Lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Már több mint egy hónapja hogy nem szexeltem és kb mindig késik a menstruációm 1 hetet vagy ilyen 40 napra jön meg és most van a 35.nap és nem jott még meg de szombat óta volt egy ilyen kis barnás folyás de néha picit véres is és mára elmúlt

Terhes nem hiszem hogy lehetek mindig védekezünk óvszerrel és szinte biztos vagyok benne hogy nem volt semmi baj és tobb mint egy hónapja volt az utolsó aktusom



júl. 18. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így nem igazán van esély rá.
júl. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt dolog!
júl. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És akkor miért volt ez a barnazas?
júl. 18. 22:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valami hormonális zavar, előfordul néha. Csinálj egy tesztet, ha ennyire aggódsz.
júl. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Natehát. Olyan nincs, hogy "mindig késik a menstruációm 1 hetet" - mihez képest? Nem mindenkinek 28 napos a ciklusa, azaz "átlag", de a legtöbb nőnek 23-35 nap közötti a ciklusa, és vannak ennél szélsőségesebbek is. Neked kb. hány naposak? Hosszabb ciklus azt jelenti, hogy később van peteérés. Ha az utolsó aktus óta eltelt 12-14 nap, akkor csinálj egy terhességi tesztet, az biztosan megmutatja, hogy terhes vagy-e, párszáz forint, fölösleges stresszelni. Ha nem vagy terhes és a menstruáció kimarad, de más tünet nincs (fájdalom, folyás stb.), akkor egyelőre nincs más teendő, előfordul ilyen, majd megjön a következő (az azt jelenti, hogy az a ciklusod kb. 70 napos lesz). Ha az is kimarad, akkor viszont érdemes nőgyógyászhoz elmenni. Illetve ha nagyon össze-vissza a ciklusod, vagy nagyon hosszú, akkor is érdemes lesz majd később kivizsgáltatni (pl. ciszta vagy hormonális problémák okozhatnak ilyesmit), mert hosszú távon kezelni kell.
júl. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!