Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menstruációm vége felé együtt...

Menstruációm vége felé együtt voltunk a párommal, védekezés nélkül. Lehet belőle baba?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam,hogy elvileg abból nagyon kicsi az esélye babának. (Nem lenne gond egyébként)

Köszi a válaszokat.

27N


júl. 20. 18:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
46%

Tudom, tudom, jöhet a lepontozás, előre is köszi 😂


De kíváncsiságból, kérlek segíts megértenem. Komolyan, nem viccelek. Nem értem, hogy sokan miért gondolkodnak így. Nem bántani szeretnélek, hanem szeretném megérteni.


Ha nem akarsz gyereket, védekezel (vagy kockáztatsz).


Ha akarsz, nem védekezel, és azon vagy, hogy teherbe ess. Mindent megteszel érte, mindent. Egészségügyileg, anyagilag stb.


Mit jelent az, hogy nem védekezel, mert nem lenne baj, ha becsúszna?


Tényleg ennyire spontán vagy, nem tervezel előre, szeretsz kockáztatni? Nem teszel a leendő baba fizikai és lelki egészsége, az anyagiak érdekében, hogy minél jobb körülmények közé érkezzen? Hogy oda érkezzen, ahol szerettel, biztonsággal várták?


Munkahelyeden a karriert így építed, hogy lesz ami lesz, becsúszik a gyerek, abbahagyod a munkát 2-3 évre bármikor, ez van? Így váltasz munkahellyelet? Így képzel pénzügyi tartalékot?


Lakást így veszel, hogy hát vagy lesz gyerek 1-2 év múlva vagy nem, elfér?


Ha megszületik, nagyobb lesz, mit mondasz neki, amikor rákérdez, anya, akartatok ti engem? Hát kisfiam, becsúsztál, de megtartottunk, örültünk neked. Felelősségteljes képet festesz ezzel magatokról? Nyilván ilyen beszélgetés nem fog megtörténni, aha... Rokonomnak pontosan ezt mondták, becsúszott, megtartották. Tök jó lehet ezzel élni, ugye?



Nem lehet mindent előre eltervezni, nyilván. De valamennyire érdemes.


Valaki vagy akar (már) gyereket, vagy nem.


Te szerintem akarsz, és reménykedsz, hogy teherbe esel. Azért írtad ki a kérdést. A párod meg mondjuk még nem. Vagy más a háttérok.


És tudom, megsértődsz majd a kommentemen, nem ez volt a celomu, esküszöm. De azt jelenti, hogy betaláltam, azért esik rosszul. Te is tudod az igazat.


Nem bántásból, de döntsétek el. Ketten. Magatok, és a "becsúszó" baba érdekében. Ne félgőzzel, hogy ha becsúszik, jól van, maradhat. Ne csesszetek így ki magatokkal, a gyerekkel. Vagy védekezzetek, vagy akkor vágjatok bele, jöhet a gyerek, ha 1 hónap múlva, akkor, ha 1 év múlva, akkor. De legyen kimondva, tisztázva. Tiszteld meg a párodat a közös döntéssel.

júl. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
65%
11-es: annak idején mi voltunk hasonló helyzetben. Elvileg fél év - egy év múlva terveztünk volna gyereket, de igazán nem volt lényeges, hogy elötte ne lehessen, ha véletlen összejönne. Elötte mindig rendesen védekeztünk, amíg nem tudtunk volna gyereket vállalni, amikor már nem lett volna gond, lazítottunk kicsit - a "nem valószínü" napokon néhányszor nem használtunk semmit. Így végül is a "terv" elött két hónappal lettem terhes, de ennek semmi jelentösége nem volt semmilyen szempontból
júl. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy nagyrészt a nők azért gondolkoznak így, mert türelmetlenek. Mondjuk megbeszélik a párjukkal, hogy fél év múlva jöhet a baba és közben ők már titkon azon reménykednek, hogy hátha “véletlenül” előbb becsúszik
júl. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!