Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Eléggé magam alatt vagyok,...

Eléggé magam alatt vagyok, hogy vészeljem át?

Figyelt kérdés

Júniúsban "letettük" a tabit mert, úgy döntöttük hogy, örülnének nagyon egy babának már 6éves kapcsolat után.Júliúsban és augusztusban napra pontosan meg is jött, viszont szeptemberben elmaradt a mensim...már kezdem örülni hogy, útban van a mi szemünk fénye, de az összes teszt minden negatív lett. Szeptember közepén voltam orvosnál aki azt mondta hogy, nem lát terhességre utaló jeleket sem, de cisztát vagy bármi féle elváltozást sem. A doki azt mondta hogy, normális ha bekavarodik a bogyó abbahagyása után a mensi és adot Folsavat és azt mondta hogy várjak amíg magától helyre áll a mensim és reméli hogy nemsokára babásan találkozunk.

Szedegetem a folsavat, de azóta sem jött meg, viszont - mivel nemrég szült a párom öccsének a barátnöje- mindenki engem bököd hogy "na mikor lesz nektek is már babátok?"...

Az összes nö akit ismerek alig két hónapon belül terhes lett a tabletta letétele után, ráadásul majdnem az összes ismerösnek most terhes a felesége.

Tény hogy a párom keddtöl- csütörtökig nincs itthon a munkája miatt és hétvégén sem tudunk míndig együtt lenni, mert ugye azért ez mégiscsak kedv kérdése...

De én már nem tudom mit cisnáljak.

Komolyan mondom hogy ha meglátok egy terhes nöt vagy nöt babával elfog a düh,és legszívesebben bele is rugnék egyet - tudom ez csúnyán hangzik- de már rájuk sem bírok nézni.Néha már potyognak a könnyeim mert, nem is nönek hanem csak egy "torzomborz akárminek" érzem magam mert, nem jön meg tehát peteérésem sincs, tehát 1000% hogy gyerekem sem lesz...

Komolyan ti hogy vészeltétek át ezt az idöt...vagy van valakinek valami jó tanácsa - azon kívül hogy lazlítsak és ne is gondoljak rá-?

Jó lenne ha írnátok pár tanácsot vagy gondoolatot...elöre is köszönöm.


2010. okt. 4. 17:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én is örültem, hogy elhagy(hat)tam, mert csak kínlódva tudtam bevenni, állandó öklendezés mellett, pedig drazsés volt. Más gyógyszert pedig egyáltalán nem tudok bevenni, még jó hogy nem vagyok beteges.

Kaparás, hát igen... nekem pár hónapja a 42 éves rokon 3 felnőtt gyerek után terhes lett! és elvetette.

Látod milyen kegyetlen a sors!

A konyha ablakomból látszik egy gólyafészek, próbálom szugerálni, de semmi :)

Kitartás, egyszer mis is kismamák, majd édesanyák leszünk!!!

Dóri

2010. okt. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szia! én ugyanebben a cipoben járok, de mar egy eve. juniustol az meg nem egy nagy ido. amig szedtem en is a tabit addig minden rendben volt. miota nem szedem mar lassan negy eve osszevissza jon meg, nincs mindig menzim, se peteeres. van hogy egy honapban tobbszor megvan. doki azt mondta hogy minden rendben alul. hormonproblemaim nincsenek, endokrinologushoz jarok/ nagyon pici strumam van/. egy eve probalkozunk es semmi. na latod mar en is el vagyok keseredve kicsit. fel a fejjel. majd eljon a mi idonk is!!!!! Kitartas!!!!!! Anita
2010. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szia.A bátyám feleségének is ilyesmi baja volt..hónapokig nem jött meg neki,aztán megjött pár napra,majd hónapokig megint semmi.Doki azt mondta hogy petevezeték elzáródása van.Aztán hányingere lett,szédült,stb.Akkor látták hogy 7 hetes terhes..Szóval csak azt akartam ebből kihozni,hogy nem mensizett ő sem és teherbe esett..Most 6 hónapos..

Remélem neked is sikerülni fog..drukkolok..

2010. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem először is a negatív gondolatoktól próbálj megszabadulni, és most durván hangzik de örülj más terhességének, csak mosolyogj a kismamákon és próbálj mindig arra gondolni hogy na nemsoká én is pocakos leszek! Meglátod ha lenyugszol, és pozitívan gondolkodsz hipp-hopp babás leszel! Egyébként majd mikor kismama leszel, nekem se esne jól ha valaki csúnnyán nézne rád, mindig erre gondolj:)
2010. okt. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szinte szó szerint magamra ismertem a történetedben.Olyan mintha én írtam volna(csak nálunk a párom húga szült)!Nekem sem jött meg június óta.A doki azt mondta,hogy várjuk meg az első mensit,azután vérvétel(de eddig még nem jutottam el). :-(

Elkezdtem szedni a barátcserje kapszulát,mert sokan dicsérték,hogy segít helyrerakni a ciklust(1 hónapja szedem)...most reménykedem.

2010. okt. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én januárban hagytam abba a tablettát, visszaállt rendszeresre a mensim, mégsem sikerül összehozni a babát. A baráti társaságban is több helyen született baba, egy helyen úgy, hogy kb csak rágondoltak, hogy jöhetne már a kistesó, és a következő hónapba már pozitívat tesztelt a hölgy. Azóta meg is született, gyönyörűszép pici lány és a kezembe adták, hát olyan melegség öntött el. Arra gondoltam, hogy biztos nekem is lesz majd egyszer egy ilyen tündérem, de majd akkor ha ő is jönni akar.


Szóval ne görcsölj! Ha jönni akar, akkor úgyis jön!

Kitartás!!

2010. okt. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szia.

16 hónapja küzdünk a babáért. Ha pocakos kismamát látok, nagyon tudok örülni az Ő boldogságának, persze én nekem is eszembe jut, hogy én mikor kerülök sorra. De ha érzem, hogy nő bennem az irígység, akkor arra gondolok, hogy nem tudhatom, nekik milyen könnyen-vagy nehezen jött össze.

Én hiszek abban ha próbálok jó emberkén élni, hamarabb kapjuk meg ezt az ajándékot. Nehogy félre érts nem mondom, hogy rossz ember vagy. Nálam talán az idő értékelte á ezeket a dolgokat. Ha hiszed ha nem nekem az első sikertelen hónap volt a leg nagyobb csalódás. Kb mikor 1 év sikertelenség volt mögöttünk, onnan tudtam máshogy nézni az életet.

2010. okt. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos májusban volt két éve, hogy elvetéltem, spontán vetélés. Azóta egyszer teszteltem 2 hónappal ezelőtt pozitívat, ami nagyon halvány volt. Két teszt is az lett, de két napra rá megjött. Ismét. Azóta rászántam magam, hogy elkezdem az AVIVA tornát. A ciklusom sajnos rendezetlen, mert hol 30 nap, hol 36. Az AVIVA tornával rendezni lehet ciklust, peteérést lehet elérni, stb. Én már csinálom, pozitívan állok a dologhoz. Ha jönni akar, majd jön. Erősnek kell lenni! Nem szabad görcsösen akarni. Én is átéltem azt, amit te, volt, hogy gyűlöletet, haragot éreztem kismamák után, de túltettem magam rajta. Mára már tudok örülni, ha kismamát látok. Neked is menni fog, és mikor itt az idő bekopogtat a ti kis pindurkátok! Szurkolok! Judit
2010. okt. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia! Mi 17 hónapot vártunk az első gyermekünkre, úgy, hogy a párom havonta 1-2x 2 napot volt itthon. Sajnos általában pont mensi előtt, alatt, vagy után közvetlenül. Én is sokszor átsírtam az éjszakát, mert már engem is nyaggattak, hogy mikor lesz baba (akkor voltam 28 éves). Aztán egyszer csak azt mondtam magamnak, hogy nem fogom magam idegileg kikészíteni. Eljártam egyszer-kétszer szórakozni.

A poén az egészben, hogy a kisfiam egy átmulatott (de természetesen alkoholmentes) éjszaka után fogant meg. Előtte chippendale show-n voltam egy lánybúcsún :) :)


Próbáld meg egy kicsit lelkileg hanyagolni a témát. Keress valami hobbit magadnak és hidd el, ha magadat helyrerakod ottbent, akkor nemsokára beköltözik hozzád is egy kisbaba.

Sok sikert.

2010. okt. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Tökéletesen megértelek, bár még nem próbálkoztok olyan régóta.

Nekünk több, mint 1 éve nem jön a baba, persze az összes rokonomnak már van gyereke, van olyan nálam fiatalabb (26 vagyok) ismerősöm, akinek 2 éven belül már 2 gyereke lett. Rettentően irigylem őket, és zokogni tudnék, ha pocakos nőt látok.

Szerintem gyógyszeresen kellene beállítani a ciklusodat. A Norculut-ot szokták felírni, hogy meghozza a mensit

2010. okt. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!