volt, pont ovulációkor.

júl. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ezeket azért írom, hogy érdemes követni, hónapokon át hőmérőzni, mert mire oda juttok, hogy jöhet a baba, már jobban fogod ismerni a ciklusod :) Meg hátha kevesebbet izgulsz, ha érzed az irányítást a kezedben.
júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Negatív a mai tesztem, szóval csak kesett az ovum. Biztosan nem vagyok terhes mert későbbi napokban nem voltam az országban. És volt 37 napos ciklusom tavaly is. :P Olyan is volt, hogy az egész kimaradt...

júl. 25. 07:51
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez akkor jó hír. Nagy megkönnyebbülés lehet.
júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen, az. Bár most meg a cisztától félek, az is volt már. :/
júl. 25. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!