Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 25 éves kor fölött csökken a...

25 éves kor fölött csökken a petesejt szám?

Figyelt kérdés
Azt hallottam egy ismerőstől, hogy 25 év alatt érdemes megszülni legalább az első gyereket, mert utána sok petesejt elhal. 28 éves vagyok és 15 hónapja nem sikerül teherbe esnem. Igaz lehet, hogy 25 fölött nehezebb?
2010. szept. 20. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez tut csak vicc.


A petesejtjeink folyamatosan érnek kb 40éves korunking. Van akinek tovább, van akinek kicsit elöbb ritkul.

De 25 évesen ha petesejt gond van az nem a kor miatt van.


Mi is másfél évet próbálkoztunk, de össze jött.

40 hetes kismama vagyok.

2010. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
a női termékenység csökken. kevesebben esnek teherbe. Van peteérés, mégis kevesebb a terhesség, egyre kevesebb, felfele haladva a korban.
2010. szept. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

20-30 év között a legtermékenyebb egy nő.


Az, hogy valaki milyen könnyen esik teherbe, nem csak az életkortól függ, sokszor a férfitől is, hiszen van aki fiatalon küzd, van akinek meg negyven felett is könnyen megy. Ez sok összetevős, és a tudomány mai állása szerint sem tudnak erről mindent pontosan.

Ami esélyes bár egy az egyhez bizonyítva még nincs, hogy aki sokáig szed fogamzásgátlót, azon belül is az a csoport, aki a még tinédzser korban kezdi szedni (a nemi érés teljes lezárulása előtt), azoknál felléphet zavar emiatt.


Azt szokták javasolni, hogy 30 előtt érdemes az elsőt megszülni, de ez inkább a csontozat miatt van, mert meszesedik ahogy öregszünk, és így nehezebben tágul a medence szüléskor, és nem azért mert utána "jóval nehezebb teherbe esni".


Ha már ennyi ideje próbálkoztok, érdemes átesni Neked és párodnak egy kivizsgáláson, mert lehet, hogy egyszerű és könnyen orvosolható oka van, amiért nem jön össze.


Mihamarabbi babásodást kívánok!

2010. szept. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nikcsi ***** válasza:
Szerintem nem igaz, legalabbis nalam nem. 25 evesen 1. honapban osszejott az elso baba, 26 evesen a masodik honapban a masodik baba.
2010. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség,mert én 27 vagyok és rögtön első hónapban összejött.
2010. szept. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

persze...

mikor megszuletunk adott szamu petesejtunk van(kb 400 darab), pubertaskortol, mikor elkezdesz menstrualni minden honapban beerik altalaban 1 darab, tuszorepedes, megtermekenyul vagy nem. igy minden honapban 1-el kevesebb lesz...minden evben kb 12vel kevesebb. majd hormonalisan gatlodik a folyamat es nem erik be tobb, ez a climax...

ne higgy el mindent elsore:)

2010. szept. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

26 és 28 évesen is elsőre összejött, másodjára duplán (ikrek). :-)

Butaság szerintem

2010. szept. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!