Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik, hogy fogamzásgátló...

Létezik, hogy fogamzásgátló mellett is össze vissza jön meg a menzeszem? Így teherbe is eshetek?

Figyelt kérdés
Már harmadik hónapja szedem, viszont nem állította be, össze vissza jön meg. Így eléggé tartok attól is, hogy maga a fogamzásgátlás működik e, vagy lehet majd az egyik hónapban meglepődök? ( Zlynda a gyógyszer neve konkrétan)

júl. 10. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Tegyük tisztába a dolgokat. Fogamzásgátló tabletta szedése mellett egyáltalán nincs menstruáció. Amire te gondolsz az megvonásos vérzés. A fogamzásgátló tabletta nem beállítja a ciklust hanem teljesen kikapcsolja és egy hormonokkal működtetett mű ciklust hoz létre mű vérzéssel (ez a megvonásos vérzés). Sajnos előfordul hogy össze-vissza vérzik mellette az ember. Én is szedtem éveken át. Mai fejjel viszont már akkor sem szedném be a fegyvert tartanának a fejemhez.
júl. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké oké, hadjuk akkor a vérzést... bár nem hiszem hogy normális két hétig vérezni, szedtem már máskor is gyógyszert, rendszeres menzeszem volt mellette...a kérdésem inkább arra utalt hogy így lehetek e terhes?
júl. 10. 20:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát két hétig vérezni qurvára nem normális.

Beszélj a dokival.

júl. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van, egy jól működő gyógyszer mellett nincs semmilyen vérzés, amikor szeded, viszont jön a megvonásos vérzés, mikor szünetet tartasz.

A két hét vérzés biztos nem normális, de nem tudom, hogy mire utalhat, keresd fel a dokit, aki kiírta.

(Nekem hóközi pecsételésem kezdett lenni sok év szedés után, akkor azt mondta a doki, hogy lehet, hogy már kevés nekem az a hormonmennyiség, váltani kellene. Ebből nekem józan paraszti ésszel az következett, hogy nem véd biztonságosan, de én végül így abba is hagytam a szedést, nehogy gyógyszer mellett jöjjön a baba 🙂).

júl. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem slinda véletlen? Zlyndát írtál. De gyanítom ez a magyar megfelelője rákeresve.


Nekem ez a gyógyszer beállította a vérzésem úgy, hogy 2 hét vérzés, 1 hét szünet. 2hét vérzés, 1 hét szünet....


4levél után abba is hagytam. Akkor kerestem fórumokat, csak rosszat olvastam erről a gyógyszerről.

júl. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenképpen orvoshoz fogok menni.


Nem írtam el Zlynda a neve nálunk.

júl. 11. 06:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam a Slindával, szinte folyton véreztem, én is abbahagytam 4 hónap után, szerintem kérj másik gyógyszert a dokidtól, vagy nézzetek más fogamzásgátlási módszert.
júl. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Válasz 7

Köszi, biztosan abba fogom hagyni, hormon probléma miatt írták fel, nem szerettem volna így védekezni, hát nem igazán segített a problémán sőt inkább ártott...

júl. 11. 08:53
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell találni a megfelelőt. Ez sajnos neked nem jó. Jelezd a dokidnak.
júl. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most már eléggé tartok attól hogy teherbe estem, sajnos vannak jelek 🤦 mennyi lehet az esélye?
júl. 11. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!