Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Röviden ki vették mind a 2...

Röviden ki vették mind a 2 petevezetékemet és így lombikkal lehet babynk viszont nekem ez teljesen új és szeretnénk bele kezdeni de fogalmam nincs hol kell kezdeni vagy hova kell ezzel először menni azt tudom hogy sok vizsgálattal jár?

Figyelt kérdés
De mégis hova kell ezzel először mennem hogy bele szeretnènk vágni? Meg ha esetleg valakinek ez végett kellett lombik mint nekem szívesen meghallgatnám hogy ilyenkor milyen beavatkozást csinálnak, köszönöm előre a válaszokat
2022. dec. 8. 13:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Ui.: Siófoki kórház van a közelünkbe, oda kell először esetleg nőgyógyászatra menni? Tb alapon szeretnènk de őszintén azt sem tudom hogy hogyan működik, teljesen új ez nekünk nem tudjuk hol kezdjük
2022. dec. 8. 13:16
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérj időpontot abba a meddőségi centrumba, ahol majd szeretnél lombikozni. Telefonon hívd fel őket és el fogják mondani, hogy az első alakalomra mit kell vinni: házassági anyakönyvi kivonatot vagy a bejegyzett élettársi viszonyról szóló jegyzői okiratot illetve a beutalót. beutalót tud írni a háziorvos is és a nőgyógyász is.

A megbeszélt időpontban fogsz találkozni a kezelőorvosoddal, aki a további lépésekről fog tájékoztatni.

2022. dec. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Keress meddőségi klinikát a közeletekben vagy amelyikben megbízol. Lombik ma már csak TB alapon van. Háziorvostól vagy nőgyógyásztól kérsz beutalót, azzal mehetsz. Ott megcsinálnalk minden alap vizsgálatot neked és a párodnak. Utána lehet kezdeni.

Stimulálni fognak, ami azt jelenti, hogy a ciklus 2.napjától x napig (majd az orvos eldönti) injekciózni kell magadat. Amikor a tüszők megértek, jön a leszívás. Leszívás után megnézik hány petesejt lett, megtermékenyítik őket a leszívás napján leadott spermával. 3-5 nap múlva visszaültetik. Progeszteron pótlást kúp formájában kapsz majd. Leszívástól számított 14.napon vérvétellel nézik a hcg szintet. Ha elég magas, terhes vagy. Onnantól kb minden ugyanolyan.


Megkérdezhetem hogy miért távolították el mindkét petevezetődet?

2022. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
A NER felvásárolta az összes meddőségi központot. Csak államiba tudsz menni, maszek alapon már nincs ilyen.
2022. dec. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
4 Így van.A színvonalon meg is látszik sajnos.Nem baj hogy van tb-s csak az a baj hogy aki nem szeretne ilyen helyre menni őt is rákényszerítik vagy külföld marad még csak oda nem tudsz kiszaladgálni max évente 2-szer ami a nyári szünet és a téli szünet.
2022. dec. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

És egyébként ez mai világba mennyibe kerül?

3/5: sajnos 2x volt méhenkivüli terhességem..

2022. dec. 8. 17:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mármint mi mennyibe kerül?
2022. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha államilag mész itthon, akkor ingyenes a kezelés, a gyógyszereknek is csak dobozdíja van (300ft/db).

De pl. ha marad fagyasztani való embriód, annak költségét te fizeted, legalábbis nálunk (PRI, Tapolca) így volt idén júniusban.

2022. dec. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Gyógyszerekre gondoltam, meg úgy hallottam injekció is kell

Semmit se tudok igazából a lombikról

Teljesen új nekem , e téren "tudatlan" vagyok sajnos

2022. dec. 8. 21:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem csináltatsz magánúton egyéb vizsgálatokat, mint amit kérnek, akkor nem egy vészes összeg ma. Szemben a pár évvel ezelőtti 200-300ezres tétellel, amit egy-egy lombik kezelés gyógyszereire kellett költeni.

Viszont van néhány magánúton végezhető vizsgálat, ami erősen ajánlott.

Lépj be fb-on lombikos csoportba, ott több segítséget kapsz.

2022. dec. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!