Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy, hiába...

Miért van az, hogy, hiába vagy te is egészséges és a párod is, nem jön össze a baba?

Figyelt kérdés
Nem tudom, értitek-e, mit akarok kérdezni. Ha valaki próbálkozik, egészséges, jó időben szeretkezik, kiszámítja a peteérést, férje is rendben van, akkor mi lehet az oka annak, ha nem jön össze? Sokat olvasom a kérdések és a válaszok között, hogy ki mennyi hónapot, esetleg évet próbálkozik, mire összejön. Abban az időben, mikor nem jött össze, mit nem csináltak jól? Félek, hogy nekem is sokat kell majd várni, mire sikerül.
2009. jan. 4. 15:37
 1/9 anonim válasza:
100%
Ne akard görcsösen! Ne azért legyél együtt a pároddal, mert gyereket akarsz "csinálni". Próbálj meg másra gondolni, beszéld be magadnak, hogy nem is baj, h még nincs gyerek, ha ez sikerül, sikerülni fog a baba is. Én úgy jártam, hogy egyikünknek se volt semmi baja, mégis lombikra került a sor, máshogy nem jött össze...aztán, amikor már meglett a gyerek, és úgy voltam vele, h nem baj, van egy gyerekem, teljes az életem...na akkor estem spontán teherbe...ilyen is van. Ne görcsölj, ha nem jön össze, menjetek inszemre, aztán lombikra, ha nincs semmi bajotok, akkor jó az esélyetek. Sok sikert!
2009. jan. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel: a görcsölés, a stressz egy üzenet a szervezetednek, hogy jelenleg veszélyes az élet: ilyen veszélyek közé még véletlenül se indítson gyereket!

Legtöbbször nagyon is jó dolog, hogy ez így van.


Másrészt az, hogy az ember EGY faj, az általánosítás. A fajon belül egyedek vannak, akik ELVILEG mind tudnak szaporodni az ellenkező neművel. De az egyedek különböznek - mutációk lehetnek - és ez a különbség azt is jelentheti, hogy nehezen szaporodnak egymással. Hőmérséklet, idő, kémhatás... viselkedés, stb.


Ha a különbség túl nagy, akár szét is válhat a faj. Akkor ugye már nem tudnak egymással szaporodni. Embernél is volt ilyen... persze nem tegnapelőtt.


Én is azt tanácsolom, hogy engedd el magad. Ne a gyerekre koncentrálj, hanema párodra. Újíts valamit - a férfi, ha jobban izgul, jobban élvezi - akár többszörös adagot kilőhet... ha pedig a nőnek orgazmusa van, az egyenesen beszívja a spermát a gyilkos savas hüvelyből a lúgos méhbe...

A legjobb pozíció pedig az, ha a feneked alá teszel egy jó vastag párnát (könnyedén becsusszan és jó mélyre megy) - és így is maradsz utána vagy 20 percet. Akkor nem folyik ki semmi, és van idő a versenyfutásra.

2009. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Maximálisan igazuk van az előttem szólóknak. Ne szóljon minden gondolatod arrol hogy terhes akarsz lenni ,és hogy de miért nem azonnal ,és miért pont veletek... Én 9 hónapot görcsöltem így végig...na majd biztosan most meg majd a következő,megvolt minden tünetem de a baba sehol se volt. Az eredményeim is tökéletesek voltak. A dokim annyit kért hogy hagyjam a témát és hízzak pár kilót(50 kg voltam162cm hez). A 10 hónap volt a kulcs mindenhez és nem is volt tudatos. Augusztusban végre megkereszteltük a 3 éves fiunkat,addig sokminden jött közbe és azért halogattuk. Közben barátnőm lagziját szerveztük,minden nap egy "rohanás volt"kellemes értelemben. A hó végén én szervezte meg a legény és lánybúcsút,majd jött a lagzi,ott a párom 5 év után megkérte a kezem....ja és aug. végén felvettek dolgozni. Szept. 15-én mivel késet megcsináltam a tesztet ( milliomodikat). Na és az 2 csíkos lett. A dokim mosolyogva és boldogan annyit mondott,hogy ezt ő nem tudta volna felírni és hogy pontosan erröl szól az hogy tereljük el a gondolatokat arrol hogy mindent megteszünk hogy végre teherbe essünk. Be kell vallanom nem hittem az ilyen féle " terápiában",de be kell látnom hogy fejet kell hajtanom a lerágott csont előtt...( tereld el a gondolataidat). Most a 21 hétben vagyunk. Tűzz ki vmi más célt és közben a projekt mehet...Kívánok sok sikert és boldog pillanatot:D
2009. jan. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is a stresszt okolom.

Mi egy évig próbálkoztunk, már peteérés serkentő gyógyszert kaptam, és egyszer csak sikerült, de sajna a 8. héten megszakadt a terhességem. Kiürült teljesen,műteni sem kellett.

Mikor a 6 hetesre mentem vissza 8 hét múlva, akkor mondta a dokim, hogy lát valamit az ultrahangon.

Láss csodát, a vetélésem után spontán, rögtön terhes lettem, mert nem is gondoltunk rá, hogy most sikerülhet.

25 hetes kismama vagyok, és már nagyon várom hogy megszülessen a kislányunk:-)

Ne stresszelj,és ne akard görcsösen!!!!

Sok sikert és irj ha pozitiv eredményeid vannak, azt hiszem itt mindannyiunk nevében irhatom, hogy szorítunk nektek!

2009. jan. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
hát ezt énsem tudom:(én ebben nemhiszek hogy a stresz meg ilyesmi! ettől még simán megtermékenyülhet hogy te idegeskedsz. miért hatna ki a petesejtre és a himivarsejtre?
2009. jan. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A legutolsónak: persze, hogy nem számít a stressz annak, aki biztosan befut. Ott számít, ahol kétesélyes a helyzet. Olyan hormonokat termel, amelyek GÁTOLJÁK a teherbeesést.


Egy 100 m-es futásnál, ha a résztvevők arcába petárdákat durrogtatnak, attól még befuthatnak - de lassabban. Azt is lehet, hogy világgá szaladnak tőle, ha pl. nem ismerik.

2009. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igaz az, hogy a stressz kihat a megtermékenyülésre is. De mondjátok meg, hogy lehet NEM erre gondolni? Nagyon nehéz elterelni a gondolatot erről. Én nagyon szeretem a párom, nem peteérés idején nyúlunk egymáshoz, hanem mindig amikor jólesik, tehát peteéréskor IS (gyakorlatilag naponta), az orvosok szerint oké minden, baba mégsincs. Pedig akarjuk. Mire gondoljunk hogy ne erre? Egyébként rendesen produkálom a tüneteket, még a menzeszem is késik időnként, minden hónapban "más", mint amilyen lenni szokott, a melleim feszülnek, a vécén többet ülök, mint azelőtt, hányingereim vannak, csak úgy, megutáltam a víz izét, zavarnak egyes szagok. S akkor jön a teszt, ami negatív. Mit nem csinálunk jól?
2009. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy kicsit azért ennél lehetnél tudatosabb: a peteérés előtt tartsatok 1 hét szünetet. A többi nagyjából jó - ha a testhelyzetre is figyelsz, amit fenn írtam. És tényleg engedd el magad: minél kellemesebb (mindkettőtöknek) - annál jobbak az esélyek.
2009. jan. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztató szavakat mindenkinek. A stressz elég nagy úr, én is tudom, ezért is tervezzük úgy az életünket, hogy ha már próbálkozni lehet (missed ab műtét után fél év pihenőt tanácsolt az orvos), éppen nyaraljunk, mikor elkezdünk próbálkozni. Az első is így jött össze, első próbálkozásra, sajna véget ért. A férjem bizakodó, azt mondta, ha egyszer már ment, még egyszer is fog elsőre. Amúgy nem sok minden van, amire még várnék, tavasszal házat építünk, jó állásom van, férjemnek saját vállalkozása, most akarok megtanulni vezetni, szóval épp le tudom magam foglalni, de már unom, hogy mindig várni kell.
2009. jan. 5. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!