Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Befolyásolja a teherbeesést a...

Befolyásolja a teherbeesést a durex sikosító gél használata?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk,férjemmel együtléteink 90%-ban használjuk a durex kék pumpás sikosító gélt. A hátuljára az van írva hogy nem tartalmaz spermicid anyagot, de azért kiváncsi lennék hogy mégis árt-e bármilyen formában a spermáknak és megtermékenyülésnek vagy bárminek? (pl:lassítja e a spermákat, megnehezíti a beágyazódást stb) Úgy tudom a víz-ben elpusztulnak a spermák és ez a gél vízalapu...csak szeretnék biztos lenni abban hogy továbbra is használhatjuk-e
2008. dec. 25. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia a hüvelyPH befolyásolja a teherbe esést. És ha a síkosító befolyásolja a hüvelyPH-t, akkor azzal közvetve a teherbe esést is.

Van egy olyan síkosító, ami a spermáknak kedvező PHt teremt a hüvelyben, de marha drága :(

Szerintem addig ne gondolkozz ezen, amíg nem telik el jópár sikertelen hónap.

Tipp: biztos van a gyártó cégnek információs vonala, vagy email-címe: ott megkérdezheted, hogy mi a termék PHja, és hogy befolyásolja-e a hüvelyét.

2008. dec. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszod ilyenkor... :) nem nyugodtam meg teljesen, de az interneten csak ennyit találok

"Mivel nem tartalmaz spermicid anyagot, így nem fogamzásgátló hatású szer....Kiegyensúlyozott pH értékkel rendelkezik, ennek köszönhetően nem ragad, és foltot sem hagy."

2008. dec. 25. 23:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, ettől valóban nem lettünk okosabbak :)

Azt tanácsolom, egyelőre ne agyalj ezen. Ha esetleg sokáig nem jön össze, rákérdezhetsz a nődokinál.


Közben az jutott eszembe, hogy azért annyira mégse lehet hatással a PHra, mert ahogy mi használjuk a Durexet (nekünk meggyes van :-P), az merőben eltér a Pre-seedtől (ez a spermatuningoló gél)

Mert a Durexet a bejáratra kenjük rá, a Pre-seedet meg mélyen a hüvelybe kellett felmaszatolni, mintha valami gomba elleni krém lenne.

Szóval szerintem használjátok nyugodtan :)

2008. dec. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam, hogy nem ajánlatos használni ilyenkor. Hatással van a spermára. Ha lehet, én a helyedben kihagynám.
2008. dec. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: de amit kivülre kensz is bejut közben...nem?

Második válaszoló: Hát most jól megijesztettél, ha tényleg nem ajánlatos ezt miért nem írják rá?? Megtudnád mondani hol hallottad vagy olvastad ezt hogy esetleg én is megnézhessem?

:(

Az a baj hogy új nőgyógyászom van és még csak egyszer voltam nála egy általános szűrővizsgálaton és nem merem csak egy két szavas kérdésekért felhivni hiszen alig ismerjük egymást... elmenni személyesen a rendelésére meg gondolom ismét egy rakat pénz lenne... :( Pedig egy hét múlva "nem várom" a havit és eddig reménykedtem

2008. dec. 26. 10:04
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőmék használtak síkosítót(hogy milyet azt nem tudom). Hónapokig próbálkoztak a babával, nem jött össze. Egyszer megemlítette a nődokinak, aki azt javasolta hogy ne használják ha gyereket akarnak. Szinte azonnal terhes lett. Nem tudom mennyi köze volt a dologhoz, de nekik így sikerült.
2008. dec. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a helyedben abbahagynám ,mert előttem már mondta valaki, hogy akkor hagyd abba, amikor nem jön össze esetleg hónapokig! DE MINEK VÁRNÁL, ha esetleg tényleg emiatt nem lehetséges, ahogy az előttem szóló is mondta, hogy szinte egyből összejött... Ez olyan dolog,amit ha elhatároz az ember nem szeret várni rá hónapokat :D ! Amúgy ambulnacián is kedvesek, legalábbis erre, és bármivel fordulhatsz hozzájuk, és nem kell fizetni se! Az nem jó ha víz alapú szerintem ... de tényleg jobb lenne egy orvos, és ne félj kérdezni , a te érdeked!

Minden jót!

2008. dec. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, abbahagyjuk, már tegnap sem használtuk. Mostmár csak az érdekel, hogy ebben a hónapban számíthatok-e vajon így sikerre... ugyanis a nemvárt egy hét mulva aktuális.
2008. dec. 26. 20:19
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez függ attól is hogy mikor volt peteérésed ,vagy mikor lesz, mert ha rendszeres a ciklusod, akkor elméletileg fél időben van peteérésed. DE ez olyan kiszámíthatatlan, mert végülis bármikor lehet peteérés is spontán :) ! Szóval nem kizárt ,hogy baba legyen, én írtam fentebb, hogy minek várnál hónapokat ,ha esetleg ez lehet a kizáró ok. PErsze lehet, hogy nem is árt a spermáknak, de jobb kizárni minden esetleges akadályozó tényezőt legalábbis szerintem!!! Sok sikert a babához!
2008. dec. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

nem hiszem hogy a válaszolók közül valaki még olvassa ezt, de azoknak akik rátaláltak a kérdésemre mert hasonló kérdésük van, azoknak mondom hogy most 10 hetes terhes múltam, tehát a durex sikosító nem hiszem hogy bármit befolyásol. Csak még egy valami, amiben a babára vágyók problémát keresnek! Szerintem nyugodtan lehet használni

Üdv,A

2009. febr. 8. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!