Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez a hő nem jelent semmit, ugye?

Ez a hő nem jelent semmit, ugye?

Figyelt kérdés

30 naposak a ciklusaim általában, ma vagyok a 30. Napon és 37.2 volt a hőm, tegnap 37 C volt kereken, előtte nap nem tudtam mérni, azelőtt 36.8 C, ezek szerint még mindig emelkedik. Később kezdődtek a PMS tüneteim, mint a mellfeszülés, a 25. Ciklusnapon, pedig ennél mindig korábban szokott indulni.


2024-ben egyedül a márciusi ciklusom lett hosszabb, 33 napos, akkor a 27. Napon volt már mellfeszülésem és a ciklus 29. Napján már esett lefelé a hőm. Kis túlzással mindig ez a minta, kb. 4 nappal előtte már elkezd esni.


Szerettünk volna babát, de sajnos létszámleépítés miatt új munkát kellett keressek, így viszont idén már nem lenne szerencsés teherbe esnem. :(


Egyetlen egyszer voltunk együtt megszakítással a hónapban, egyébként óvszerrel védekezünk.



júl. 22. 10:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Én bízom benne hogy csak a munkahelyváltással járó stressz miatt késni fog egy kicsit a menzeszem.
júl. 22. 10:39
 2/15 anonim ***** válasza:

Önmagában ez nem jelent semmit.


Pontosan hányadik ciklusnapon volt a megszakításos együttlét? Azért kérdezem, mert ha már 2 hete, akkor csinálj holnap reggel egy terhességi tesztet, és az ki fogja mutatni, ha mégis teherbe estél volna.

júl. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
15. Napon tehát már megvolt a 2 hét. De most már kevésbé fáj a mellem és ezt határozottan jó jelnek veszem, mert mindig így van, mielőtt megjönne.
júl. 22. 15:38
 4/15 A kérdező kommentje:
Még mindig 37 a hőm és csak nem sikerült eljutnom tesztért ma. Mindenesetre minden megérzésem azt súgja ez csak egy tök átlagos késés, ami bárkivel megeshet.
júl. 23. 21:22
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik verzió lehet, én 1 védekezési hibából vagyok épp terhes (ugyanúgy 1db megszakítás). Én is napokig húztam a tesztelést, aztán rájöttem, hogy milyen lüke vagyok, vittem üvegben vizeletet magammal és munkába menet vettem tesztet.
júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Volt valamilyen tüneted? Ami fura volt azontúl hogy késett?
júl. 23. 22:47
 7/15 A kérdező kommentje:

Ha holnap nem jön meg munkaidő végéig mindenképp veszek tesztet, késésnél elvileg nem reggeli vizelet is igazat mond. Addig még reménykedeeem.


Neked gratulálok a babához, ha megtartottátok gondolom nem volt gond! ;) Èrzelmileg itt sem lenne, tényleg nagyon szerettünk volna már idén, csak az a fránya meló...

júl. 23. 22:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#5

Pont úgy éreztem magam, mint előtte 2x mikor terhes lettem. Görcsölgetés napokig anélkül, hogy megjönne, plusz hajnalban ki kellett mennem pisilni. (Nekem megvan az a görcsölési szint, ami még pont nem fáj, de már tudom, hogy sietni kell, mert folyik a vér.)


Nálam kérdésen kívül állt, hogy marad (én max örökbeadni tudnék személyes sztori miatt). Férjemnél kevésbé, főleg mert épp nincs munkája és kb középidős válságban van, de én biztos voltam benne, hogy megoldjuk. Ha bármelyikünk lebetegedne azt is meg kéne tudnunk oldani. (Ismerünk egy párt hasonló korú gyerekekkel, ahol rákos lett az anyuka).

júl. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sajnálom a helyzetet, de így van, meg tudjátok oldani.


Hát, nekem mindenféle tünetem van most is, ami PMS tünet, de még nem jött meg. Semmiben sem érzem másnak. Hőm elvileg 37,1 volt reggel, de sajnos most nem azonnal csinàltam meg, nem igazán voltam magamnál, meg korábban ébredtem, szóval lehet nem korrekt.


Viszont a sok ivástól nagyon híg most a vizeletem, lehet várnom kéne ezzel holnap reggelig, vagy legalàbb lefekvésig, hogy érzek-e erősebb görcsöket. Nálam ugyanis minden alkalommal úgy indul szinte, hogy előtte este màr fájdalmaim vannak, aztán reggel vagy már arra ébredek hogy vérzem, vagy a reggeli tevékenységeim alatt megjön, de mindig délelőtt, vagy még lefekvés előtt éjjel, délután soha.Utánenéztem, ez az oxitocin hormon miatt van, ami este-éjjel aktívabban dolgozik a szervezetben.


A menzesz görcs számomra is egyértelmű, akkor is ha alig fáj, érződik a vérzés, sokkal-sokkal melegebbnek érzem, mint a hüvelyi folyást.

júl. 24. 12:34
 10/15 anonim ***** válasza:

"meg korábban ébredtem, szóval lehet nem korrekt"


Kérdező, amikor nem azonos időpontban mérsz, azt ki kell korrigálni, különben nem érvényes, nem ad jó képet :)


Így kell korrigálni: minden fél óra eltérés +/-0,05 fok. Ahogy telik az idő, a test hőmérséklete nő, fél óránként 0,05 fokot. Minél korábban kelsz a szokásos mérési időpont helyett, ahányszor fél óra, annyiszor 0,05 fokot adj hozzá. Ha később mérsz a megszokottnál, akkor pedig levonsz fél óránként 0,05 fokot.


Írok példákat.


Például mindig 7-kor mérsz reggel.


Kivételesen 7:30-kor ébredsz és mérsz, 36.75 fokot mérsz.

A korrigált, helyes érték 36.7 fok, 7 órára átszámolva.

Mert fél órával később keltél, tehát a tested 0,05 fokkal már melegebb, csökkentened kell, hogy a szokásos 7 óra kijöjjön.


Ha pedig kivételesen korábban kelsz, például 6-kor, a 7 helyett, és 6-kor 36.6 fokot mérsz.

A korrigált, helyes érték 36.7.

Mert kétszer fél órával korábban keltél, ha rendesen 7-kor ébredtél volna, az +0,1 fok eltérés lett volna a testedben.


Szólj, ha valami nem érthető :)

júl. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!