Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most páfrányos a tesztem!...

Most páfrányos a tesztem! Menstruáció után vagyok közvetlenül, próbálkozzunk?

Figyelt kérdés
21. napon nézték a petefészkem állapotát (azóta eltelt 8 nap), akkor volt egy 10 mm-es tüszőm, ami vsz. mostanra elérte kellő nagyságát. Elképzelhető hogy termékeny vagyok? Kockázatos lenne teherbeesni, mert a menstruáció után értelemszerűen nincs mibe beágyazódjon... Rossz az elméletem?
2008. dec. 29. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Próba szerencse :) legalább lesz egy jó éjszakátok :)
2008. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem kockáztatnék..., hogy legyen egy "kémiai terhességem" (jobb esetben)
2008. dec. 29. 13:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Mire a megtermékenyített petesejt a méhedbe ér, eltelik kb egy hét. Annyi idő alatt sokat vastagodik a ményhálkahártya. Mondok neked valamit: a kolléganőm halál biztosan a mensi alatt (!) esett teherbe, mivel minden egyéb időpontban védekeztek. Januárban lesz 3 éves a fia, minen probléma nélkül kihordta a terhességet. Lehet, hogy neked eddig azért nem sikerült, mert a papírforma szerint játszottatok, de mi van, ha a te szervezeted nem aszerint működik? A kolléganőm is azt mondta, lehet, ha nem így járnak, és később szerettek volna gyereket, sokáig kínlódhattak volna mire összejön, mert meg se álmodta, hogy neki a mensi alatt van peteérése. Szerintem megér egy próbát!
2008. dec. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van. És hogy jár az a valaki, aki utánajár dolgoknak, utánaolvas?! Ez vagyok én. Ezért vettem ov. mikroszkópot. És hát a 10 mm-es tüsző sorsa is érdekelt. Hát ha lehet hinni ennek a műszernek...

Szóval a másik gond. Hogy azon a napon (4 nappal a mens. előtt) kb. 6 mm-es volt a méhnyálkahártyám. Ez nem igazán jó!!! Pontosan a vetélés miatt félnék. Inkább felkészülök...

2008. dec. 29. 17:04
 5/7 A kérdező kommentje:
Novemberben volt már egy az orvostudományban nem használatos (szó) eset: "kémiai terhességem". 3 hónapja hagytam el a fogamzásgátló gyógyszert (kicsit több mint egy éves szedés után).
2008. dec. 29. 17:07
 6/7 anonim ***** válasza:

2-ik vagyok.


Négy nappal a mensi előtt tényleg nem túl bíztató a 6 mm-es nyálkahártya. De lehet, hogy még a fogigátló utóhatása alatt állsz. Ha meg már volt egy kémiai terhességed, akkor lehet, hogy az is a vékony méhnyálkahártya miatt nem tudott maradni. A mikroszkóp amúgy nálam bevált, bár valójában semmilyen hormonális vagy egyéb gondom nem volt. Akinél meg van, annál nem működik túl megbízhatóan. Lehet, hogy tényleg jobb lenne várni még, megértem, ha nem akarsz megint csalódni. Az orvosod mit mondott?

2008. dec. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akinek elvittem a 2 halvány pozitív tesztet, csak találgatott. A következő azt mondta, hogy felszívódhatott egy "terhesség". A harmadikhoz azért mentem, hogy beutalót kérjek a Családtervezőbe. Amikoris épphogynem háborodott fel, hogy oda minek megyek, majd ő elvégzi a szükséges hormonvizsgálatot, uh.-ot. Azonnal. Eddig az volt a gyakorlat, hogy "hova sietek", próbálkozzunk még fél évet, max. 1 évet. Azt hiszem koromnál fogva sem engedhetem meg magamnak, hogy úgy "kűzdjünk", hogy kiderül van min javítanom! Úgyhogy még nincs orvosom. SZTK-s rendelésekre mentem, mindenhonnan "elhajtottak"... Nem hagyom annyiban.
2008. dec. 29. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!